PDA

View Full Version : Възможен проблем !!!



Cekata1
12-30-2012, 20:02
Значи възможно ли е компютъра ми да прави проблем с gameplaya на игрите защото имам много игри в компа.. става въпрос (около 30 игрички доста големи) та възможно ли е лагването на компа ми повреме на геймплей да идва от там

npp
12-31-2012, 08:52
какви са характеристиките на: процесора, паметта, видеокартата и диска, а също и колко е свободното дисково пространство?, ако не знаеш, използвай aida64

Cekata1
12-31-2012, 14:41
какви са характеристиките на: процесора, паметта, видеокартата и диска, а също и колко е свободното дисково пространство?, ако не знаеш, използвай aida64


Intel Core i7 1,73-2.93 GHz
ATI Mobility Radeon HD 5650 1GB
6GB DDR3 Memory
640GB HDD

Значи в C имам 11,0 GB free of 65,0 GB в D имам 92,6 GB dree of 531 GB

npp
12-31-2012, 19:29
може и да е от малкото дисково пространство в C:, проблвай да го освободиш, дори можеш просто да прехвърлиш разни игри от C:\Program Files в D:\Program Files просто чрез функции 'cut' и 'paste' на папките, свободното пространство е добре да бъде поне 20 GB, а ако може дори и 30, ако и след това проблема продължи, тогава сканирай компютъра за зарази с anti-vurus и anti-malware, почисти регистритата с wise registry cleaner и ccleaner, също така почисти диска от излишните данни с ccleaner, също така дефрагментирай диска с smart defrag, и тогава вече би трябвало да се възстанови нормалната скорост

Cekata1
12-31-2012, 20:35
може и да е от малкото дисково пространство в C:, проблвай да го освободиш, дори можеш просто да прехвърлиш разни игри от C:\Program Files в D:\Program Files просто чрез функции 'cut' и 'paste' на папките, свободното пространство е добре да бъде поне 20 GB, а ако може дори и 30, ако и след това проблема продължи, тогава сканирай компютъра за зарази с anti-vurus и anti-malware, почисти регистритата с wise registry cleaner и ccleaner, също така почисти диска от излишните данни с ccleaner, също така дефрагментирай диска с smart defrag, и тогава вече би трябвало да се възстанови нормалната скорост



Ми аз нямам игри в C: също така компа ми е почистен от всички вирусчета и проблемчета такаче тука нямам проблем

npp
12-31-2012, 20:47
да но имаш 54GB заети?!, какво толкова има на него?, каквото можеш премести на другият дял опитвайки се да освободиш поне 20GB, също така мини с registry cleaner и дефрагментирай дял C: