PDA

View Full Version : Приятелска любов



j_adore2
12-30-2012, 21:12
Най – добрата ми приятелка познавам от 13 години. Израстнахме заедно, вече сме големи хора – аз на 21, тя на 22.

От година и нещо тя работи в един магазин и там се запозна със сегашния си приятел. Той е на 26-27, от някакво село, няма приятели в София, турчин (не, че има лошо, просто мисля, че това му създава комплекс), полуплешив, без няколко зъба .. Както и да е харесала си го е, нейна работа.

Въпросът е там, че вече от година и половина ходят и той имам чувството,че не и дава да излиза с мен. Виждала съм го 5-6 пъти, но не като да сме говорили много, защото той просто не говори .. Много е комплексиран, че е от село. Тя ми е казвала, че постоянно говори колко мрази софиянците (като цяло гражданите). Били големи баровци, не си знаели парите, не знаели да работят, били мързеливи. Заради тези нейни приказки не ми е особено любим, но това си е мой проблем, всеки има право на мнение. Много пъти ми е идвало като го видя да му кажа като не му харесва тука, да си събира парцалките и да си ходи откъдето е. Тя също не е от София, това по никакъв начин не пречи да ми е приятелка.
Страшно е ревнив, дори от 60 годишните клиенти в магазина знам, че ревнува. Много пъти съм я карала да излезем вечер някъде (понеже той не обичал да излиза и иска да си стои само в тях) и тя ми казва :”Не, Юли ако разбере, ще ми се сърди.” През деня като е с мен и той и звънне, тя обикновено казва, че е с майка й навънка, за да не мрънка той... Ако я накарам да излезем някъде по двойки (аз с моя приятел, тя с него) ми казва, че я е срам да излиза с него, защото е грозен. Много пъти ми е казвала, че той има 2 чифта дънки и 3 тениски, като рядко ги перял (понеже няма пералня в квартирата) и понякога понамирисвал. Изключително гнусно, затова се изумявам как може да е с него още. Тя е сравнително симпатично момиче и може да си намери по – хубаво момче. Даже аз исках да я уредя с един мой приятел, който я беше харесал.
Най – гадно ми стана по празниците. Бях се скарала с моя приятел и исках да си поговоря с нея. Тя беше сама с нейния в тях от 23.12 до 02-03.01 някъде, защото техните ги няма. Е като й звъннах - разговорът беше между 3 и 5 мин., като тя говореше с недомлъвки, с да и не и ми казва „Айде после ще ти звънна” и така и не ми се обади. На 26 имаше рожден ден, звъннах и да й честитя и исках да я видя през някои от дните да и дам подаръка .. е още не съм й го дала.

Да кажем, че я разбирам, че като е с него не иска да излиза (или по – скоро той не иска), но те ако заживеят заедно – тя никога ли няма да излезе от тях? Аз също имам сериозен приятел, но това не означава, че съм си забравила старите приятелите. Толкова ли няма време да си поговорим 10 минути.
Поканих ги на Нова година у нас (както и миналата) – е Юли не искал .. (както и миналата). Какъв човек трябва да си, че да не излезеш от вас на Коледа, Рожден ден, Нова година ..... ?!
Сега съм решила, че докато тя не ми се обади, аз няма да я търся.
Пиша го всичко това тук, не за друго, ами да чуя обективни мнения, защото, който и да питам, е малко или много пристрастен. Нормално ли е да си зарежеш приятелите (то тя друга приятелка, освен мен няма), заради гаджето?! Трябва ли като той е затворен и сдухан и тя да стане такава? И причината да е с него, не е заради пари със сигурност. Какъв му е точно проблема на него според вас ? Ще се радвам да кажете какво мислите.

