PDA

View Full Version : Прекалено съм ревнива...



druzilla
12-27-2012, 12:33
Ужасно много го ревнувам.Не съм човек,който ще му вдига скандали,защото е заговорил друго момиче и ли ще му забранявам да има приятелки от противоположния пол.Притеснява ме обаче,че той има много такива,а е привлекателно момче ( по принцип си мислех,че само аз го намирам за такъв,защото съм много влюбена,но всичките ми приятелки го казват,та предполагам,че и някои от неговите си го мислят ) . Най-добрата му приятелка даже е момиче,с което е бил преди година. Не бих казала че ме игнорира заради тях,но прекарват доста време заедно.Като цяло не ми е давал поводи да си мисля,че е привлечен към някоя от приятелките си,но аз винаги си мисля някакви такива неща.Моля ви за съвет не как да го накарам да спре да се вижда с тях,а по-скоро как да спра да се измъчвам след като реално той не ми е дал причина.Или може би с времето ще започна да му имам повече доверие и това вече няма да ме притеснява?

burpp
12-27-2012, 12:49
Всеки човек е ревнив. Някои повече, други по-малко, но ако ти наистина му имаш доверие тогава няма повод да го ревнуваш.... толкова. Ако ти започнеш да го обгръщаш с тази ревност, тогава има голяма вероятно да подложиш връзката на съмнение (а това беше причината, поради която скъсах с бившата си приятелка). Седи си кротко, покажи му, че ти пука за него, но не прекалено много.
Успех с връзката ви.

druzilla
12-27-2012, 12:54
Всеки човек е ревнив. Някои повече, други по-малко, но ако ти наистина му имаш доверие тогава няма повод да го ревнуваш.... толкова. Ако ти започнеш да го обгръщаш с тази ревност, тогава има голяма вероятно да подложиш връзката на съмнение (а това беше причината, поради която скъсах с бившата си приятелка). Седи си кротко, покажи му, че ти пука за него, но не прекалено много.
Успех с връзката ви.

Благодаря :)

petkoo
12-27-2012, 13:05
След като не ти е давал причина да ревнуваш не виждам причина защо го правиш , имай му повече доверие :)

SisiStrange
12-27-2012, 14:50
Спокойно. Нормална си. 8-) Личното ми мнение е, че просто трябва да му споделяш, когато те гризе нещо. Ако някоя малко или много те притеснява, казваш си. Той ти дава отговор, който е много вероятно да те успокои напълно. С моя приятел правим така. И той ми споделя, и аз му споделям. Някога слушах разни глупости как като си признаеш, че ревнуваш, момчето щяло да се възгордее до небесата или пък (още по-лошо) щял да погледне на другата с различен поглед и бла, бла, бла. Така действах в предните ми връзки. Не си казвах, ядосвах си се вътрешно и лека полека нещата наистина тръгват на зле, защото става от мухата слон. Случките минават, натрупват се, остават недоизяснени и ревността те изяжда. Сега си казвам всичко, въобще не си позволявам да се натоварвам, говорим си и обикновено реакциите му и отговорите, които дава спрямо "фаталните" (в моите очи) мацки, ми действат супер успокояващо. Хем спирам да се тормозя, хем ми е чиста съвестта, неговата също.

ПП. Приятелството с бивши не винаги е толкова страшно. Ако просто са решили наистина да си останат приятели и така са си продължили, независимо от теб, не мисля, че има проблем. Проблем би било, ако след раздялата не са се виждали и изведнъж отнякъде цъфне бившата да търси приятелство. Иначе уважавам хората, които са способни да останат приятели с предните си "половинки". Показва голяма доза зрялост.

sweetka_96
12-27-2012, 15:35
Попадала съм в същата ситуация..Неговата най-добра приятелка също беше момиче и малко се съмнявах, че има нещо между тях..Но в край на сметка грешах и всичко беше наред :)

