PDA

View Full Version : Проблемна кожа на лицето



LadyDy
12-30-2012, 11:03
Здравейте, момичета!

Обръщам се към вас със следния проблем, който имам.
Кожата на лицето ми е смесена. Навсякъде имам черни точки, които трябва всеки ден да махам, защото ...е грозно. Видимо е. Също имам и плоски брадавички. Ходила съм при 3ма различни лекари (дерматолози). Горили са ми ги с ток, с азот - ефект нулев.
Като ходя на козметик, пак няма ефект. Жената се справя много добре, но на другия ден, все едно не съм ходила.
Пак черни точки и пак има какво да се стиска.
Маски правя, но избягвам ексфолианти , по препоръка на лекар, за да не се разпространяват брадавиците. Те са почти незабележими, но ме дразнят.
Използвам медицинска козметика, избягвам кремове, пак поради тази причина - тук пък, защото се подхранват и стават по-големи.
Мия си лицето с гел на Авен, почиствам с вода на Ла Рош, имам крем на Виши....
Ако някой пита - гинекологични проблеми нямам. Ако предполагате, че е хормонален проблем. :)
Мерси предварително!
Приятно изкарване на НГ! :)

Забравих да спомена, че съм на 20г.

kamice
12-31-2012, 09:53
И аз имам плоски брадавици,но по гърба. От личен опит казвам,че няма отърваване от тях. Вземи си нещо леко за измиване на лицето,без много аромати и гледай да е без парабени. Вземи си и някакъв лек тоник за лице. Почиствай внимателно като избягваш брадавиците. Не бързай да се мажеш с агресивна козметика ,знам че те дразнят черните точки,но ако почистваш правилно и редовно ще намалеят,по-добре пробвай мицеларната вода на Биодерма и някакъв хидратиращ крем за лице. Ако си с Нормадерм,по-добре преустанови използването му,този крем според мен е много агресивен и е за много проблемна кожа.Ако те интересува нещо за някои определен продукт,питай, имам доста голям опит с продуктите за проблемна кожа.

kalpazanka
12-31-2012, 10:53
Зарежи Виши и си вземи рифайнъра на Биодерма- той би те спасил от комедоните, но не очаквай моментален ефект. ;) Като цяло избягвай съставки като диметикон и бял вазелин, защото са комедогенни.

Хормони изследвала ли си?

LadyDy
01-01-2013, 19:31
Скоро не съм, но този проблем е отдавна с черните точки. :)
Пък редовно почиствам лицето, брадавиците няма как да ги избегна като минавам с памучето, защото те са МНОГО, навсякъде по лицето. Абсурд е.
Честно да ви кажа, от лекари аман. Разочарована съм. Всеки предлага това, което му е изгодно. Ефект няма и прибягвам към самостоятелно лечение. Даже кожата ми стана по-зле след консултациите.

Калпазанке, ползвала съм този продукт на Биодерма. Предписан от първата дерматоложка, при която ходих. И..нищо.
Кремът на Виши отдавна го зарязах. Той постоянно се излющва, не знам какво е това, но не ми действа добре като цяло. :)

LipSy
01-01-2013, 21:23
Образуването на черни точки и други недостатъци понякога зависи от храната, която консумираме. Яж повече плодове и зеленчуци, ограничи сладките изделия. Инъче то що се отнася до брадавиците, за жaлост не мога да помогна. :(

kalpazanka
01-02-2013, 04:59
А първата дерматоложка само него ли ти предписа? Щото лечението на акнето е комплексно- измиваща грижа, матиращ крем и нещо, насочено срещу причината.

rubby179
01-02-2013, 06:39
Щом черните точки се виждат още на следващия ден след посещение при козметик, най-вероятно ще трябва да смените козметичката. Освен това се придържайте към консумация на повече плодове и зеленчуци и избягвайте мазните и сладки храни. По отношение на брадавиците можете да прочете следния полезен материал:
http://media.framar.bg/%D0%BB%D1%8E%D0%B1%D0%BE%D0%BF%D0%B8%D1%82%D0%BD%D 0%BE/%D0%BC%D0%BE%D0%B3%D0%B0%D1%82-%D0%BB%D0%B8-%D0%B4%D0%B0-%D1%81%D0%B5-%D0%BC%D0%B0%D1%85%D0%BD%D0%B0%D1%82-%D1%83%D1%81%D0%BF%D0%B5%D1%88%D0%BD%D0%BE-%D0%BC%D0%BD%D0%BE%D0%B6%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D 0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%87%D 0%BA%D0%B8-%D0%BF%D0%BE-%D1%88%D0%B8%D1%8F%D1%82%D0%B0

