PDA

View Full Version : Свобода или любов



mkio
12-25-2012, 20:22
Темата ми е провокирана от един разговор с моя приятелка. Тя е 20 годишна, зад гърба си има няколко дълги връзки (по 1-2 години) и твърди,че това е само загуба на време. На тези години човек трябва да се забавлява максимално, да гребе с пълни шепи от живота, да се наслаждава на свободата си, а не да се обвързва сериозно с някого и след години, когато погледне назад, да съжелява много, че е изпуснал младостта и тийнейджърските забивки. Аз имам 3 годишна връзка с момче, което наистина обичам, искам да съм с него и въпреки че ми предстои скоро да стана студентка и да отида в среда с много нови момчета не искам това да промени нищо между нас и да бъда с него и за напред. Изключително ми е странен начинът, по които тя гледа на живота. Вие как мислите?

notlike
12-25-2012, 20:26
Човек се нуждае от свободата си, но е научен да търси обвързването, за да бъде социален. Всичко е връзки - от която и посока да го погледнеш. Работа, любов, приятели, интереси. Целта е да намериш баланса между двете - средата е най-важното нещо в живота.

paradosou
12-25-2012, 20:35
Приятелката ти мисли по калъп.
Има някаква минимална доза истина в това, което казва, обаче от друга страна една истински пълноценна връзка не ограничава и хората в нея по никакъв начин не се чувстват несвободни. Напротив, нищо не ги спира да си живеят живота на пълни обороти и да взимат от него всичко, което поискат. Тук, разбира се, не влизат честите забивки и фриволната смяна на партньори, но ако си наистина щастлив във връзката си, нищо от това няма да ти липсва.
С едно и също човече можете да се 'запознавате' всеки ден, ако сте достатъчно шарени като хора. :)
Свободен в любовта бих казала, колкото и на някои да им звучи идеалистично.

SuNsEt
12-25-2012, 20:38
Във всички случаи има много хора,които мислят като приятелката ти и такива,които мислят като теб.
Аз пък съм говорила с една моя леля,която има брак с мъжа си от около ...15-20 години. Нейният съвет към мен беше "Живей докато е време,наслади се на живота.Излизай с други хора и разбери каква си,какво ти харесва,за да не станеш някой ден като мен-чичо ти ми беше първият и честно казано съжалявам за това до една степен,но от друга страна нямаше да имам тези прекрасни деца".
Личното ми мнение е,че трябва да се насладиш на младините си както трябва.Това НЕ означава да ходиш да се клецаш с всеки срещнат,да се напиваш,дрогирваш и тн. Всичко си има граници.Не искам да ходя с някой 3-4 години (или нещо такова) и накрая,когато вече ми е време да създам семейство , да искам да се наживявам.Искам да имам опит във връзките,в любовта,в секса,във всичко ,свързано с отношенията между мъж и жена.Искам някой ден,когато остарея да не съжалявам,че съм си седяла в нас и че не съм имала кой-знае какъв щур живот. От скоро се замислям и определено времето минава много бързо.Естествено,че няма да се въвлека в оргии,пиянства и безразборен секс,но ще си взимам от цветовете на живота ,до колкото мога.Разбира се,ако ми се случи да имам дълга връзка ще се радвам и ще си я пазя,но в противен случай положението е ясно.
Нека сме сериозни за бъдещето си,за училището,но колкото до любовта-нека правим грешки и да се учим от тях(нямам предвид аборт и тем подобни! ) ,да се радваме и да се смеем със всеки един,до когото е стигнала нашата любов.
Така ,че лично на мен хич не ми пречи да нямам дълготрайни връзки.Не бих спала с някой за една нощ или да си имам само секс приятел.Аз търся любовта и се опитвам да я намеря във всяко едно момче,с което стигнем до връзка.И през това време ,докато търся най-подходящия за себе си,се наслаждавам на факта,че съм имала удоволствието да бъда с толкова хубави хора(уважавай този,който до вчера си обичал) . :)

marilyn
12-25-2012, 20:44
Зависи от хората. Има някои, за които връзката е ограничение, след една или няколко такива решават, че трябва да се 'наживеят'...
Според мен не е точно така. Когато бях на 16 мислех, че едва ли не 'връзка' е равно на ограничение. Ама на 20 вече не. Идеята е, че човекът до теб може да ти дава това, от което имаш нужда, да нямате някакви ограничения и тн и тн и да си прекарвате страхотно именно най-прекрасните години.

Ти като отидеш в университета ще срещнеш много нови хора, ако сте в различни градове с приятеля ти ще е трудно, но вие си решавате.

