PDA

View Full Version : Аз ли не съм наред или моята половинка?



didoslava
12-28-2012, 12:50
Здравейте,

Имам проблем (ако може така да се нарече).
Аз съм на 22 (не съм за тука ама...) тя на 17
Имам лош навик да не се обаждам къде ходя, и Скандалл. Ок промених този гаден навик и вече се обаждам къде ходя.
Проблема е че приятелката ми е много ама мноого ревнива, ревнува ме и това е... Не мога да я променя.
Отивам на кафе с приятели - ревнува и се сърди
Отивам на форумна сбирка - ревнува и се сърди
Оставам извънредно от работа - ревнува и се сърди
Говоря по телефона и и дава заето - Ревнува и се сърди
Не ми вярва къде съм ходил.
Абе това е. За мое голямо учудване (предполагам и за ваше) сме заедно от 2 години. Не е никак малко предвид това, че ме ревнува толкова много. От моя страна съм по-малко ревнив, да не кажа грам. Са ако е решила да кръшка никой не може да я спре. Та от тая страна не се и вайкам толкова. Постоянно ми казва че съм я лъгал, поставял на второ място (въпреки, че не подреждам нещата си по приоритет!!!) после почва "Ти не държиш на мен, ти не ме обичаш"... На моменти откачам. (в повечето)
Гледам да отделям време и за нея. Ходиме на кино на кафенце насам натам. Абе не мога да кажа, че нямам време за нея. Главно скандалите стават по телефона, когато докато си говориме ми излезе нещо, далеч по важно от това да дрънкам глупости. Главно е това. Не искам да късам с нея. Ама не искам да ми се цупи и да ми се сърди със седмици! То вярно, че не може хем агнето цяло, хем вълка сит. За това се обръщам към вас. Братя и сестри Дайте съвет какво да направа????
Благодаря на отзовалите се предварително
И весело посрещане на Новата Година

Azoria
12-28-2012, 13:04
Кажи й , че тези неща ти лазят по нервите и да спре. Друг начин няма.

MiliSlava
12-28-2012, 13:07
това само изхабява връзката ви .. вината е и в двама ви според мен . опитай се да и покажеш че е важна и значима и поговори с нея ..

TheBeliever
12-28-2012, 13:33
От самото начало е трябвало да заработиш по проблема. Сега вече отучване няма да има. Или прекратяваш нещата, или търпиш и се надяваш някога да й дойде акъла в главата.

xXxPETYAxXx
12-28-2012, 13:40
Е, и аз на 17 като бях се държах малко като нея. Сега не се държа така де, но не защото е минало известно време, а защото разбрах, че с такова поведение само отдалечавам хората, които искам да задържа. Лошото е, че за да го разбереш това, трябва да загубиш някого по този начин. Възможно е и да има и друг начин, но не ми е известен. При мен никакви разговори не помагаха.
Пробвай все пак да поговориш с нея, може пък да има ефект. Обесни й как виждаш нещата ти, а ако това не помогне(а то и да помогне, ще е кратковременно решение, според мен) и предложи да си дадете малко време тя да премисли дали може да се държи по-зряло и да ти има доверие или не може! Ако не може, няма смисъл и двамата само да се нервирате, това не е връзка.

marilyn
12-28-2012, 13:50
Говори с нея, няма друг начин. Не знам как го търпиш това нещо...

rubby179
12-28-2012, 13:51
Хората с този вид поведение /имам предвид на приятелката ви/ много трудно се променят. За тях ревността е доказателство за безрезервна обич и нищо не е в състояние да ги убеди, че всичко това вреди на тях самите и на връзката с партньора. Опитайте да я убедите, че тя е най-важното нещо за вас. Но не се отчайвайте ако опитите ви са безрезултатни. Най-често се получава точно това. Вие решавате дали да продължите напред или да се примирите с това поведение.

xXxPETYAxXx
12-28-2012, 14:01
Хората с този вид поведение /имам предвид на приятелката ви/ много трудно се променят. За тях ревността е доказателство за безрезервна обич и нищо не е в състояние да ги убеди, че всичко това вреди на тях самите и на връзката с партньора. Опитайте да я убедите, че тя е най-важното нещо за вас. Но не се отчайвайте ако опитите ви са безрезултатни. Най-често се получава точно това. Вие решавате дали да продължите напред или да се примирите с това поведение.

Абе, променят се, но не с разговори, а с действия. Докато мацката не изгуби 1 гадже, защото не й понася скандалите - шанса да се укроти е нищожен.

NomNomNom
12-28-2012, 14:29
Държала съм се така като по-малка.
Поради липса на самочувствие.
Като знам, че работата е по-интересна, вълнуваща, етц., от моето 13-17г. съществуване.

