PDA

View Full Version : Интересни проблеми вкъщи...



familyto93
12-27-2012, 17:05
Здравейте,
Аз съм момче на 20 години...няма да казвам откъде ,защото майка ми и баща ми са публични лица ,които ги знаят в много области на България.Не се оплаквам нито от финансова гледна точка,нито имам проблеми в любовен план или нещо подобно.Проблемите ми са само и единствено с нашите.Ще си кажете "ЕЕ спокойно бе мойте момче нормално е няма проблеми"да ама само чуйте за какво става въпрос.Ще ви дам един пресен пример от днес.Примерно майка ми беше купила един шоколад милка от големите дето са и те нали вече бяха яли от него.Аз се връщам вкъщи от разходка и попитах майка ми дали мога да си взема от него.Взех си само 2 парченца от него след което бях унижен и нагрубен от собствения ми баща как мога да си взимам така шоколад и ТОЛКОВА МНОГО без да питам и без тяхно разрешение.Хора 1,80 съм висок и съм 55кг....почти не ям ,а шоколад обичам толкова много....Почти не бях хапнал само го опитах дето се вика ,а той ми се скара и ме унижи страшно много чак ми се насълзиха очите как може да ми прави проблем за 2 парченца шоколад.Миналата седмица се разбираме с приятели да отидем да гледаме Хобит на 3Д нали в киното.И билета струва 12лв.И защото точно в момента нямах откъде да взема пари помолих майка ми и баща ми да ми дадът 12лв ,за да отида гледам филма ,но те ми се изсмяха и ми казаха "Видя ли сега....аз ти казах,че ще дойдеш да се молиш при нас за пари ся си гледай работата и излез"....след ,което аз отидох в моята стая и започнах да плача....бях унижен....беше ми бутнато самочувствието от самите ми родители..,.а аз не харча кой знае колко много пари.Ходя на кино веднъж на няколко месеца и то само ,ако има хубави филми.Плаках 30 мин,защото първо не знаех какво да кажа на моите приятели и второ не знаех изобщо как да постъпя в тази ситуация...в крайна сметка се реших и им казах какъв е проблема да не дойда след ,което те направиха нещо ,което няма да го забравя никога.Събраха се всичките заедно и ми платиха билета ,за да мога да дойда...нямаше как да им откажа би било много тъпо от моя страна.Единствените парички ,които имам са спестени от абитуриенската ми и не са кой знае колко много....а те само чакат да си ги изхабя ...само чакат да дойде тоя момент когато ще им се моля ...А преди 2-3 седмици пак помолих баща ми за 1левче за навън да ми даде да си имам....той ми отказа и ми вика "ОТКЪДЕ ДА ТИ ДАМ ТОЛКОВА МН ПАРИ".Повярвай ми ние сме много над средното финансово равнище на българина...не се хваля просто подчертавам ,че имаме пари.Не ям почти нищо в университета ,за да мога да си спестявам парички да ходя навън с приятели в някакво кафе примерно и да си платя колата ,която е 1.80.Не съм някой разсипник или нещо подобно.Напротив бих казал ,че съм доста интелигентен и добър човек ,а защо....защо имат такова отношение към мен....и винаги е било така.Много пъти съм плакал ,че дет са вика са ми броили колко вафлички от кутията пред много хора трябвало съм да изям ,за да имало за всичко...Първо не съм хич прост и второ какви са тези сметкаджийски работи...и то пред хората...нямам никакво самочувствие...съсипан съм...и повярвайте ми отстрани може да ви изглежда смешно ,но се намирам в това положение от 10години някъде....

anonymous895156
12-27-2012, 18:08
Bad troll.



http://angrygamers.fr/wp-content/uploads/2012/06/sad-troll-face-low.jpg

.Wonder
12-27-2012, 18:12
Опитвал ли си да обясниш на родителите си как се чувстваш и какво мнение имаш към ограниченията им?
Не знам, наистина, на твое място не бих могла да живея сред подобно унижение, в такава клетка.

Но ти си на двадесет години. Нямаш ли възможност да се изнесеш и да работиш?

xoxi
12-27-2012, 19:22
Но ти си на двадесет години.