Не трябва да поставяш нещата "свобода или любов". Ако любовта е истинска, а човекът до теб е Човек... свободата и любовта ще вървят ръка за ръка.

GLaDOS
12-25-2012, 20:45
Мисленето на приятелката ти е "мисленето на новото време"Ценностите на хората са други в сравнение с минали години.
Според нея максималното изживяване на тези години се изразява в тинейджърските забивки.
Според мен,всеки трябва да изживее тези години както си иска,дали с дълга връзка или забивки - въпрос на избор.

DragonLady
12-25-2012, 20:52
Според мен обвързването не е загуба на свободата, освен ако не си с някой ревнивец, дето постоянно да ти държи сметка къде си, с кой си и какво правиш. И аз съм сериозно обвързана от доста време и не се чувствам лишена от свободата си. Излизам си с приятели, с колеги, с познати и моя никога не ми е държал сметка ти къде си и с кой си. Всеки си е свободен да си има личното пространство и контакти.
Колкото до мисленето на приятелката ти, доста е незряло и пуберско. Явно не е попадала на свестни мъже, защото ако беше, щеше да знае, че да си обвързан, не значи да си "завързан".

xoxi
12-26-2012, 07:48
Повечето от момичетата, които познавам и мислят като приятелката, са все момичета изстрадали много от връзките си. Влюбват се лудо в някой и загърбват себе си най-вече. Ако попаднат и на някой ревнив, положението става страшно. Не е правилно да отделяш 100% от времето си на човека до теб и да се ограничаваш само с неговото присъствие и компания.
Ако истински обичаш някой и той обича теб, това съвсем не е загуба на време. 1-2 години въобще не са много време, двама човека се нуждаят от много повече време, за да се опознаят добре и да започнат да се преоткриват един друг. Ако за 1-2 години, вече имаш чувството, че връзката се изчерпа и започва да ти тежи, то е време тази връзка да приключи. За това и има хора, които мислят, че е загуба на време да се обвързваш. Ако човек попадне на точния човек и знае какво иска и какво може да очаква от една връзка, нито би позволил да му се ограничи свободата, нито да пропусне младостта си.
Това, че за приятелката ти, изживяване на младостта се състои в забивки, няма да го коментирам. Ако иска хем да има връзка, хем да продължава да се натиска с всеки усмихнал й се, няма да стане. Както някой спомена преди мен, ценностната система нещо е сбъркана.
На мен лично, моята връзка повече ми помага да изживея пълноценно тези си години, отколкото ме ограничава. Правя всичко, което правих и преди да го срещна. Никога не ми е липсвало нещо. Ако се разделим някой ден, няма да съжалявам ни най-малко. Ще се радвам, че го познавам и ще знам, че съм изживяла тези години по възможно най-хубавия начин.

3oPuTy
12-26-2012, 08:44
Аз бях на почти 14,когато започнах първата си сериозна връзка - 2 години и нещо.После последваха още 3 връзки от по година и нещо ... Ами да ти кажа честно сега като погледна назад и аз мисля,че ми е било рано за нещо по-сериозно.Заради тези връзки пораснах твърде бързо и това до някъде ми тежи :? Сега съм на почти 22 и си мисля,че не бих могла да започна нова връзка в близката година ... Предстои ми една дълга екскурзия с една от компаниите ми,после малко бачкане и евентуалното ми преместване и устройване в друг град - все неща,които към момента са на преден план.

Едит: За мен връзките ми не са били загуба на време - благодарна съм за всеки един миг (без значение хубав или лош),но определено мисля,че ми е било прекалееено рано.

granger
12-26-2012, 08:53
не смятам,че една връзка е ограничение. Не съм от типа хора,които спят с всеки срещнат или флиртуват просто за спорта. Аз държа на човека до себе си.
Връзката не ме ограничава,напротив по-сигурно ми е,излизам забавлявам се, излизаме и двамата се забавляваме и ни е хубаво заедно.
Няма нищо по-хубаво от това да обичаш , да раздаваш цялата любов ,на която си способен и да получаваш същото отсреща.

sexa_na_kompleksa
12-26-2012, 08:54
Не виждам защо трябва да се избира между любовта и свободата.

xXxPETYAxXx
12-26-2012, 09:41
Е и? И аз съм на 20 и имам 3 по-дълги връзки. Но не ме е яд и не ги приемам като загуба на време. Дори напротив.

Тъпо е да казваш, че си си губила времето с някой, щото си изпуснала шанса през това време да те минат още 15 различни.
А, ако става въпрос за забавления от друг тип, които не включват бройкане, а доскотеки и купони(примерно), то не виждам как една връзка те ограничава в това отношение?! Мен не ми е пречело пък, когато съм искала съм си излизала с приятелки и приятели.