PDA

View Full Version : Мустачки !!



lady6
12-28-2012, 00:19
Здравейте. Аз съм момиче на 15г. и наскоро забелязах , че имам нещо като мухче над устните , което много ме дразнеше. Та питала съм другите и ми казват , че в края си личало повече и аз тръгнах да го махам с пинсета. Махнах само крайчетата , а навътре не съм. Та страх ме е сега да не стане като на мъж , защото майка ми така ми казва.Направо това го направих съвсем на шега и моля ви посъветвайте ме :))

nor4eto99
12-28-2012, 04:01
Ако махаш хубаво косъмчетата с пинсетата, а не просто да ги късаш, нищо няма да стане. Само, че няма повече да ги видиш :Д

dirtyyy
12-28-2012, 09:04
Коламаска (:

anonymous708973
12-28-2012, 09:23
Майка ти говори пълни глупости. Дори да бръснеш, ти нямаш гена да стават по-дебели както е при мъжете.
Скуби с пинсети или лентичка - с две дръпвания ще стоиш гладка седмица-две.

dream1707
12-28-2012, 11:52
Скуби ги... Какви са тия глупости, които майка ти ти набива о.О

Starless
12-28-2012, 16:22
По-добре отиди на козметик или си вземи лентички и ги дръпни всички, за да не стои грозно само в средата.

strawberry88
12-28-2012, 16:48
Кола маска най-добре.

SuNsEt
12-28-2012, 17:31
Ако искаш да ги махне някой професионалист-козметичка.
Ако искаш да се опиташ да ги махнеш горе -долу по същия начин ,както при козметичка-кола маска у дома или лентички.Кофтито при лентичките е,че остават косъмчета...
Ако искаш най-сигурно да си ги махнеш сама,без да даваш пари-пинсета,но като се захванеш ще е малко досадно ,ама няма начин ;д

пп: и мойта така ми казваше както за горната устна,така и за краката ,за ръцете... И какво? Докато стана на 20 години да не си ги махам и да съм като Чубака ли? :D Не естествено...махам си ги без проблем.Майка ти ти казва така,защото тя вече е на години и и е омръзнало цялото това всяка седмица да го прави и тн.

ralinka17
12-30-2012, 07:26
Има момичета , които по на 13-14 ги махат цялостно .Братовчедка ми е така , но нейния доста се вижда отиде на козметик махнаха и го каза че не я е боляло . Тъй че според мен го махни

JoLLiE92
12-30-2012, 07:33
Махай го, това е едно от най-грозните неща за момиче и много се забелязва. :)

Alisha28
12-30-2012, 07:37
Махай с лентичка и остатъчните косъмчета с пинсета. ;д

lubovvv
12-30-2012, 07:49
Затова ще си патиш за глупостта. Бива бива да си толкова суетен ама чак до там да стигнеш.....

lady6
12-30-2012, 18:35
Защо пък да си патя ?

SuNsEt
12-30-2012, 19:23
Затова ще си патиш за глупостта. Бива бива да си толкова суетен ама чак до там да стигнеш..... На това не му се вика суета,а поддържаност . Има жени със светла коса и очи,които нямат нужда да си махат 'мустачките' ,защото просто не се виждат. И да,определено е грозно да видиш момиче с такова нещо,дори и да е само 'мъх'. ;)

PullMeCloser
12-30-2012, 21:50
Е дори и да не се вижда, какъв е проблема да си го махне, като нея си я дразни. Една лентичка и си готова. Лесно, бързо и (почти:Д) безболезнено.

SwEeTMuFFiN
12-30-2012, 22:01
Моята козметичка има една розова кола маска, която постепенно изгаря луковичката на горната устна. Тя се отличава с това че засъхва за 2 секунди и се отлепя. Иди на козметик. Струва 3/4 лева, но няма значение дали ще те оправят с кола маска с лентички, тъй като очевидно не си личи толкова. Аз имам една фе дето ... :х

muhtesemfan
01-01-2013, 15:45
Моя много си личеше и отидох на козметик махна ми го с пинсета,не точно пинсета,не използва кола маска,защото "досега не съм го третирала с кола маска и съм малка",взе ми пет лева,след това отидох още един или два пъти и минах на лентички,доволна съм.Ако си ги взимаш както трябва и едно косъмче няма да имаш,препоръчвам ти да си купиш на "veet".Ако не можеш сама първо отиди на козметик и след това мини на лентички,а ако не ти се дават пари попитай някоя приятелка,по-голяма братовчедка да те "оправи"- знам как звучи :lol: Аз съм на 13 и затова не ми направи кола маска,ти си на 15 може и да ти направи.После пиши какво е станало.Успех! :)

~The Smile~
01-01-2013, 16:46
С лентички.

NqkfaNikakva21
01-01-2013, 18:32
Аз пък не мога да се оправям с тея лентички :Д
Имам чувството, че ще си сваля кожата.
Козметичката си е чиста работа. Дърпа ти с кола маска и не е скъпо.

lubovvv
01-03-2013, 10:37
Защо пък да си патя ?

Защо ли? Колкото повече ги скубиш/махаш, толкова повече ще ти растат и накрая ще станеш като брадат дядка. По-добре измисли друг начин да ги прикриваш ако се виждат чак толкова много, например знам, че продават в аптеките една вода....точно сега не мога да се сетя каква точно беше, но знам, че изсветлява косъма.

