PDA

View Full Version : черен екран



maybehappy
12-28-2012, 21:15
здравейте.имам проблем с лаптопа и искам помощ..значи като включа лаптопа и ми излиза черен екран и като изчакам около 5-10 мин ми зарежда една прекъснта линия,но спира в началото и ми изписва на английски,че Windows не може да стартира поради липса на някакви драйвери..та въпроса ми е за преинсталация ли е,защото преди година му сменяхме хард диска и не вярвам да е от това..

npp
12-29-2012, 10:15
кой е драйвера, там трябва да пише нещо?

MaGuSs
12-29-2012, 10:24
здравейте.имам проблем с лаптопа и искам помощ..значи като включа лаптопа и ми излиза черен екран и като изчакам около 5-10 мин ми зарежда една прекъснта линия,но спира в началото и ми изписва на английски,че Windows не може да стартира поради липса на някакви драйвери..та въпроса ми е за преинсталация ли е,защото преди година му сменяхме хард диска и не вярвам да е от това..

Това, че преди година сте му сменяли твърдия диск не ти дава гаранция, че са ти сложили здрав windows. Може да се е разболял вече и да умира. Какво повече искаш от стареца? Цяла година е минала... Хвърляй лаптопа на боклука и си купи нов... :D

pepochko
12-30-2012, 14:56
Имаш ли на диск драйвърите за лаптопа ??? ако имаш преди да го пуснеш го вкарай и може и да стане аа ако не стане преинстал ;)

Lucho
12-30-2012, 19:59
Това, че преди година сте му сменяли твърдия диск не ти дава гаранция, че са ти сложили здрав windows. Може да се е разболял вече и да умира. Какво повече искаш от стареца? Цяла година е минала... Хвърляй лаптопа на боклука и си купи нов... :D

За да умре не е задължително да е стар. Пък щом миналата година му е сменял харда, сега пита за този проблем, дали според теб би хвърлил пари за нов? Аз си мисля, че ако човека беше решил да си купува нов, то щеше да го направи още преди 1 година, а не да се занимава със стария дарак. От опит го казвам. :D

ninjaiscrazy
01-02-2013, 14:23
Пускаш го в safe mode (F8 натискаш няколко пъти след като го пуснеш веднага) и гледаш от device manager кои драйвъри са ти проблемни.

icobug
01-18-2013, 09:12
като пуснеш пц натискаш многократно F8 и ще ти излязат няколко опции старт линдолс нормалити сейф моде ласт гоод конфигоратион ти избираш сейф моде после ако те вкара давай на иконата на май компютър с десен ботон даваш пропартайс после давай хардолере даавш там после девайс манагер като ти се включи девайс манагер и ако имаш жълти въпросителни тва са драйверите които ти липсват можеш да ги търсиш ръчно в нета или да ползваш тази програма DriverPack Solution 2012 Multilanguage изтегли си я от някаде тя автоматично като я стартираш ще ти сложи липсващите драйвери или ще обнови старите тва ми се върти в главата