PDA

View Full Version : А вие замисляли ли сте се какво ще правите, ако.. ?



fUcKsMiLe
12-28-2012, 00:32
.. ви вземат телевизора, компютъра/интернета и телефона?

Гледах едно шоу, в което взеха тези 3 неща от 6 човека и ги накараха да живеят заедно за 1 седмица.
Първия ден беше нещо ужасно.. трябваше да се обаждат на хора, а нямаха телефони.
Беше им скучно - нямат телевизор. Трябва да намерят нещо - няма интернет.
Никой не помни телефонните номера на хората - всички са записани в указателя на телефона.
Никой не знаеше какво трябва да прави вкъщи или навън (ако са сами) без тия устройства.

И се замислих какво бих правила аз.. айде телефона не го ползвам кой знае колко често и няма да ми е проблем, а телевизор не помня от кога не съм гледала като хората (освен сутрешните блокове преди да тръгна за даскало :D ), а без интернет не мога. Все с някой трябва да говоря, все на някой трябва да пиша, все нещо търся или гледам. Може би само то ще ми липсва, но пък няма да ми пречи за 1 седмица. Все ще измисля какво да правя.

А вие? Какво мислите? Освен тия неща, има ли други предмети, от които мислите, че не можете да се откажете? Или сте пристрастени към?

TrollFaace
12-28-2012, 01:04
Късно е и ми се спи, може да отговоря утре ако не ме домързи.

yakuza_
12-28-2012, 06:29
Мразя да говоря по телефона, разговорите ми средно продължават по минута и половина макс. Телевизор не гледам. А ако нямам и лаптоп, просто няма да си стоя в нас. Има мн др неща за правене. Вероятно бих седнал да си уча за изпитите.

БожиятАгнец
12-28-2012, 09:17
О, случвало ми се е преди година-две. Имах радио, книги, вестници, списания и разговарях с хората лице в лице. Беше ми много по-лесно и евтино.И ми оставаше адски много време в което да върша полезни неща. И излизах по-често от преди това. И въображението, и кръгозорът ми се разшириха, намерих си повече хобита и познати.

Аз не разбирам как ще си заедно с 6 човека (особено пък непознати) и няма да знаеш какво да правиш. Аз с познатите си, които виждам всеки ден не мога да се надрънкам достатъчно - какво остава за непознати.

А не схванах как ще се обаждат на някого при положение, че нямат телефон. 8-)

А това да гледаш телевизия е извратено. Не знам как някой може да го прави.

NaOH
12-28-2012, 09:27
Боли ма фара за телефона, мога и без него, да го ма'ат.
Боли ма фара и за телевизията и радиото, мога и без тях.
Ама дадат ли ми 1 ден без интернет и компютър, откачам.

yakuza_
12-28-2012, 09:31
Всъщност в квартирата ми по едно време нямаше нито кабелна, нито интернет и пак си беше забавно :D

fUcKsMiLe
12-28-2012, 10:06
Аз не разбирам как ще си заедно с 6 човека (особено пък непознати) и няма да знаеш какво да правиш. Аз с познатите си, които виждам всеки ден не мога да се надрънкам достатъчно - какво остава за непознати.

А не схванах как ще се обаждат на някого при положение, че нямат телефон. 8-)

Те, не че бяха непознати... в смисъл знаеха се, но не бяха близки и беше неловко да са заедно :D
А после всички излязоха, заради графика си и само един остана. И след толкова прекарано време сам, като видя, че някой се прибира и направо му скочи да се прегръщат. :D Забавно е, жалко, че беше само първи епизод. Ще чакам да видя какво ще стане нататък. :д

А за телефона си инсталираха домашен за 1 седмица. :D Иначе трябваше да се обаждат от улични телефони или да молят съседите да им дадат да говорят от техните.

EinGutesKind
12-28-2012, 10:30
Като завърша тая година, имам мерак да ида на някоя хижа в планината чисто сам, без телевизор, телефон и компютър за поне 1 седмица.

NqkfaNikakva21
12-28-2012, 13:06
^ Лол
Колкото и да обичам собствената си компания, не бих издържала 1 седмица сама със себе си :Д

Дразни ме това, че хората си мислят, че като прекарваш време на лаптоп/компютър, си зависим от него. Еми, не, не е така.След като го има какъв е проблемът да се седи на него? Като го няма - няма да се седи и толкоз.

ilovedeath
12-28-2012, 14:48
Без телефон не мога. Интернета/Компютъра ще го преживея. Телевизор не ми трябва.

RagioL
12-28-2012, 15:02
Ще имам повече време за книги, разбиване на разни неща, и някои други работи.

Ewok
12-28-2012, 15:14
Преди си мислех, че ще полудея без такива екстри.
Но така ми се случва животът, че от около година живея без поне едно от тях. По едно време нямах и трите, но за много малко. Не е болка за умиране, но в днешно време е трудно да имаш пълноценно ежедневие без телефон/компютър.

FunkyPie
12-28-2012, 15:54
телевизора е ебах му тъпнята
само фокс лайф,енимъл планет и дискавъри стават за гледане
телефон рядко ползвам
радио хич
с компютъра вече е конфузно,но ако китарата е при мене всичко е ок

Naive
12-28-2012, 16:19
случвало ми се е, но за кратко
преживява се, но телефонът ми е важна част от моя живот и съм неспокойна, когато нямам