JoLLiE92
01-03-2013, 10:43
Защо ли? Колкото повече ги скубиш/махаш, толкова повече ще ти растат и накрая ще станеш като брадат дядка. По-добре измисли друг начин да ги прикриваш ако се виждат чак толкова много, например знам, че продават в аптеките една вода....точно сега не мога да се сетя каква точно беше, но знам, че изсветлява косъма.
С кислородна вода става супер гнусно, в никакъв случай не го прави! Много момичета си го правят и на ръцете и на краката това, отвратително е. Пак се вижда. Просто са руси космите.
lubovvv ти чуваш ли се? Как ще стават повече? Да не би като ги маха да си присажда допълнителни космени фоликули или да ги опрашват пчеличките на кола-маската?? Разсъждаваш като майка и, която разсъждава по-едновремешно от пра-баба ми.

PullMeCloser
01-03-2013, 10:45
Защо ли? Колкото повече ги скубиш/махаш, толкова повече ще ти растат и накрая ще станеш като брадат дядка. По-добре измисли друг начин да ги прикриваш ако се виждат чак толкова много, например знам, че продават в аптеките една вода....точно сега не мога да се сетя каква точно беше, но знам, че изсветлява косъма.

Я стига глупости. С кола маска/епилатор с времето изтъняват съвсем. И лазерната(или фото) епилация е добър вариант

lubovvv
01-03-2013, 10:46
С кислородна вода става супер гнусно, в никакъв случай не го прави! Много момичета си го правят и на ръцете и на краката това, отвратително е. Пак се вижда. Просто са руси космите.
lubovvv ти чуваш ли се? Как ще стават повече? Да не би като ги маха да си присажда допълнителни космени фоликули или да ги опрашват пчеличките на кола-маската?? Разсъждаваш като майка и, която разсъждава по-едновремешно от пра-баба ми.
Казвам, че ще стават по-дълги, бе човек! Един ден като одъртее и спре да се занимава с кола маски ще си пати от това...

PullMeCloser
01-03-2013, 10:48
Как ще станат по-дълги! :Д:Д:Д Не е вярно това :Д!

JoLLiE92
01-03-2013, 10:48
^Фотото да, и не е чак толкова скъпо. С 200лв си решаваш проблема за няколко години напред.

JoLLiE92
01-03-2013, 10:51
Аз си обезкосмявам абсолютно всичко възможно - оставям си коса, мигли и вежди само. В началото когато започнах да си махам космите по ръцете, защото ме дразнеха, никой не го правеше и всички момичета около мен ми се караха, че щели един ден да ми станат като на мъж бла бла бла бла бла. Ами аз няма да спирам да ги махам, бе? ;д Като стана на 35-40 трябва да спра да се поддържам ли? А като вляза в менопауза космите ще намалеят доста.
Засега не са станали като на мъж ръцете ми. Нито краката ми, нито горната устна. Така че няма проблем.

PullMeCloser знаеш ли как и се навивам на тая фотоепилация ...

tonssy
01-03-2013, 10:51
Казвам, че ще стават по-дълги, бе човек! Един ден като одъртее и спре да се занимава с кола маски ще си пати от това...


А докато одъртее, кво ?! Да си седи с мустаците.

lubovvv
01-03-2013, 11:03
А докато одъртее, кво ?! Да си седи с мустаците.

Не, дадох по-допустим съвет на момичето, тя решава дали да ме послуша....

JoLLiE92
01-03-2013, 11:09
Не е по-допустим.

dream1707
01-03-2013, 11:26
Даваш и ужасен съвет според мен .. толкова е отвратително това с изрусяването.
И не, космите не стават по-дълги и повече със скубането .. Тя да не ги бръсне .. Какви са тия глупости

lubovvv
01-03-2013, 12:59
Даваш и ужасен съвет според мен .. толкова е отвратително това с изрусяването.
И не, космите не стават по-дълги и повече със скубането .. Тя да не ги бръсне .. Какви са тия глупости

На мен пък ми е отвратително да си ги скубе/бръсне/епилира и тем подобни още. Всеки с мнението си.....

JoLLiE92
01-03-2013, 13:05
На мен пък ми е отвратително да си ги скубе/бръсне/епилира и тем подобни още. Всеки с мнението си.....
Дам, супер секси е да имаш рус мустак. Аз моя даже си го правя на вафлички.

tonssy
01-03-2013, 13:12
На мен пък ми е отвратително да си ги скубе/бръсне/епилира и тем подобни още. Всеки с мнението си.....

Кое е отвратителното в това да се поддържа и да изглежда по- приемливо за момиче/ жена ?
Изрусяването на космите в някои случаи ги прави дори по- видими, виждала съм такива ;)

kitty02
01-03-2013, 14:14
Дам, супер секси е да имаш рус мустак. Аз моя даже си го правя на вафлички.
:D

nor4eto99
01-04-2013, 04:28
Космите стават големи и дебели и по-черни, когато не се оскубят с корена, ами просто се скъсат. Тва с кислородната вода е ужасТ :D Всички с мненията, че косъмчетата щели да станат грозни, големи-това е само като не си отскубнал косъма със корена, а ако си-няма да има повече косъм :D

JoLLiE92
01-04-2013, 06:51
Дори когато не го отскубнеш с косъма не стават по-дебели и по-дълги и не знам си какво. Просто старият косъм е бил поизсветлял от слънцето, новият не е и си въобразявате, че е по-дебел и по-черен.
Изводът е : Не на жените с мустаци! ;д

sugargirl94
01-04-2013, 10:19
От 5 години ги махам и още не са станали като на мъж. Пълни измишльотини! Най-мразя да видя хубаво момиче и с мустак. Махай веднага защото ако се вижда повече ще отнесеш доста подигравки.

strawberry88
01-04-2013, 10:22
Едни мои приятелки първия път го махнали със самобръсначка и пак не им е станал по-дебел или голям. :D :D

.dreamchaser.
01-04-2013, 20:36
Според мен ги махай още сега. Дали сега или по-късно все ще започнеш да ги махаш.