WesSneijder
12-30-2012, 21:20
Не е нормално. Приятелката ти прави глупости. Правилно си решила да не и се обаждаш. До едно време да я търсиш-ОК, ама като виждаш че ти се дърпа, че те реже редовно-ами да се оправя. Не можеш да я накараш да излиза. Всеки има право да си губи приятелите и после ако иска да се опитва да оправи нещата. Ако не-значи не държи чак толкова на тебе.

Azoria
12-30-2012, 22:44
Нормално ли е да си зарежеш приятелите заради гаджето?! Абсурд. Трябва да има синхрон, ако една от страните се опита да го наруши вече има проблем.

Трябва ли като той е затворен и сдухан и тя да стане такава? Това е избор. Аз не бих искала да "попия" точно тези "качества" от когото и да било. Всъщност до толкова затворен човек не би ме грабнал никога.

Какъв му е точно проблема на него според вас ? Ниско самочувствие, асоциален, комплексиран, ревнив. Всичко това взето заедно обяснява държанието му.


п.п.: Приятелката ти е или безусловно влюбена, или доста глупава. Рано или късно ще осъзнае,че робува на прищявките на гаджето си и губи (а може би вече е загубила) приятелката си и ще съжалява.

Wednesday666
12-31-2012, 07:34
Да кажем, че я разбирам, че като е с него не иска да излиза (или по – скоро той не иска), но те ако заживеят заедно – тя никога ли няма да излезе от тях?
Какъв човек трябва да си, че да не излезеш от вас на Коледа, Рожден ден, Нова година ..... ?!
Нормално ли е да си зарежеш приятелите (то тя друга приятелка, освен мен няма), заради гаджето?!
Трябва ли като той е затворен и сдухан и тя да стане такава?
Какъв му е точно проблема на него според вас ? .

Да кажем, че я разбираш - то това Няма как да се разбере, просто защото Не е нормално. И силно се надявам приятелката ти да не се окаже толкова глупава, че дори да заживее с този.

Какъв човек трябва да си - ужасно комплексиран, сдухан и без капчица самочувствие. Ти остави, че му липсват въобще, ами и се опитва да ги унищожи и в приятелката ти. Че като капак се опитва да съсипе връзката й с другите хора. Което хем е егоистично, хем е много глупава постъпка.

Не, не е нормално да зарежеш приятелите си заради гадже. Просто, защото двете са различни категории отношения и трябва да успяват да просъществяват заедно. Човек има нужда и от едното, и от другото. Зарязвайки едното, заради другото е доста детска постъпка. Но ти в случая, не си длъжна да търпиш повече.

Трябва да я Превърне в такава. Защото ако тя е по-различна от него, ще си намери някого, който да е по-близък до нейния характер, да се допълват взаимно и този ще е аут от картинката. А така му е удобно - получава внимание, получава секс, получава подчинение, страшен кеф му е в момента. Но приятелката ти прилича на едно безгръбначно - никаква воля, никакво мнение, нищо просто.

Недей да се занимаваш. Остави я да те загуби, за да се усети малко. А пък ако не се усети - това си е чисто нейн проблем, просто защото ти вече си направила всичко, което си могла. Приела си го, макар и такъв, подкрепяла си я, когато е имала нужда, грижила си се за нея, а сега получаваш Това в замяна. Не си заслужава просто.

EternalDream
12-31-2012, 08:09
Разбирам ти да беше момче. Тогава великия Юли с причина щеше да ревнува. Ама човека си мисли, че приятелката ти е негова собственост. Не може той да й казва къде/кога/с кого да бъде. Той очевидно не й дава никакв свобода.
Ако тя държи на теб, все някога би трябвало да се осъзнае и евентуално да ти се извини, че те е отбягвала заради него.

