PDA

View Full Version : Възможно ли е нашите да не ме харесват?



lemon_bonbon
12-28-2012, 11:48
Здравейте,
аз съм момиче на 15 години и за съжаление не се разбирам с никого вкъщи.Работата е там,че явно съм много непохватна...Стаята ми винаги е разхвърляна,заради което ежедневно се карам с майка си.На мен честно казано не ми пука как изглежда стаята ми,чувствам се удобно в нея и я харесвам,такава,каквато я поддържам,но за майка ми това е прекалено важно...Само и само да няма скандали,защото мразя да се карам с нея,се старая да подредя,но на другия ден върху бюрото ми отново има оставени боклуци,както ги нарича майка ми.Не го правя нарочно,но наистина съм много разхвърлян човек,просто не мога запазя всичко подредено.Когато вкъщи дойдат приятели на нашите коментарите са,че стаята ми приличала на приют за бездомни и било много жалко,че толкова хубава стая е моя.Когато ми кажат да направя нещо или забравям или не съм го направила правилно.Когато трябва да почистя майка ми винаги намира косури,например,че под гардероба имало прах,по бюрото ми имало петна и подобни...Физически не съм нито силна,нито сръчна,което често много ме натъжава,защото постоянно слушам,че нищо не съм можела да свърша като хората.Почти винаги,когато ям се капя,когато държа нещо го изтървам..и не го правя нарочно!!!Навън социалният ми живот е добре,имам си и приятел и достатъчно приятелки,но понякога се чувствам като пълна неудачница.В къщи постоянно ме критикуват даже и за най-малкото нещо и ми крещят,а настроението ми тотално се скапва,когато някой ми крещи.Опитвала съм се да подражавам на други хора,да си променя начина на мислене,за да се харесам на семейството си,но вече ми омръзна,аз съм такава,каквато съм си и не искам да се променям заради някой друг.Казвала съм на майка си,че има и деца много по-зле от мен,които вземат наркотици,правят секс,прибират ги пияни от дискотеките,пушат,а аз не правя никое от тези неща..Не създавам грижи на родителите си с друго,освен с това,че имам лоши оценки и съм адски непохватна.Не съм гениална или талантлива и не съм изключително добра в нищо и какво,да се убия ли,писна ми постоянно да ме критикуват и да ми подбиват самочувствието...

druzilla
12-28-2012, 11:59
С майка ми имаме същите проблеми.Само че това не е повод да си мислиш,че не те харесват.Колкото и да си непохватна и разхвърляна - ти си тяхно дете и те те обичат.Друг е въпроса,че може би им се иска да си малко по-различна,но такава си се родила,няма как да го промениш.Обясни на майка си как се чувстваш и я помоли да не се карате,а да разговаряте спокойно.Също й кажи,че коментарите и критиките й относно теб те нараняват.Не позволявай обаче думите на вашите да ти тъпкат самочувствието.При мен стана точно така и благодарение на тях съм супер комплексирана..

anonymous708973
12-28-2012, 12:36
Ще свикнеш.
Старай се заради себе си, не заради тях, защото колкото и да опитваш, няма да им угодиш. Подобри си оценките, защото на теб ти трябват, не защото вашите искат.

ninjaiscrazy
12-28-2012, 17:30
На всички родители сякаш им е заложено да искат детето им да е перфектно.Не го упреквам това-нормално е.Може би просто с тези неща те си мислят,че ще си перфектна.Но както казаха колегите по-горе ти си им дете и те те обичат.Друг е въпроса дали те могат да те приемат като човек или не,но това не винаги е важно.Не им позволявай да ти развалят настроението и да ти потъпкват самочувствието,а да се променяш,за да им харесваш не винаги върви,особено ако това конфликтира с личността ти...Поговори с тях,кажи им как се чувстваш.

IoAnKa_SwEeT
12-29-2012, 07:35
Аз съм на 14 години и нямам такива проблеми но моят съвет е да бъдеш себе си, да поговориш със своите родители и да станеш малко подредена и както номер 3 ти каза да си вдигнеш оценките. Научи се да поемаш отговорности. Аз смятам че там някъде в теб се крие едно хубаво, подредено и умно момиче.
Успех! :D

3oPuTy
12-29-2012, 17:17
Това,че оставяш петна по пода,прах и постоянно ти е разхвърлена стаята по-скоро ми крещи "Аз съм мързелива!",а не "Аз съм непохватна.",защото не ти трябват кой знае к'ви похвати за да не спиш в стая-кочина.Нормално е вашите да мрънкат за стаята ти - вложили са средства и време за да имаш своя стая,в която да се чувстваш добре,а ти не я пазиш и цениш.
Що се отнася до оценките - ами и това ми крещи "Аз съм мързелива!".Високите оценки се изкарват със знания,а те се добиват с учене ...
И не им се сърди,че ти се карат.Просто се надяват по този начин да те накарат да се стегнеш и да станеш поне малко по-отговорна.