LadyDy
01-02-2013, 09:22
Да, доста неща ми предписа на Биодерма.
Rubby179, дори в домашни условия като си правя парна баня и си почиствам лицето, на другия ден е същата работа. Така, че съм се уверила, че не е причината в козметичката за това, че на другия ден е същото. :) А брадавичките са ми ги горили с азот, с ток и пак са се появявали. :)
По принцип трябва да избягвам кремове, заради брадавиците, както споменах, но понякога така ми се изсушава кожата, чак се бели и не може поне мъъъничко да не нанеса кремче. :)

kalpazanka
01-02-2013, 09:23
Ще си задам въпроса другояче- освен медицинска козметика, нещо друго предписа ли ти?

LadyDy
01-02-2013, 09:27
Ааа, ами май не.
Въобще нищо друго не ми е предписано.
Забелязала съм, че при повече консумиране на сладки изделия, ми се появява по една пъпчица, но това не е болка за умиране.
Просто тези комедончета и т.н. видими гадини по лицето, ме дразнят. Явно повече ми се омазнява кожата и трябва по-често да правя почистване.....

kalpazanka
01-02-2013, 09:28
Или да си вземеш още един продукт, например Акне аут лосион.
Помни, че щом се лющиш, значи мазилата действат.

LadyDy
01-02-2013, 09:33
Имам активният лосион на Акне Аут, но не нанасям много често, защото наистина доста ми се бели кожата и от него, и от измиващия гел на Авен (зеления). :) Пък този гел е някакво вълшебство. Ако видя някоя пъпка, която още не е избила, измия ли се с него, на другия ден няма и помен от нея. Голяма реклама ударих :D Но пък е така. :)

Лошото при мен е, че доста ям шоколад. Всеки ден. И той ми действа като антидепресант, направо не мога да спра да мисля за сладко. :(

kalpazanka
01-02-2013, 09:51
От Авен и аз самата съм доволна- ползвах тестери и ми хареса, но цената от аптеката ми е леко непоносима за 200 мл.
Намали шоколада и кафето- увеличават риска от рак на гърдата. Ограничи се до едно кафе на ден или шоколадов еквивалент.
Колкото до лосиона- мацай само в областите, в които имаш комедони.

LadyDy
01-02-2013, 10:32
Всеки ден по едно кафе. Рядко 2. :)
Относно лосиона, то няма как да е само на определени места. Даже и по бузите имам комедони. И така мажа цялото лице. :)
Козметичката ми препоръча за белези да си правя маска с кисело мляко, счукан аспирин и така да седя 15-тина минути.
Правила ли си такива маски? :)

kalpazanka
01-02-2013, 11:09
О, не, не бих си и направила :)

rubby179
01-02-2013, 14:27
Можеш да си направиш маска за лице с хума и лимонов сок. Освен че е подходяща за мазна кожа има и ексфолиращо действие.

Ivaaaaa
01-02-2013, 14:57
О, не, не бих си и направила :)

защо

Annabeth
01-02-2013, 15:04
Леле все едно аз съм го писала. За черните точки не съм намерила и аз решение още, всеки ден ги махам, а те все се появяват... А за тези плоски брадавички. Преди 2-3 години видях, че имам някакви ситни по-особени образувания по брадичката, но не им обрънах внимание. Преди 2 месеца отидох в един дерматологичен център в моя град(Леге Артис) и ми казаха, че са вирусни брадавички. Не знам дали е същото, но си записах час за премахването им и на около 80-90% се махнаха. Иначе за черните точки, проблемът май е по-скоро в разширените пори, т.е. като са големи и там се задържат най-различни неща, плюс като и смесената кожа има по-обилна мастна секреция...не знам как да го обясня. На мен ми казаха, че решението са процедури с пилинг, някакъв по-специален, за да ти се поднови горния слой на кожата пори и такива неща да се пооправят. Но ми казаха, че ще е добре да изчакам още 1-2 години за това(сега съм на 17). Съжалявам, ако не съм помогнала, но това ми е известно по въпроса. Надявам се след време като си направя такава процедура и да ми се подобри тая ужасна кожа.