Kaena Smith
12-31-2012, 10:19
Според мен за нищо на света не я оставяй!Приятелка ти е,познавате се от толкова много време и наистина не си струва да си разваляте приятелството,заради трети човек,в случая приятеля и.Според мен,той няма да се промени,а тя вероятно доста държи на него,в такъв случай,говори с нея и и кажи как изглежда всичко отстрани.Обясни и "опасенията" си.Бъди внимателна,вероятно в момента,в който споменеш името на приятеля и,ще се засегне и дори ще иска да прекрати разговора.
Не знам,на мен лично,цялата история ми е много мътна и съмнителна.Само на мен ли ми хрумна,че може да я подлага на вербален или дори физически тормоз.От друга страна да е влюбена,колко да е влюбена.Толкова,че да загърби най-добрата си приятелка и предишният си живот.Разбира се,не е изключено.Любопитно ми е,какво е мнението на родителите и за тази "връзка".
А относно него,нямам нищо против турците,но като мюсюлманин и особено на село,вероятно е израснал по много различен начин.Не вярвам да е толкова свит/неуверен/комплексиран.Може би възпитанието му е такова.По тази логика е нормално да не и позволява да излиза вечер,да я ревнува толкова и т. н. Зад "той не иска",може би се крие "не ми позволява".Разбира се,може и да греша,просто споделям мнение...
Ти избираш,но според мен трябва да говориш с нея на четири очи и на дълго и широко да си изясните ситуацията.Успех! :)

Violenza
12-31-2012, 10:27
Твоята приятелка или е ненормално влюбена (макар че точно в такъв......) и му се връзва или я е страх от него. Поведението й е абсурдно, особено спрямо приятелка. Имаш право да не я търсиш, за да видиш кога тя ще се сети за теб. А когато го направи - просто й кажи това, което написа тук.

marilyn
12-31-2012, 13:17
Много тъпо се държи приятелката ти. Утре великия Юли като я зареже на чие рамо ще дойде да плаче? И казваш, че била симпатично момиче, защо е паднала толкова ниско като се занимава с някакъв дето.. едва ли не не се пере... това ми прозвуча ужасно, в 21ви век сме все пак, нормално е да спазва нормална хигиена. И цялата комплексарщина на това момче. Остави я приятелката ти, дано й дойде акъла.

j_adore2
12-31-2012, 13:24
До преди малко ми беше на гости. Юли бил на работа .. Та поговорихме си и в крайна сметка излиза, че тя го съжалява. Каза ми, че иска да си изплати заема до август месец и да си ходи на село. Не го обича и я е срам да го запознае с техните - първо, защото е турчин и баща й няма да е особено впечатлен и второ, защото я е срам от него. Иначе не иска сега да го зареже, защото работят заедно и ще е неловко и за двамата, а за момента тя има нужда от тази работа и не може да напусне. Сама ми каза, че усеща, че и влия зле и не иска и тя да излиза покрай него.

marilyn
12-31-2012, 13:58
Дано по-скоро го зареже, да не се занимава с някой, с който няма смисъл.

NomNomNom
12-31-2012, 14:51
Звучи гнусен, по дяволите, защо някой би стоял с такъв човек, наистина не разбирам :(

Auriss
12-31-2012, 15:23
^ Това. +

Приятелката ти не я знам как изглежда и що за човек е, ама първото, което ми идва на акъла е, че грам не си знае цената. Не съм някой, дето ще тръгне да съди хората по вида им, ама това, което описа, е направо ... потресаващо. То бива да търсиш нещо отвъд визията, ама факт е, че тя си играе роля в оформянето на характера на човека. И този въпросният е пример за това.


И причината да е с него, не е заради пари със сигурност. Какъв му е точно проблема на него според вас ? Ще се радвам да кажете какво мислите.


