PDA

View Full Version : Shvedi ima li?



mi6e.to
12-25-2012, 22:02
Ima li nqkoi koito da jivee v shveciq che veche mi stava mnoooogo samotno i skuchno? Az jiveq v Malmö ot 3 godini i veche tazi samota ne se trae... :(

Auriss
12-26-2012, 00:56
DisappointedDreamer ти е съгражданка. В Стокхолм е обаче. Пиши й ако искаш.

// как ти е скучно при тия хора не ми е ясно ;д Имам 10-ина шведи в скайпа си, с които почти всеки ден се чувам и са уникални хора. Излизай малко, запознавай се ;] няма кой да дойде да ти почука на вратата

radi023
12-26-2012, 12:02
КИРИЛИЦА!

mi6e.to
12-26-2012, 21:10
:)

mi6e.to
12-26-2012, 21:15
Ами аз си имам приятели ама си е друго да си говориш на родния език. Тук в Малмьо има повече чузденци. Най-често от Полша, Иран, Ирак, Босна и Турция

DisappointedDreamer
12-27-2012, 06:19
Нда. Malmö е един от най-пренаселените с чужденци градове. Радвай се. Говорете си на английски, усвои шведския.

Аз за почти 5 години тук български приятели нямам. Не съм срещала. За сметка на това, най-близките ми приятели са руснаци.

ImmortalSportFreak
12-27-2012, 10:00
И аз живея в Швеция от няколко месеца,но съм в Стокхолм. ;Д

mi6e.to
12-27-2012, 21:34
Аз живея в Малмьо вече от 3 години. Имам български приятели на са малко и скоро стана страшен скандал с едно момиче, та реших тука да видя дали има някои :)

jasmins
01-04-2013, 12:50
Та исках да ви питам тъй като и аз имам намерения да заминавам.Как се отнасят хората с чужденците? (в Швеция)

DisappointedDreamer
01-04-2013, 15:31
Живея в Стокхолм, Швеция. Повечето шведи не знаят къде се намира България. Кажеш ли, че си оттам автоматично ти лепват думата турчин или пък комунист. Асоциазират ни все още с Русия и комунизма. Не знаят каква ни е азбуката. Веднъж споменах на 35 годишен мъж, че днес честваме освобождението (3ти март) и той ме попита: освобождението от руснаците, нали?

Щях да се гръмна.

Класния ми в 8-ми и 9-ти клас пък, учител по история и география, ме попита дали имаме компютри в България. Класната ми в момента, и тя шведка, когато я попитах какво знае за нас каза просто, че сме много бедни.

Общо взето, не е прекрасно тяхното отношение към нас. Затова и често избягвам да казвам откъде съм. Което разбира се не помага, тъй като имам балкански черти (тъмни коси и очи), а те всичките са бели, руси, слънце не видели.

Няма да работя в Швеция. Завършвам 12-ти клас след година и се махам да уча висше другаде.

Ето как.