PDA

View Full Version : Е АРЕ СТИГА..



purssue_
12-28-2012, 17:28
Така здравейте на всички може би историята не ми е за тука обаче нали е козметика и диети моето е нещо такова.Това лято реших да отслабна и почнах да си тренирам,спрях сладко,тестено,газирано всичко както си трябва.И ето,че постепенно до сега отслабнах доста,смисъл в нормата.Проблема ми е следния искам поне още 4-5 кг. да сваля и ето тука идва проблема майка ми и баща ми съвсем откачиха особено около празниците,защото аз отказвах да ям сладко и там мама каквото е направила и баща ми ме кара да ям и ми е супер ужасно искам да си ям както до сега да отслабна още малко и лятото като отида на морето или където и да е да не се срамувам.Моля Ви дайте ми някакъв съвет говорила съм с тях и пак е същото,защо никой от тях не разбира,че това е важно за мен,че съм се борила и лишавала толкова много не искам сега всичко да отиде напразно...

marilyn
12-28-2012, 17:30
Да не би да се страхуват, че си отслабнала твърде много?

sexa_na_kompleksa
12-28-2012, 17:36
Хапни малко - хем те ще са спокойни, хем ти ще се наградиш. : ) От едно парче няма да надебелееш.

3oPuTy
12-28-2012, 17:43
Поне от уважение към вашите хапни няколко хапки.Все пак килограмите не се качват толкова лесно ...

purssue_
12-28-2012, 17:44
Не знам от какво се страхуват обясних им ясно и точно,че нищо няма да ми стане,че се чувствам така по-добре ама... Искам веднъж и аз да постигна нещо,нещо за себе си,което ме прави щастлива не знам защо не разбират.

thebigsmile
12-28-2012, 17:45
Хапвай си по малко и от тези неща, но не да прекаляваш. Нали ще искаш да запазиш г/д тези килограми, но не можеш винаги да се ограничаваш от газирано, тестено, сладко и т.н. Трябва да си похапваш от всичко, но в норма. :)

SuNsEt
12-28-2012, 17:45
Ох,като почнете с тия диети,отслабвания и не знам си какво още...
Човек отслабва нормално и ЗДРАВОСЛОВНО ,когато яде от всичко по малко и не се ограничава.Прави физически упражнения и яде плодове,зеленчуци и тн. Това да решиш просто да не ядеш от инат,че искаш да си слаба или да следваш някакви интернет диети ...хахах. И какво като си отслабнала от лятото до сега?Да си чувала за йо-йо ефекта? Не става така.Цялата цака е да си забързаш метаболизма.С тия смешни ограничения просто си вредиш на здравето. Пък и човек трябва да знае кога да спре.
Супер прост пример ти давам :
Приятелка,която едно време беше 75 кг отслабва в продължение на една година като яде всичко,но на малки количества.Ходеше на масаж на корема,който да и забърза метаболизма.Сега в момента е 50 кг и не прилича на абсолютно нищо.Иначе да,определено бая отслабна.Едно време изглеждаше здраво и хубаво момиче,сега циците и са увиснали,супер съсухрена е ,но като и направят комплимент,че е слаба и тя лети от щастие.Боледува на 2-3 седмици...абе смешна история.Между другото е на 18 години,а от сега си е прецакала здравето заради някакви смешни модни тенденции.Не си знае мярката...
Така,че отслабвай си колкото искаш,не яж,спортувай без нужната енергия и отслабни още повече.Само,че ...не си е работа клющаво момиче.Знаеш ли защо?Защото най-малкото едно хубаво момиче,една млада дама(че и жена) трябва да има форми и да има къде да я пипнеш...На това му се вика женственост.
Та...ако толкова много искаш да отслабнеш и вярваш,че така ще се чувстваш по-добре,тогава обясни това на родителите ти(които не вярвам да те разберат,честно казано).После се опитай(колкото и да ти е трудно) да изядеш от празничната трапеза поне 40-50% от храната в чинията ти.Поне създай (смешното)впечатление,че ядеш без да правиш диета.

purssue_
12-28-2012, 17:47
Не се качват толкова бързо,но когато смениш рязко режима и начина на хранене много ясно,че ще има последствия иначе ги уважавам страшно много и бих направила всичко за тях,но просто това с яденето никога до сега не са ми държали сметка какво ям.

purssue_
12-28-2012, 17:53
О, при мен има къде да се пипне повярвай ми. :D Въпроса е там,че не гледам някакви диети от нета или нещо подобно просто си изградих решим спазвам си го и съм отслабнала не е рязко да кажеш всичко е нормално.Тренирам и в нас и попринцип,но определено има неща,който искам да си оправя.

smil3_sun1
12-28-2012, 18:30
може би се страхуват да не прекалиш с диетите и да почнеш изобщо да не ядеш.. ии после анорексия.. и такам .. и при меене е същото ама .. Родители..

3oPuTy
12-28-2012, 18:54
Една-две хапки от дадено нещо не е "рязка промяна на хранителния режим".Все пак не са те карали да се тъпчеш,а да хапнеш от нещо,което са се постарали да направят заради празника ...