FuCKkK13
12-27-2012, 15:45
Спокойно. Нормална си. 8-) Личното ми мнение е, че просто трябва да му споделяш, когато те гризе нещо. Ако някоя малко или много те притеснява, казваш си. Той ти дава отговор, който е много вероятно да те успокои напълно. С моя приятел правим така. И той ми споделя, и аз му споделям. Някога слушах разни глупости как като си признаеш, че ревнуваш, момчето щяло да се възгордее до небесата или пък (още по-лошо) щял да погледне на другата с различен поглед и бла, бла, бла. Така действах в предните ми връзки. Не си казвах, ядосвах си се вътрешно и лека полека нещата наистина тръгват на зле, защото става от мухата слон. Случките минават, натрупват се, остават недоизяснени и ревността те изяжда. Сега си казвам всичко, въобще не си позволявам да се натоварвам, говорим си и обикновено реакциите му и отговорите, които дава спрямо "фаталните" (в моите очи) мацки, ми действат супер успокояващо. Хем спирам да се тормозя, хем ми е чиста съвестта, неговата също.

ПП. Приятелството с бивши не винаги е толкова страшно. Ако просто са решили наистина да си останат приятели и така са си продължили, независимо от теб, не мисля, че има проблем. Проблем би било, ако след раздялата не са се виждали и изведнъж отнякъде цъфне бившата да търси приятелство. Иначе уважавам хората, които са способни да останат приятели с предните си "половинки". Показва голяма доза зрялост.

съгласна... и аз съм много много много ревнива,но си казвам,приятеля ми ме успокоява и толкова...просто е лошо,когато си го събираш в себе си... а иначе -да,след време ще му имаш още повече доверие... и аз бях така,но сега си имаме доверие и си говорим спокойно за всичко

sexa_na_kompleksa
12-27-2012, 16:21
Ако не ти дава поводи за ревност, по-добре си замълчи и си повтаряй, че той е избрал теб, а не някоя друга. Ако обаче нещо те съмнява, говори с него и се изяснете.

marilyn
12-28-2012, 12:02
Щом не ти е дал повод за ревност, не виждам къде е проблема. Просто престани постоянно да мислиш за това. Ужасно е човекът до теб да е ревнив.

love_brd0
12-28-2012, 12:11
До болка позната ситуация. И аз съм така...побеснявам когато видя някоя с хубава коса,тяло или каквото и да е да се навърта около него.Или като видя,че е харесал снимката на някоя красавица във Фейсбук :lol: . В крайна сметка ревността не е от това,което виждаш,а от това което си представяш.Ти си представяш как излизат заедно,прегръщат се пак се влюбват и тейй тей тееей :D .. просто трябва да проумееш,че всичко това са само мисли,породени от страх да не го изгубиш :)

MiliSlava
12-28-2012, 13:05
ако той иска да направи нещо ще го направи без значение дали си ревнива или не .. не се вманиачавай и не мисли за приятелките му .. за да е точно с теб значи има защо :)

rubby179
12-28-2012, 14:02
Хубаво е, че осъзнаваш това, че ревността е безпочвена. Повечето хора, които изпитват ревност не смеят да си го признаят. Опитай се да не показваш такива чувства. Това само може да го отблъсне. Не го ограничавай, дай му възможност да се среща и с други хора. Един потиснат човек е много по-склонен към изневяра, отколкото този който има лично пространство. Ако все пак чувството те измъчва, можеш да отидеш на психолог... разговора с него ще те накара да се почувстваш много по-добре.

DevilWish
12-28-2012, 16:45
Такава връзка е турмоз за него ;) Ти си знаела, че има приятелки предвърително, приела си го такъв, такъв ще си остане, не мисля, че ще остави приятелките си, заради теб и няма и нуйда да го искаш няма да е правилно, егоистично е ;) просто се нау4и да се доверяваш и излез един път с тях ако не е проблем за него ;)

DENKAZ
12-28-2012, 22:40
^ да е, тУрмоз :Д. И аз съм ревнив мамка му, имах подобен проблем с бившата, но се оказа, че тя наистина се зарибяваше с доста хора и ме лъжеше.