И за тези години си голямо мрънкало.
На 20 години ще ми реве, защото не може да гледа филм или да яде шоколад.
Стъпи си на краката и почни да се държиш като мъж. Хвани се на работа и си изкарвай пари.

familyto93
12-27-2012, 20:07
И за тези години си голямо мрънкало.
На 20 години ще ми реве, защото не може да гледа филм или да яде шоколад.
Стъпи си на краката и почни да се държиш като мъж. Хвани се на работа и си изкарвай пари.

Много пъти съм искал да тръгвам на работа.Даже съм кандидатствал и са ме приемали просто нашите са ме спирали ,защото щяло да ми пречи на учението и не било сега момента да работя.

.Wonder
12-27-2012, 20:21
Но...щом вече си пълнолетен, това не означава ли, че имаш пълен контрол над действията си?
Не се ли очаква изборите оттук нататък да правиш сам?
Не казвам, че не трябва да останеш под крилото на семейството си, но щом те не ти осигуряват пари, но в същото време не ти позволяват да работиш, не знам какво ще направиш с бъдещето си.

HollyGolightly
12-27-2012, 20:25
Извинявай много ама си на 20 години, да се смея ли, да плача ли и аз не знам. Такива проблеми имат хората на доста по-ранна възраст. И какво ще рече родителите ми ме спират? Няма да ти позволят да ходиш на работа ли, какво?
Вземи се стегни , намери си работа и си купувай сам шоколади и билети и каквото там си искаш. Хем ти самият ще се почувстваш по-добре. Аман от мрънкала!
Не се правя на интересна, но аз също съм набор 93 и работя от 16 годишна. Би ми било страшно неудобно сега да ида да попитам наще за пари за кино или шоколад :?

bReAk3R
12-27-2012, 20:34
Много ми стана жал за положението ти . Знам, че с жал не ти помагам по какъвто и да е начин, но все пак.. Ииии да. Ти си пълнолетен, не може да те спират, до колкото знам. И ми стана интересно кои толкова са родителите ти, които са известни в много области...

rihanna_shakira
12-27-2012, 21:47
Момче ти си пълен лиглъо . На 20 години си и се държиш като пиклъо я се осъзнай и се вземи в ръце .

Gang Starr
12-27-2012, 22:34
да еба и женчовците дето сте

xoxi
12-28-2012, 07:45
След като сам им позволяваш да правят така с теб, не се оплаквай и не реви.
И как така те спират? Ако тръгнеш на работа, какво? Ще те заключат у вас да не излизаш ли?
Пълна простотия.
Хващай се на работа и порасни.

Chacho
12-28-2012, 08:39
Ще се хване на работа, техните ще спрат да му дават пари и ще има точно колкото да си купува по някой шоколад и билет за кино със заплатата, ученето го заеби. Малко 20 годишни са самостоятелни.

NomNomNom
12-28-2012, 08:53
Ще се хване на работа, техните ще спрат да му дават пари и ще има точно колкото да си купува по някой шоколад и билет за кино със заплатата, ученето го заеби. Малко 20 годишни са самостоятелни.

Което е странно, университетът не отнема кой знае колко време.

xoxi
12-28-2012, 08:59
ще има точно колкото да си купува по някой шоколад и билет за кино със заплатата

По неговите думи, сега и за толкова няма.

mimi_we
12-28-2012, 09:03
Е добре хем не ти дават пари, хем ти забраняват да работиш о_о Как се очаква да си купуваш неща, от които имаш нужда, и да излизаш..Както казаха и другите хващай се на работа и гледай възможно най - скоро да се изнесеш от вас и да си живееш живота, защото сега са ти най - хубавите години и ако не се задействаш ще съжаляваш.

SHPAIdURmeN
12-28-2012, 11:37
Bad troll.



http://angrygamers.fr/wp-content/uploads/2012/06/sad-troll-face-low.jpg

^ йеп


Пак си правят шеги с вас хора, не се хващайте !! :D

diamant4eto66
12-30-2012, 11:11
Тегава работа.. явно си много добричък, а вашите искат да те научат на спестовност с някакви криворазбрани методи, които определено са закъсняли за твоите 20.. Какво да ти кажа щом са заможни повдигни им въпроса и им кажи да престанат, прояви характер и ако няма резултат почвай работа, която да не ти пречи на ученето и ще станеш самостоятелен. При всички случаи трябва да имаш силен характер защото вашите явно са от Лорд Волдемор нагоре, а ти си свястно момче.

sweetycherry33
12-30-2012, 12:03
Аман от тролове