Не го обича и я е срам да го запознае с техните - първо, защото е турчин и баща й няма да е особено впечатлен и второ, защото я е срам от него. Иначе не иска сега да го зареже, защото работят заедно и ще е неловко и за двамата, а за момента тя има нужда от тази работа и не може да напусне. Сама ми каза, че усеща, че и влия зле и не иска и тя да излиза покрай него.
И то к'во излиза ... че приятелката ти вероятно не е първа прелест и се е увлякла по вниманието, което е получавала от тоя индивид ?
Знаеш ли кое е най-тъпото ? С това отношение животът ще я дундурка от една несполука на друга и вечно ще е в ролята на някаква жертва.
Бяга от проблема и само отлага решение, което явно така или иначе вече й е ясно, че трябва да вземе.
И к'во ще стане Август месец онзи търтей като си изплати заема ? Ще си кажат чао ли ? Нещо ме съмнява ...
Зверски конформизъм, братче. За едното 'неловко' няколко месеца от живота ей-така ще си захвърли.

Честно казано съвет не мога да ти дам. Аз от такива хора страня, 'щото яко в тежест ми идват психически. Теб ако ти се занимава да го играеш самарянка - пробвай се. Макар че не виждам какво би могла да направиш в подобна ситуация.

valdesbg
12-31-2012, 15:59
Добре бе.. толкова ли не останаха българи че с утайката на селото трябва да ходим.... В случая търси проблема в приятелката си. Юли е дребна риба. Тва с работата е извинение.

Нещо не е наред с таз девойка.

Seattle
01-01-2013, 01:19
На кратко: Юли трябва да бъде разкаран от картинката. Туй че работят на 1 място не трябва да е извинение за да се пратакат нещата.
Но както вече споменаха доста хора, проблема не изглежда да е в него (тва че той си има проблеми, си ги има, но тук не става въпрос за неговите проблеми), а в нея. Има 1 лаф, приятел в нужда се познава. Как ще процедираш, само ти може да решиш, но го направи възможно най-бързо. Приятелката ти ще ти бъде благодарна някой ден ако се намесиш и прекратиш тая лудница.

SpiritInBlack
01-01-2013, 15:22
И ние кво , брат ?

j_adore2
01-01-2013, 18:23
Забелявам колко зле и влияе, и физически, и психически. Тя като е с него изобщо няма желание да се поддържа като момиче на 22 години. Съвсем се е изоставила. Нито има желание да си прави косата, да се гримира. То за какво й е да се гримира .. за пред телевизора. Напоследък доста напълня (а тя е ниска и й личи) и изобщо не й пука. Онзи си я харесва така и на нея й е все тая как изглежда. Викам я с мен на фитнес, тя: "ООо, не. Мързи ме." А преди много се гласеше.

Изживява се като една пенсионерка сега, нито излиза от тях, нито нищо. На работа и обратно вкъщи. Тя сама си казва: "Чувствам се млад пенсионер". И така и е добре. Не казва, че на нея и се излиза, а пък се спира да излезе, че оня не и давал. Толкова и е промил мозъка, че няма накъде.

Мисля си понякога, че е възможно да не иска да го зареже, защото я е страх да не би да остане сама и да не си намери друго момче. Като цяло тя е предубедена малко за момчетата от София - били големи газарчета и женкари и че тук няма никой да хареса (аз пък мисля, че точно селските бекове са по - големите женкари) Всичките нейни приятели до сега са били от нейното село. Аз познавам само един от тях и беше адския неудачник. Даже до скоро я търсеше и като дойдеше в София, тя ходеше да се "видят".

Много се надявам да се осъзнае в най - скоро време. И не й го казвам само аз. Оказва се, че и други близки е "забравила" заради него и те се опитват да и втълпят в главата, че това не е правилно. Всъщност тя го осъзнава, че този Юли е страшен малоумник, влияе й потресаващо зле .. но не знам какво чака. Тя е много състрадателно и добро момиче, гледа да помага като може. И той й казал, че много я обича и не иска да се разделят. Вече и за деца мислел (даже на нея и беше минало през главата да не би той да направи нарочно някоя беля, тя да забременее и да не могат да се разделят вече изобщо) . Казал й, че ако се разделят, той напуска работа и си отива на село. Нямало какво да прави в София, ако не бил с нея.

