PDA

View Full Version : От черна кафява



qgodkaaa123
12-29-2012, 19:39
От близо две години се замислям дали да се боядисам светло кестенява или кафява...но все не ми достига смелост. Преди години бях руса и за малко да оплешивея...та от тогава нямам смелост да се боядисам с нещо светло. Естествения ми цвят на косата е много светло кестеняво, тип лешник. Но нямам нерви да изчакам да ми порасне без да я боядисам. Искам този цвят http://www.aroma.bg/uploads/catalog/products/122/photo/photo_260_640_t.png , много ми харесва, обаче дали ще ми хване при положение, че съм черна? Не искам да се изрусявам за да постигна този цвят, така че давайте идеи как да падне черната боя.

П.П А дали ще се получи , ако се боядисвам постепенно, т.е ако започна от тъмно кафяво и всеки месец си купувам по-светла боя от предишната, докато стигна до тази?

3oPuTy
12-29-2012, 19:43
Не,няма да стане.Ако искаш по-светъл цвят или се обезцветяваш или чакаш да израсте.
Между другото ако беше погледнала на картинката щеше да си отговориш на въпроса.Там ясно е показано,че ако си с черна коса няма да хване боята.

qgodkaaa123
12-29-2012, 19:48
А ако изчакам няколко месеца докато израсте моята и черното изсветлее малко?! Мисля, че ще стане...ама втори път няма да се обезцветя : x

3oPuTy
12-29-2012, 20:06
Черното дори да изсветлее пак няма да стане кафяво там.В най-добрия случай вместо черно ще е нещо много тъмно кафяво.
Ако искаш виж в нета за обезцветяване с витамин Ц.Преди време бях попаднала на тоя метод,не съм го пробвала ама нищо не ти коства да опиташ.

JoLLiE92
12-30-2012, 08:08
Обръсни се на контра. Черното е точно толкова тъпа идея, колкото и русото.
Не се боядисвай сама, отиди на фризьор като ти е бил толкова акъла да се правиш гарваново черна. Виждала съм момиче, което стана черна на кестеняви петна като някаква мутирала панда.

YSMF
12-30-2012, 08:23
Нямам опит в боядисване с тъмни цветове, но може да пробваш http://www.rosaimpex.com/?step=module_action&modname=pricelist&product_cat=204&lang=2&order[]=real или домашни маски, които да смъкват цвета. И наистина недей да се обезцветяваш. Иначе този номер с по - светлите бои всеки месец съм го пробвала.

JoLLiE92
12-30-2012, 08:28
YSMF това изглежда много яко ако работи. :)
Малко мислете преди да се боядисвате ... Посъветвай се с фризьор сериозно!

YSMF
12-30-2012, 08:46
Никога не съм го ползвала и не мога да кажа дали работи, но бях чувала за него и ако е в помощ на авторката ще е добре. ;д

MaLkaTa_LaDy
12-31-2012, 06:01
Аз съм го ползвала този деколор и наистина сваля боята. Аз махнах червен цвят, значи смятай колко е добро... Не съм усетила да ми е увредена косата след това, но предполагам, че уврежда поне колкото боята.

qgodkaaa123
12-31-2012, 10:33
MaLkaTa_LaDy - а колко време преди това си била червена? Аз съм черна от три години...не съм сигурна дали този продукт ще ми помогне : s

kuklichka_bg
01-01-2013, 20:25
Аз минах от черно на този цвят много трудно...Трябва много търпение и не се прави сама!

qgodkaaa123
01-02-2013, 10:34
Аз минах от черно на този цвят много трудно...Трябва много търпение и не се прави сама!

Как и колко време ти отне?

lqlq89
01-02-2013, 10:50
Майка ми от година и нещо се опитвам да я направя кестенява, но не става. С тъмно русо я боядисвах, уж има повече перхидрол, за да може да стане един тон по-светла, но не, пак излезе черна. Със светло кестеняво я боядисваме от година, но все още черното си стои по дължината, в корените е добре, но по дължината не хваща изобщо.

dryndryn
01-02-2013, 12:34
Аз преди се бях направила черна, но не ми харесваше и на другия ден се мацнах с обезцветител. Косата ми стана тъмно кафява, но с времето изсветля доста. Стана светло кафява оранжавееща.