3oPuTy
12-28-2012, 16:12
Щом сте заедно от две години и сега е на 17 значи сте тръгнали,когато е била на 15 (и нещо) години.Ами нормално е да се държи така ... Със сигурност няма опит с по-дългите и сериозни връзки и не знае кое държание е нормално и кое не е.

DevilWish
12-28-2012, 16:22
Голям си за нея, тя иска цялото ти внимание да е само за нея, но ти си имаш йивот. Ти ходиш на работа, тя на училище за това не мойе да разбере ако трябва екстра дълго да работиш. Постави и улитиматум или да се дърйи на полуйение или чао. А ако не искаш ,търпи я .

DENKAZ
12-28-2012, 22:43
Бате, проблема е в нея, малка ти е.

didoslava
12-29-2012, 08:19
Снощи говорих с нея за пословутата ревност, и стана нещо невижано... и неочаквано
За мое голямо нещастие телефона ми звънна точно в тоя момент. Тя погледна телефона и видя женско име... айде ходи и обяснявай че не ми е никаква.... вдигнах говорих и тва беше... и пак скандаааааал. Силно се надявам да и дойде акъла в главата, защото както казаха по-горе аз ходя на работа тя на даскало разлика от тука до небето. Тя иска нейното аз моето. Макар че съм сигурен, че като дойде ред да завърши ше се чукне в главата (да се надяваме)
Обмислял съм и варианта да я зарежа и всичко да приключи, но не мога. Много я обичам и това е :(

nymphadora
12-29-2012, 09:05
Намери си някоя по-голяма.Явно тази още е дечко.

anonymous708973
12-29-2012, 10:25
както казаха по-горе аз ходя на работа тя на даскало разлика от тука до небето.

Не е съвсем така. Излизала съм с мъж, по-голям от мен с 6 години. Той работеше доста и отговорно нещо, аз - още ученичка. Никога това не е било причина за караници, нито стана причина за раздяла.

3oPuTy
12-29-2012, 12:02
А като ти се развика ти за к'во не й каза "А на теб никога ли не ти се е случвало да ти звънне момче за нещо?" ... :?
Между другото съм съгласна с Пантерата.И аз съм била ученичка и съм имала връзка с работещо момче ама не сме имали подобни проблеми.Дори се е случвало той да иска да се видим,но да му откажа за да има време да си почине или да се види по мъжки с приятелите си,защото работеше по много и покрай желанието си да се вижда с мен не му оставаше време за другите две неща.

didoslava
12-29-2012, 22:26
ами оправданието и беше че момчета не и званели...

3oPuTy
12-30-2012, 10:53
Айде бе ... Едва ли никога за нищо не са й звънели момчета :?

TheBeliever
12-30-2012, 12:31
Айде бе ... Едва ли никога за нищо не са й звънели момчета :?

Всъщност е напълно вероятно. Това може да е една от причините да се е вкопчила толкова отчаяно в автора, особено ако той е първото момче, което й е обърнало някакво по-специално внимание.

sexa_na_kompleksa
12-30-2012, 14:14
Според мен и двамата сте виновни. Като чета написаното от теб, оставам с впечатлението, че ти не я поставяш на първо място, и затова са повечето караници. Но пък от друга страна и тя на моменти преувеличава.

rubby179
01-02-2013, 05:59
Според мен това е проблем на характера а не на възрастта. Хората, които са избрали да живеят с такъв тип партньори, трябва да се въоръжат с голямо търпение, което въпреки всичко в един момент може и да се пропука.

diamant4eto66
01-02-2013, 08:40
Малка е и несигурна.. дали си и давал истински повод ти си знаеш, но ако не си значи или прекалено много те обича (граничещо с обсебване) или има някаква параноя, че трябва да си само неин, но тая параноя е предизвикана от твоето пренебрежително отношение, а на тая възраст момичетата искат да са център на внимание за гаджетата си. Характера и няма да се промени, трябва да станеш по-внимателен и грижовен, за да я поуспокоиш поне малко и да се пооправят нещата. Ако си продължава така по-добре да я скъсаш преди съвсем да се е вманиачила.

rubby179
01-02-2013, 14:35
Малка е и несигурна.. дали си и давал истински повод ти си знаеш, но ако не си значи или прекалено много те обича (граничещо с обсебване) или има някаква параноя, че трябва да си само неин, но тая параноя е предизвикана от твоето пренебрежително отношение, а на тая възраст момичетата искат да са център на внимание за гаджетата си. Характера и няма да се промени, трябва да станеш по-внимателен и грижовен, за да я поуспокоиш поне малко и да се пооправят нещата. Ако си продължава така по-добре да я скъсаш преди съвсем да се е вманиачила.

Не винаги такова поведение е провокирано от отношението на партньора. В повечето случаи ревността е част от характера и нищо не може да я промени. Според мен това е състояние, което се нуждае от намеса на психолог.