PDA

View Full Version : Правилно ли е?



stynioo
12-28-2012, 10:06
такааа .. в нашия град няма кино ии искам да отидем с приятелката ми до друг град , но също се чувствам длъжен да поема всички разходи .. смисъл ако тя си плати за билети и т.н. ще ми е гузно , а аз ако платя съм сигурен , че на нея ще и е неловко . как да и обясни , че аз трябва да платя? ако я попитам дали е съгласна знам , че няма да е иии съм много объркан.. какво мислите?

Wednesday666
12-28-2012, 10:09
Как да й обясниш, че ти ТРЯБВА да платиш? Е, такова не бях чувала до сега.
Не й обяснявай нищо, просто когато дойде време за това и тя тръгне да вади портмоне/пари, хвани й ръката и й кажи, че ти ще платиш и така. Нужно ли е да има излишни обяснения, въпроси и т.н.?
Това е един мил жест, който искаш да направиш, позволение ли ще й искаш?

EternalDream
12-28-2012, 10:55
Как да й обясниш, че ти ТРЯБВА да платиш? Е, такова не бях чувала до сега.
Не й обяснявай нищо, просто когато дойде време за това и тя тръгне да вади портмоне/пари, хвани й ръката и й кажи, че ти ще платиш и така. Нужно ли е да има излишни обяснения, въпроси и т.н.?
Това е един мил жест, който искаш да направиш, позволение ли ще й искаш?


Напълно съгласна съм.

TheBeliever
12-28-2012, 10:56
А какъв е проблемът тя да си поеме разходите? Защо ти ТРЯБВА да плащаш? Повече мъж ли ще се чувстваш?

marilyn
12-28-2012, 11:16
Не се чувствай длъжен ти да плащаш.

urlittlelady
12-28-2012, 11:18
остави я тя да си плати пътните.. пък после като отидете вземи и нещо за пиене каквото предпочита... не енужно да поемаш всички разходи. Аз много много не давам на приятеля ми да прави такива неща, защото едва ли не се чувствам като купена или нещо такова :D да де лично мнение, но по-добре недей да поемаш всички разходи! Може би пуканките, сок/кафе/нещо което пие, ии така :)

JoLLiE92
12-28-2012, 11:28
Ако ще ходите с колата ти , не и искай пари за пътни, но ако ще ходите с някакъв транспорт остави я да си плати билета сама. За в киното ако искаш да и платиш билета просто го направи без обяснения. После я попитай дали иска нещо. :)
Абе това дали момчето да черпи момичето зависи от адски много неща .. зависи на колко сте, дали някой от двамата работи, къде ще ходите .. Пък ако живеете заедно и всичко ви е общо такива въпроси отпадат, което е мн яко :)

Wednesday666
12-28-2012, 11:30
Точно тия двамата ме съмнява да имат повече от 15-16-17 в най-добрия случай ..

JoLLiE92
12-28-2012, 11:36
в на момчето профила пише 18 ;д

Wednesday666
12-28-2012, 11:49
То и в моя пише, че съм софиянка, ама .. :D

druzilla
12-28-2012, 11:49
Защо се чувстваш длъжен да платиш?Аз лично се чувствам супер неудобно,когато приятеля ми плаща всичко.Такива стереотипи , че мъжа трябва да прави всичко хич не ми допадат.Но щом толкова държиш - достатъчно е да хванеш ръката й,както казаха по-горе и да й кажеш,че ти ще платиш,няма смисъл от кой знае какви обяснения. :)

stynioo
12-28-2012, 12:45
абе аз , че ще платя ще платя ама не искам тя да се чувства неудобно .. и не , не се чувствам повече мъж просто смятам , че така е правилно.
П.С. 18 и 17 .. не всеки пише грешна информация ^^

JoLLiE92
12-28-2012, 12:55
Тогава просто го правиш без обяснения. Ако тръгне да спори ама не аз искам да си платя - обикновено репликата, която аз чувам в подобни ситуации е "стига глупости, бе" но не мисля, че е най-подходящата ;д

rubby179
12-28-2012, 14:05
абе аз , че ще платя ще платя ама не искам тя да се чувства неудобно .. и не , не се чувствам повече мъж просто смятам , че така е правилно.
П.С. 18 и 17 .. не всеки пише грешна информация ^^

Ако се почувства неудобно /за което се съмнявам/, можеш да и кажеш че този път ще платиш ти, а следващия ще плати тя.

DevilWish
12-28-2012, 16:43
Без обяснения, казваш изненада водиш я и когато трябва изкарваш портмонето ;)