SisiStrange
12-29-2012, 06:00
Ревността не се лекува. Или си такъв, или не си. Това не значи, че ако го имаш този проблем, трябва да бъдеш отритнат. С малко по-нежно отношение "симптомите" се притъпяват. С правилните разговори, без разни грозни изцепки и прочие. Трябва да умееш да градиш доверие. Мен са ми неприятни хората, които започват веднага да лъжат с идеята: "Ама ти иначе щеше да се сърдиш." Това разрушава всякакви наченки на доверие у хората. Всичко на масата винаги и така.

FuCKkK13
12-29-2012, 07:18
Ревността не се лекува. Или си такъв, или не си. Това не значи, че ако го имаш този проблем, трябва да бъдеш отритнат. С малко по-нежно отношение "симптомите" се притъпяват. С правилните разговори, без разни грозни изцепки и прочие. Трябва да умееш да градиш доверие. Мен са ми неприятни хората, които започват веднага да лъжат с идеята: "Ама ти иначе щеше да се сърдиш." Това разрушава всякакви наченки на доверие у хората. Всичко на масата винаги и така.
съгласна съм... определено не е нужно едва ли не да изпаднеш в истерии заради това,че ревнуваш... ако поговорите нормално,кажеш го по съвсем мил начин,нямаш намерението да се карате за това- не виждам защо да пречи на една връзка .. естествено ако е със скандали - е никой не обича постоянно да е в конфликт с половинката си , камо ли за нещо несъществуващо примерно... така че съвсем нормален разговор не би пречил... освен ако не е през 5 мин - е тая не ми харесва,тая не ми харесва - ще му досадиш... един път говорено ако той те успокои и ти каже как стоят нещата няма смисъл да оставаш в тоя проблем т.е. забравяш го и определено спираш да му говориш за това... ще ти дам един пример - седя с приятеля ми и едно момиче,което се опитваше да излиза с него и т.н. и му писа,питам го кой ти пише и той ми показа и аз казах само едно ''оф'' нищо друго и нали не му казах да спре да пише,а просто стоях ... той спря да пише и почна да ми говори как това е било нз си кога и си е с мене и няма защо да се притеснявам и много много други такива неща - е,нито се карахме,нито на мен ми беше тъпо,нито му се сърдех.... просто дори и леко да се скарате му кажи ''не си заслужава да си разваляме връзката заради 3ти човек '' и толкова

SuNsEt
12-29-2012, 08:16
Като за начало си контролирай мислите на тая тема. Другото,което е ,никога ама никога не се омаловажавай за сметка на човека,с когото ходиш,независимо ,колко го обичаш.Има една приказка,която много обичам да казвам - не му вдигай цената,като го ревнуваш. Имай по-голямо самочувствие и бъди по- независима.Да ревнуваш някого ,означава да си зависим от особата му по някакъв начин особено,ако ревността е доста силна.Помни,че каквото има да стане,то рано или късно ще се случи,ако иска да ти изневери ,ще го направи на една педя от теб и ти може и никога да не разбереш.Така,че го давай по-спокойно...нищо не се знае,но най-вероятно не ти е първия и няма да ти е последния. Пък и както казах по-горе, не си мисли,че си по-малко от момичетата,които той познава и с които движи.Естествено,това да си има най-добра приятелка момиче,а още повече и да са бивши е наистина досадно и те разбирам,била съм в такова положение,но просто трябва да се справиш сама.Не показвай,че ревнуваш и се дръж на ниво.Пък колкото до останалите момичета в компанията му...и там също няма кой-знае какво да направиш.Схванах мисълта ти,че ти вярваш на него,но не и на тях,това е нормално,все пак си момиче и знаеш ,какво е женското мислене.Просто подхождай с женска хитрост към ревността си,не и позволявай да надделее и се опитай това да бъде още по-голям тласък да му покажеш ,на какво си способна за него,колко си стойностна и истинска.