PDA

View Full Version : Обем на косата и запазването му



LipSy
12-30-2012, 11:40
Здравейте! :) Както знаете, след изсушаването на една коса се получава обем. Моята коса е права и за жaлост при мен този обем не се запазва дълго време. Искам да ви попитам какви продукти използвате за да го запазите. Ще съм доволна, ако дори мога да запазя обема за 6-7 часа. Освен това искам да попитам, дали някой от вас използва тази пудра на Schwarzkopf:

http://www.taft.schwarzkopf.de/content/dam/taft/de/visuals_CC_640x420/dwt_CC_DE_Teaser_SofortVolumePowder_640x420_ohne_n eu.jpg

и какви са отзивите ви! Благодаря! :)

katii
12-30-2012, 11:46
Имам я пудрата, не прави чудеса..
При мен единствения хубав обем, който се получава е с вафлички, колкото и да не ги харесват повечето, при мен само това действа :( Другият начин е топирането, което ми се струва в пъти по вредно.

dream1707
12-30-2012, 11:55
И аз ще следя темата .. Моята коса също е права и много бързо и се губи обема .. Направо ми залепва за скалпа, много мразя...

И аз само с вафлички съм получавала обем, но не обичам да си правя .. Да тупирам още по-зле

bilqnavod
12-30-2012, 15:02
И аз мисля, че пудрата не прави чудеса. Ефектът е временен, дори после става по зле. Най-добрият начин е с вафлички, които напоследък толкова се отричат от всички и не мога да разбера защо.
Обемът е желан от всяко момиче - причината е ясна, косата изглежда чиста, здрава и плътна. често обаче този обем не се получава особено при момичета с фин косъм или е нетраен. Аз съм съм с тънка коса и при мен обема се явява като проблем. Доколкот знам - за да има обем една такава коса е от особено значение, как е оформена сама прическа във фризьорския салон. Силното етажиране води до намаляване на плътността на косата. Аз например използвам следния похват - имам дълъг бретон, отмятам го на една страна след като изсуша косата. После леко го топирам не салагам лак, само топирам. Получава се добре и издържа 6-7 часа или една разходка навън. Ще следя темата.

wiiwa
12-30-2012, 15:05
В Златна Рибка гледах един спрей за обем в корените..

Your.Passion
12-30-2012, 15:56
И аз се присъединявам .И моята коса е права и губи обема си наистина доста бързо.И при мен не действа друго освен вафличките или тупиране,но и с тупирането доста бързо спада дори и да сложа лак :? . Какви ли не шампоани и балсами съм ползвала за обем - просто са глупости на търкалета и резултат видимо никакъв. :?

LipSy
12-30-2012, 20:19
Аз съм използвала шампоани за обем, но полза от тях нулева! С помощта на вафличките ми се получава страхотен обем и се запазва дори повече от 24 часа, но...не искам да си горя косата постоянно. Благодаря за тези отговори, надявам се и други да си изкажат мнението! :)

katii
12-30-2012, 20:37
^ Вместо тях, можеш да си правиш плитки в корените. :)

darrie
12-30-2012, 21:08
Имам същия проблем. Косата ми е права, гъста, но самият косъм е много тънък. Колкото и да не харесвам вафличките в корените, и да не искам да си горя косата ми се налага, понеже направо ми се залепва за скалпа, и постоянно си правя вафлички или просто се къдря. Това, че е права не допринася особено. Точно тази пудра си я купих и те съветвам да не правиш тази грешка. Използвах я точно един път. Косата ми беше чиста, изкъпана преди броени часове. След като изпробвах пудрата се наложи отново да я измия. Смених много шампоани и пяни да обем, но резултат нямам. Единственото ми спасение са вафличките.

marin4itu
12-31-2012, 06:02
Аз си суша косата надолу със сешоара. Получава ми се хубав обем, който издържа дори до следващия ден.

sexa_na_kompleksa
12-31-2012, 07:05
Къдрене? Има варианти за къдрене и без горене. ; )

kamice
12-31-2012, 09:47
Пяна за коса,с много силна фиксация и сушене надолу.

Vikito0o
12-31-2012, 11:42
И аз имам проблем с обема.Косата ми е дълга и след като се изкъпя имам някакъв обем за около 1 час и после се залепва за скалпа.Взех си тази пудра,но нищо не става и от нея косата ми става отвратително гадна.Нямам избор и си правя вафли!

sweetxstar
12-31-2012, 14:22
Имам пудрата..не прави чудеса.Единственото нещо, което прави е да ми втвърди косата и да си стой рошава.
След като косата ми е подушена с кърпа нанасям този спрей за коса на l'oreal http://asset4.wellmedia.ca/i/b86fc7ced5a27d26b11e6cefb7554df6_ra,w403,h403_pa,w 403,h403.jpeg (най-ляво)
от корените до връхчетата на косата и се суша надолу.Доволна съм. Пяните със силна фиксация имам ефект също.

marilyn
12-31-2012, 17:10
Този трик със сушенето надолу го прави моята приятелка, защото тя също страда от липса на обем.

Аз пък страдам от обратното. Чудя се какво да правя, че да не ми е толкова бухнала косата.. честно.. а не ми е къдрава... :D

nor4eto99
12-31-2012, 18:03
Шампоан за обем на Балеа. Не знам дали ми действа, но след като се изкъпя имам някакъв обем за 4-5 часа- получава се нещо :D

LipSy
01-01-2013, 20:57
Току-що пробвах с един спрей - http://www.codecheck.info/img/667523/1 , в корените (нанесох го на мокра коса) и сушене надолу. За сега имам обем, но да видим колко време ще се задържи! :)

darrie
01-02-2013, 11:29
Къдрене? Има варианти за къдрене и без горене. ; )

Лично на мен не ми се получава. Имам супер права коса.

PurpleSand
01-02-2013, 12:06
Пудрата я имам ,но не е много добра. Даже при мен сплесква косата и става една лепкава,гадна ..
Аз се къдря доста често ,а ако се изправям си правя вафлички :)

ManuelaK
01-02-2013, 12:25
И аз има сериозен проблем с косата - много бързо се слепва и не се харесвам. Вафлите обаче не ми харесват, особено като ми провиснат горните кичури и отдолу изкочат вафли. Искам естествен обем, все едно така си ми е косата. Последния път фризьорката ме маза с хиляда работи преди да ме изсуши. Едното беше това http://www.enzo.bg/kozmetika/schwarzkopf-professional/schwarzkopf-professional-osis-volume-serum-za-obembody-me-150-ml/ тупира ме и ми сипа в корените една пудра пак на Schwarzkopf. След това като ми спадаше обема само разтърквам корените и имаше ефект.

youonlyliveonce
01-03-2013, 17:31
^ Вместо тях, можеш да си правиш плитки в корените. :)

Моят косъм е много тънък и после ставам като лъв :D
За да изглежда косата плътна, не трябва да е на пластове!

strawberry88
01-04-2013, 10:49
Пудрата на Тафт не прави абсолютно НИЩО! ;)

darrie
01-04-2013, 13:32
Пудрата на Тафт не прави абсолютно НИЩО! ;)

Прави - сплесква ти косата. :D
Аз пък нямам нерви да си правя плитчици в корените. о.О