valdesbg
01-01-2013, 18:31
Турската селска утайка да си хваща багажа и да се връща югоизточно от Бг. А таз твойта кокона да иде да си поприказва със специалист. За да се разбере откъде и тръгват проблемите. Сама няма да се справи, има нужда от външна намеса. Ама не съвети.. а решителни действия. Ако я оставите сама да се оправя... нещата ще отиват към по лошо.

anonymous708973
01-01-2013, 19:35
Какви решителни действия? Да го пребият и изхвърлят на пътя ли? Да му платят да се махне? Какво да направят, когато тя отказва да гледа истината в очите?

valdesbg
01-01-2013, 19:53
Пантера, както написах по горе.. трябва да се фокусираме около девойката. Щото тя е генератора на всичките кални локви около нея. Юли е просто доста очеизваден показател че нещо куца. Докато тя подклажда огъня.. ще има и дим.

Никой не и помага да види истината в очите. Синтезирано казано - тя получава "Приятелят ти е нещастник, и трябва да го махнеш. Станала си цоцолана и приличаш на ритана зелка." Е.. изинявай ама.. какво може да види от това, и как да извлече някаква полза. Нормално е да се наежи и да каже "Не е вярно, вие не разбирате, аз харесвам трите му липсващи зъба, и обичам да ми мирише на спарени крака в нас." Като я нападат... ми ще отвърне.

Решителните действия както казах - да си поприказва със специалист. Да си намери по мотивираща и подкрепяща компания. Да изчезнат нападките и осъжащите коментари. Да се състави план-програма за промяна. Да има кой да и помага да го следва. Докато не идеш в Лондон... София ще ти е мерилото з аголям град, затова.. някой просто трябва да я открехне за света и да и покаже че морето не е кварталния язовир с плаж и басеин. Ключовото тук е това да стане по неагресивен, постепен и уверен начин. Нещо като валяк по новострояща се магистрала. Виждала си как се движат - лениво, бавно, целенасочено и без излишни шумове. Без заплашителни движения или внезапни промени. И след тях остава гладко заравнен асфалт.

j_adore2
01-02-2013, 08:48
От моя страна никога не е имало нападки и осъждащи коментари. Никога не съм и казвала:"Как може да ходиш с тоя мухльо? " или нещо от сорта. Опитвам се по най - дипломатичния начин да й кажа, че той не е единственият и може да си намери много по - читаво момче от него. Даже се опитах да я "сватосам" с един приятел на моя приятел и тя го беше харесала, но .. "Как да зарежа Юли? Той кой знае какво ще направи? Мъчно ми е за него, той има само мене тука."
(понеже на него и сестра му живееше и работеше тука с мъжа си и детето, но не можа да се оправи и се върна на село и така той вече няма никой познат в София)
Много ми хареса изразът "Докато не идеш в Лондон, София ще ти е мерило за голям град". Докато не излезе с едно нормално, свестно момче, което да я цени наистина и уважава, ще си мисли, че Юли и оня селянин долен - бившия й(с дете на всичкото отгоре и зарязал жена си, за да може да си хойка напред назад) са мерило за мъже. Това са всичко друго, но не й мъже.
Юли беше казал, че не иска да излиза с мен и моя приятел, защото сме някви лапета на по 20 години, а той разбираш ли големия ... Толкова му личи, че е на 27, че няма накъде.

3oPuTy
01-02-2013, 11:31
Е след като той е казал,че ако се разделят ще напусне работа к'ъв й е проблема на нея?!Питам,защото по-горе пишеш,че ако се разделят трябвало тя да напусне,а не искала ... :?


Между другото как ме напушва на смях като почнете да обяснявате как софиянците са е*ати гражданите,а човек от село=селяндур :lol: Толкова много селяндури (което не е равно на селяни) има в столицата и толкова свестни хора има в селата,че просто не е истина,но това е една друга тема :)