rubby179
01-03-2013, 11:02
Ако става въпрос за химически пилинг, съветвам те много да внимаваш къде ще си го направиш. Виждала съм жени, на които кожата им беше в плачевно състояние след такава процедура.

kalpazanka
01-03-2013, 11:06
Леле все едно аз съм го писала. За черните точки не съм намерила и аз решение още, всеки ден ги махам, а те все се появяват... А за тези плоски брадавички. Преди 2-3 години видях, че имам някакви ситни по-особени образувания по брадичката, но не им обрънах внимание. Преди 2 месеца отидох в един дерматологичен център в моя град(Леге Артис) и ми казаха, че са вирусни брадавички. Не знам дали е същото, но си записах час за премахването им и на около 80-90% се махнаха. Иначе за черните точки, проблемът май е по-скоро в разширените пори, т.е. като са големи и там се задържат най-различни неща, плюс като и смесената кожа има по-обилна мастна секреция...не знам как да го обясня. На мен ми казаха, че решението са процедури с пилинг, някакъв по-специален, за да ти се поднови горния слой на кожата пори и такива неща да се пооправят. Но ми казаха, че ще е добре да изчакам още 1-2 години за това(сега съм на 17). Съжалявам, ако не съм помогнала, но това ми е известно по въпроса. Надявам се след време като си направя такава процедура и да ми се подобри тая ужасна кожа.

Не си съсипвайте кожата заради глупости. Вземете си пилинг маска на Регал и рифайнър. ;) Ако не ви се дават пари за рифайнъра, всяка себорегулираща *помада* ще ви свърши работа- пълно е с оферти в нета за мед козметика на тънки цени. ;)

ross
01-03-2013, 12:01
Съгласна съм с rubby179 за химическият пилинг. Много суперлативи се сипят за него, но дори дерматолозите казват, че подобрението на кожата не е 100 %. Вижте няколко снимки и инфо за самата процедура http://dermatolog-ivanova.com/%D0%BB%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5/117/%D1%85%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D 0%B8-%D0%BF%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B3

dulcinea17
01-03-2013, 13:58
Подкрепям и аз останалите за химическия пилинг. Не мисля, че тази процедура е чак толкова добра, колкото се говори за нея. Аз лично не бих се подложила на такова нещо, но всеки си решава.

lqlq89
01-04-2013, 11:24
И аз съм като теб, но нямам брадавици.
Козметичката ми е учила медицина, работила е в Англия и е много добра. От година съм при нея и кожата ми е коренно променена (пу-пу да не ми е уроки). Освен черните точки, от тях спасение няма. Относно измиващ гел и крем по-добре си вземи от нея. От медицинската козметика много съм си патила, двойно повече пъпки имах, а са ми ги изписвали дерматолози, само парите съм си давала на вятъра.
Значи маски с хума, за да се регулира секрета на кожата, поне два пъти в седмицата + това прахче.
Козметичката ми ми каза нещо много по ефикасно от всичко, няколко нанасяне и пъпките изчезват (пробвай и върху брадавиците, няма да ти навреди). 1 опаковка бебешка пудра, 1 опаковка сяра на прах и 1 опаковка сулфатиазол. Смесват се на равни части, става пудричка и нанасяш върху пъпките. Гарантирам ти страхотни резултати. Става за акне, става за подкожни пъпки. На мен от тази рецепта акнето ми изчезна (отново пу-пу да не ми е уроки). Преди цикъл ми излизат подкожни, които болят ужасно, нанасям пудричката вечерта и на сутринта вече не ме болят, спряли са развитието си. После пак ги мажа още 1-2 пъти и изчезват. След като я нанесеш с тампонче, можеш да започнеш да масажираш съвсем леко лицето, без натиск, за да има приток на кръв.
Пробвай със сигурност, няма да съжаляваш! :)

strawberry88
01-04-2013, 11:34
^Ще пробвам и аз.Благодаря за съвета. :)

lqlq89
01-04-2013, 12:24
^^ Дано да останеш доволна, както аз. :)

strawberry88
01-04-2013, 12:27
Сярата на прах и сулфатиазола се купуват от аптеката, нали? :neutral: