PDA

View Full Version : Баща ми не ме пуска да си отида .. .



tseti
12-26-2012, 14:10
Майка ми и баща ми са разделени повече от 7-8 години,а аз по закон съм при майка си вече съм на 17 години след 3 месеца правя 18 .. .тази вечер помолих баща ми да си ходя ,а той ми отговори с думите ,че не може когато той реши тогава ще ме пусне.... Посъветвайте ме какво да правя. !

.Wonder
12-26-2012, 14:43
На твое място бих се обърнала към полицията.
Баща ти, щом по закон си при майка си, няма право да ти отнеме възможността да отидеш обратно при нея.
Да не говорим, че си почти пълнолетна, имаш глава на раменете си и знаеш къде точно искаш да отидеш и как да постъпиш.

magneticfields
12-26-2012, 14:54
На твое място бих се обърнала към полицията.
Баща ти, щом по закон си при майка си, няма право да ти отнеме възможността да отидеш обратно при нея.
Да не говорим, че си почти пълнолетна, имаш глава на раменете си и знаеш къде точно искаш да отидеш и как да постъпиш.

Или изчакай да станеш на 18. Тогава вече си пълнолетна и той няма право да те командва(по закон).

scandalousLady
12-26-2012, 17:37
Обади се на майка си или поговори с него пак ?
Кажи, че искаш да видиш и майка си за празниците. Ако не позволява, звънни на майка си да те вземе или тя да говори с него?

Obermaier
12-27-2012, 00:38
Вашите са разделени от 7-8 години и ти чак сега се сещаш?
А майка ти за толкова време защо не е предприела някакви действия, след като има съдебно решение (доколкото те разбирам), което постановява къде да живееш?
Търсете си правата, можете да се позовете на въпросното решение :)
Ама ако трябва да съм честна направо ти се чудя защо изобщо говориш с него, като си почти пълнолетна. Аз ако съм да съм си хванала чукалата и да съм отишла при майка ми :D

Nakadah
12-27-2012, 03:03
Да не говорим, че си почти пълнолетна, имаш глава на раменете си и знаеш къде точно искаш да отидеш и как да постъпиш.

Това, че някой е пълнолетен не означава, че може да разсъждава трезво или, че не е дете...

По темата... Баща ти се е вбесил, че казвал "вкъщи" на мястото където е майка ти а не мястото където е баща ти. За това и той не те е пуснал да отидеш при майка ти тази вечер...

sexa_na_kompleksa
12-27-2012, 10:21
Просто отиди при майка си. Ако стане проблем, потърсете адвокат/полиция.