PDA

View Full Version : тренировка?



musS
12-26-2012, 15:10
Ами значи.. чудех се откъде да започна.. по принцип не съм дебела, нямам кой знае колко мазнини по тялото.. висока съм 165-166 и съм 48 килограма, само че нали знаете, че човек винаги си намира косури.. та наскоро реших, че искам да махна мазнините по корема ( за да стане плосък-искам да го постигна това)
http://25.media.tumblr.com/1c457594714bd04e45e2ec63b06a20e5/tumblr_mflfgx1Krl1s1q7s3o1_500.jpg
също така и искам да си изчистя краката и да ги стегна. Въпроса е че не съм много запозната с тези неща.. започнах упражнения за корем, за крака, скачам на въже, само че не съм много сигурна дали е правилно.. може ли някой по-запознат да ми обясни какво да правя, че да сваля мазнините от корема и краката и също така какво да ям преди и след тренировка- четох, че преди тренировка е хубаво да се яде малко мед с овесени ядки- правилно ли е това.. също мисля да почна да си правя шейк с протеини.. някой ще ме осветли ли по темата, моля. Правилно ли е това, което правя, ако не-какво да правя, какво да ям и тн... и моля ви, ако мислите да ме съдите или да поствате негативни коментари, не си правете труда да отговаряте.. мисля, че всеки има право да работи по тялото си ако не се харесва.. :)

като цяло целта ми е нещо такова http://rhodysororityimage.files.wordpress.com/2012/12/perfect-body-23825-1309277363-4.jpg

musS
12-26-2012, 16:59
някой?

stelit0
12-26-2012, 17:27
За да стопиш мазнини,трябва да правиш кардио. Спри мазното,пърженото и тестяното. Наблегни на протейните и повече салатки. За плосък корем ..коремни преси,а може и пилатес упражнения :) Скачането на въже е хубаво за краката. Може да тръгнеш на фитнес ако имаш възможност. А за храната преди тренировка не знам..чувала съм,че 1 час преди и 1 час след тренировка не е добре да се яде.

FuckingFreak
12-26-2012, 20:20
Преди тренировка да ядеш? Овес с мед? Още повече докато отслабваш, точно преди тренировката не ти трябват въглехидрати. Разбирам да си с някакви амбиции и да вдигаш тежко, че да търсиш ефекта моментен пауър бууст за покачване на силата, ама май не си от тия.
Шейк с протеини? За какво са ти тези "протеини"? Всъщност, дори не се разбира какво представлява това. Нека коментирам протеина на прах, защото не съм запозната за други протеини на пазара- Нито тренировката ти е кой знае какво, нито имаш опит с физическата активност като цяло, че да имаш нужда. Едва ли ще имаш лошо възстановяване от скачане на въже.
"Упражнения" - това е много разтегливо понятие, опиши нещо по-подробно. Повечето жени разбират под "упражнения за корем" - коремни преси и "упражнения за дупе" - съответно да легнат на земята и да почнат да си размахват и вдигат краката.
И последно - тялото от снимката не се прави със скачане на въже или със статичните упражнения, които описах по-горе.

sexa_na_kompleksa
12-27-2012, 07:20
Ти си 48кг не знам какво искаш да сваляш, по-скоро трябва да качиш...
Прави упражнения за цялото тяло, ако искаш да се стегнеш. Не е нужно да минаваш на някакви специални хранителни режими и да пиеш шейкове, просто гледай да се храниш здравословно и да не преяждаш.

tonssy
12-27-2012, 08:54
Иска да стопи мазнини. По- скоро не да отслабне, а да си оформи тялото, по думите й се разбира, че има коремче.
So, храни се здравословно- повече плодове, зеленчуци, фибри, вода. Общо взето избягвай газирано, вафли, кексове, баници и т.н и т.н. Поразгледай youtube за клипчета с подходящи тренировки и започвай. А и да добавя- както другите ти казаха, въобще нямаш нужда от някаква специална храна преди и след тренировка (да не говорим за ПРОТЕИНОВИ шейкове), все пак целта ти не е да станеш борец и да трупаш толкова мускули.