PDA

View Full Version : След секс



be.mine.forever
12-28-2012, 22:56
Здравейте. Накратко имам въпрос към момичетата: когато осъществявате полов контакт с приятеля си, винаги ли си правите тест за бременност след това? (моля, който няма да отговори по темата, просто да запази гнева за себе си) Весели празници, сладури!

NomNomNom
12-28-2012, 22:59
Да, все пак трябва да съм сигурна.
Презеративите в днешно време никак не са сигурни.
А засечеш ли я в първите 5-6 дни, можеш да се махне детето с хапчета.
Ако са минали 1-2 дни - с едно хапче, ако са минали 5-6 - с две, може и с три, зависи от момичето.

be.mine.forever
12-28-2012, 23:18
Щом тестовете за бременност показват достоверни резултати чак след 5-6 ден след половия акт, тогава как ще се предотврати бременността? Имам предвид хапчето (говоря конкретно за Ескапел) действа до 72 часа след секс. Как до 72 часа жената може да се разбере дали е бременна?

MarkKnight
12-28-2012, 23:22
aако след всеки акт се проверяваха с тест жените...дюрекс щеше да фалира

anonymous908491
12-28-2012, 23:42
aако след всеки акт се проверяваха с тест жените...дюрекс щеше да фалира

Това им е най-малкия проблем. Представи си удоволствието, което получаваш, ако винаги се притесняваш, че ще надуеш корема.
Това не е живот.

Violenza
12-29-2012, 07:01
Да бе, пълен абсурд ще да е това. Аз даже тест за бременност никога не съм си правила, никога не съм имала съмнения.

ludata90
12-29-2012, 07:21
Не, разбира се

stambelan
12-29-2012, 08:20
Да, все пак трябва да съм сигурна.
Презеративите в днешно време никак не са сигурни.
А засечеш ли я в първите 5-6 дни, можеш да се махне детето с хапчета.
Ако са минали 1-2 дни - с едно хапче, ако са минали 5-6 - с две, може и с три, зависи от момичето.

Много скъп ти излиза секса. Дано си струва.

Rabalka
12-29-2012, 09:58
Здравейте. Накратко имам въпрос към момичетата: когато осъществявате полов контакт с приятеля си, винаги ли си правите тест за бременност след това? (моля, който няма да отговори по темата, просто да запази гнева за себе си) Весели празници, сладури!

Не си правя и не мисля, че е нормално без причина да си правя и да се набутвам с пари...

dimitar_ak
12-29-2012, 10:01
Аз искам да знам кой е теста, който може да даде резултат веднага след секс.

NomNomNom
12-29-2012, 10:07
Обаче никой не попита за двете хапчета след 5-6 дни след секс :D

NomNomNom
12-29-2012, 10:10
Щом тестовете за бременност показват достоверни резултати чак след 5-6 ден след половия акт, тогава как ще се предотврати бременността? Имам предвид хапчето (говоря конкретно за Ескапел) действа до 72 часа след секс. Как до 72 часа жената може да се разбере дали е бременна?
Има едни хапчета , които оцветяват урината, като ги пиеш, ако си бременна, тъй че споко.

dimitar_ak
12-29-2012, 10:19
Тестовете за бременност разчитат на ЧХГ хормона. Няма как да се разбере бременност преди 11 ден от акта и то с кръвна проба. Четете:

Хормонът на бременността - ЧХГ (hCG)
Хормонът, наречен човешки хорион-гонадотропин, по-често срещан като ЧХГ (hCG), се произвежда по време на бременността. Това е хормонът, чиито нива отчитат и уринарните тестове за бременност. Той се произвежда от клетките, които изграждат плацентата (плацентата изхранва ембриона и е закрепена за маточната стена). ЧХГ може да бъде регистриран най-рано с нормален кръвен тест около 11 дни след зачеване, а с обикновен уринен тест най-рано след 12 до 14 дни. В общия случай ЧХГ ще се удвоява на всеки 48-72 часа, като нивата му ще достигнат своя пик (връхна точка) в 8 до 11 гестационна седмица и след това ще намаляват през останалата част от бременността.

xPafx
12-29-2012, 10:19
Ама разбира се! Винаги! Дори си правя не един, ами два теста! Нали все пак сигурността е преди всичко! Мани ти тия презервативи, аз съм чувала че без тях е по-безопасно, така че го прави без тях.. даже съм чувала, че е по-малко вероятно да забременееш ако свърши в теб и след 7 минути се подмиеш!

NomNomNom
12-29-2012, 10:21
Тестовете за бременност разчитат на ЧХГ хормона. Няма как да се разбере бременност преди 11 ден от акта и то с кръвна проба. Четете:

Хормонът на бременността - ЧХГ (hCG)
Хормонът, наречен човешки хорион-гонадотропин, по-често срещан като ЧХГ (hCG), се произвежда по време на бременността. Това е хормонът, чиито нива отчитат и уринарните тестове за бременност. Той се произвежда от клетките, които изграждат плацентата (плацентата изхранва ембриона и е закрепена за маточната стена). ЧХГ може да бъде регистриран най-рано с нормален кръвен тест около 11 дни след зачеване, а с обикновен уринен тест най-рано след 12 до 14 дни. В общия случай ЧХГ ще се удвоява на всеки 48-72 часа, като нивата му ще достигнат своя пик (връхна точка) в 8 до 11 гестационна седмица и след това ще намаляват през останалата част от бременността.

Не е вярно, не знам как си го измисли това.

dimitar_ak
12-29-2012, 10:24
Цитатът е от медицинска литература. Ако това не е вярно, то следва повече никога да не стъпя при лекар.

kalpazanka
12-29-2012, 10:25
Колега, не си губи времето. Безпредметно е. Насила акъл не се налива.

NomNomNom
12-29-2012, 10:27
Оо, Калпазанке, искам да ме накажеш за несериозно отношение към тема :D

По темата - не съм съгласна.

anonymous708973
12-29-2012, 10:28
Ще се застрелям...

marilyn
12-29-2012, 12:08
Авторке, ако всеки път си правехме тест след секс... презервативи нямаше да съществуват...