PullMeCloser
12-28-2012, 18:55
Това пък не го разбирам, буквално да ти тикат храна в устата и да те тъпчат. Ми като не ти се яде, няма да ядеш, егати работата. А ако ти се яде, хапни, не можеш цял живот да не ядеш сладко/пържено и тн. Килограми се качват не чак толкова лесно, дори и да хапваш примерно веднъж в седмицата, че даже и два пъти, някакви вредни неща, няма да си върнеш нищо.

tonssy
12-28-2012, 19:03
Така здравейте на всички може би историята не ми е за тука обаче нали е козметика и диети моето е нещо такова.Това лято реших да отслабна и почнах да си тренирам,спрях сладко,тестено,газирано всичко както си трябва.И ето,че постепенно до сега отслабнах доста,смисъл в нормата.Проблема ми е следния искам поне още 4-5 кг. да сваля и ето тука идва проблема майка ми и баща ми съвсем откачиха особено около празниците,защото аз отказвах да ям сладко и там мама каквото е направила и баща ми ме кара да ям и ми е супер ужасно искам да си ям както до сега да отслабна още малко и лятото като отида на морето или където и да е да не се срамувам.Моля Ви дайте ми някакъв съвет говорила съм с тях и пак е същото,защо никой от тях не разбира,че това е важно за мен,че съм се борила и лишавала толкова много не искам сега всичко да отиде напразно...

Никой пък не може да ме принуди да ям. Решила ли съм, ще правя това, което съм си намислила.
Обясни им, че е важно за теб, наистина го желаеш..

purssue_
12-28-2012, 19:14
За анорексията съм много далече. Иначе явно от това се страхуват нямам представа и аз. Вече не знам какво да обеснявам честно, не може ли просто да си правя какво искам тялото си е мое ако искам ще ям,ако не искам няма супер тъпото е така.

tonssy
12-28-2012, 19:17
Еми, обясни им, че като се храниш здравословно, тренираш и избягваш тежките храни се чувстваш по- добре- не само външно. Не им говори на инат, а обоснови действията си.

purssue_
12-28-2012, 20:08
Ще пробвам,благодаря Ви на всички дано накрая им писне и да продължа да си право какво си знам. :D

MaLkaTa_LaDy
12-29-2012, 08:13
Добре ти как отслабваш? Като ядеш здравословна храна или просто като си ограничила количествата на храната, която си яла преди?
Защото ако просто помолиш майка си да готви диетично и тя те вижда че ядеш яденетата и ядеш салати, мисля че няма да има нищо против.
Примерно до колкото знам лещата е диетична. Яж си в нормални количества такива неща да им е мирна главата на вашите.

DownloadVirus
12-29-2012, 11:25
К'ва диетична леща Ви гони,като сложи майка й мазночите,знаеш ли к'во става? :)))

anonymous708973
12-29-2012, 11:31
К'ва диетична леща Ви гони,като сложи майка й мазночите,знаеш ли к'во става? :)))

Изобщо не е задължително да я прави мазна.
Майка ми готви доста здравословно дори типично домашните манджи. Да не говорим, че започнахме да ядем такива неща, които средностатистическият българин не беше чувал докато медиите не започнаха да тръбят за тях.

SuNsEt
12-29-2012, 11:38
То си е въпрос до финансови средства дори и за храната.Освен това ,ако са 3ма или 4ма човека в семейството много ясно,че никой няма да я пита ,какво и се яде на нея и постоянно да се съобразяват с нейните предпочитания.Да ядеш хубава,прясна и здравословна храна абсолютно винаги е въпрос на пари. Много ясно,че могат да се направят едни обикновени картофи,леща,грах по здравословен начин и без много мазнина,но както казах,тя не е единствена в семейството.Още повече пък ,ако бащата командва и обича да яде по-балкански манджи :D
Да яде отделно?Освен ,ако не е истинска вегетарианка...ще е смешна картинка и ще е до време.

DownloadVirus
12-29-2012, 12:53
Да ама като каже на майка си да не слага олио на лещата и пак ще почнат разправии както си е било..
Като няма кой да се съобразява с теб си правиш сам каквото искаш ! И аз живея с още двама души,те ядат различно,аз ям различно.

tonssy
12-29-2012, 13:41
А не може ли не тя да се съобразява с тях, а те с нея ?! Откакто започнах да се храня здравословно накарах и майка ми и баба ми да спазват някои основни правила и да се съобразяват с това как готвят, какво слагат и какво ядат. Има си предимства здравословното хранене и, ако успее да убеди родителите си в това, ще е най- добре. Олио не се купува в нас, а разни "по- специални" мазнини, които не са вредни и при пържене не се превръщат в канцерогенни. Да, вярно- по-скъпи са, но при това минимално количество, което ние използваме една бутилка доста време ни държи.

DownloadVirus
12-29-2012, 14:55
кокосовото масло става,маслото също (обаче е скъпо) Олио и зехтин не стават ,не държат на температура.

purssue_
12-29-2012, 14:56
Като цяло майка ми готви прекрасно,обаче наистина прекалява с олиото и колкото и да и казвам тя просто така си е свикнала,защото пък баща ми обича по-мазно.Вкрайна сметка няма угодия, не мога да карам някой на сила да яде здравословно или да спазва някакви правила,който той не иска.

DownloadVirus
12-29-2012, 15:00
Готвиш си отделно,това е решението.Като не можеш си живей с дерта и свиквай,такава е 'авъта

magneticfields
12-29-2012, 15:57
Я стига глупости. Тренирай си, пази диета, ама си позволявай сладко от време навреме. Кви са тез простотии бе з тестено, сладко, пържено...Аз кат тренирам си ям всичко и не дебелея. Тъй че престани с тези мании за отслабване и си живей живота.
П.С. И тва че не ядеш тестено не е хубаво. То вярно, че не трябва да се прекалява, ама и съвсем без хляб, ако тренираш по-усилено е опасно. Като тренираш тялото ти се нуждае от въглехидрати, които се приемат чрез хляба.

DownloadVirus
12-29-2012, 17:17
Хлябът е от най-лошите източници на въглехидрати..

tonssy
12-29-2012, 19:03
Като тренираш тялото ти се нуждае от въглехидрати, които се приемат чрез хляба.

Ми въглехидрати от много други храни може да приема. Плодове, да речем. Като пак не трябва да прекалява с тях.