PDA

View Full Version : Проблем с нервите ?



melina88
01-01-2013, 07:31
Здравеите преди няколко месеца ми поставиха диагноза страхова невроза .. Започнах лечение при психиатър пих лекарства страха изчезна но неврозата остана .. Няколко дена не пия едно от лекарствата си защото не се дава без рецепта а психиатърката мога да я видя чак след десет дена и се започнаха обичаините проблеми болки в мускулите треперене сърцебиене падане на кръвното налягане силни болки в главата и тн .. Но сега има и нещо ново както си ходя и изведнъж ми светва пред очите и сякаш леко ме удря ток но отвътре незнам как да го обясня чувствотото е много странно все едно за секунди губиш ориентация .. Става за картко но пък затова е често цлучва ми се поне по 20 пъти на ден какво е това чудо нямам обяснение дали е нещо от нервните импулси и дали е опасно може ли да доведе до припадаци например или е предвестник на нещо по сериозно .. Незнам какво да правя и с кого да се консултирам вече .. Сякаш органите ми отвътре са ударени от лек ток и става просто за секунди сякаш потрепервам отвътре ... Ще се радвам ако ми дадете какъвто л да е съвет а ако знаете нещо по темата или имате подобни проблеми много ще се радвам да споделите :)

besso
01-01-2013, 12:44
Здравей, проблема ти е решим с помощта на психотерапия. Хапчетата само временно притъпяват симптомите, необходимо е промяна в мисленето.

melina88
01-01-2013, 16:45
Мерси за съвета и аз това мисля само дано не съм се забавила прекалено много :)

besso
01-01-2013, 17:18
Не си, хората живея по много години с ПР и се оправят с терапия, споко, ще премине :) Виж си и личните, писах ти преди 2-3 часа.

rubby179
01-02-2013, 06:32
Това потреперване на тялото е също симптом на страхова невроза. Може би не сте излекувана напълно и ще трябва отново да се консултирате с вашия лекар. Това заболяване е доста упорито и дори и да има моменти, когато се чувствате добре то все още може да не е премахнато.

besso
01-02-2013, 14:21
Това " потрепване" в стомаха е реакция от моментално освобождаване на адреналин в тялото. Неговата функция е да превключи тялото в режим за борба или бягство. Изръсването на адреналина се получава заради хроничен стрес, който човек си причинява сам, чрез погрешно мислене. Проблема е най-бързо и ефективно решим с помощта на краткосрочна психотерапия, която да промени мисленето, да ви научи на техники за рлаксация и да ви изясни механизма на тези кризи и как сами си ги причинявате.

Транквилантите и другите хапчета, които лекарите предписват само замаскират симптомите, но когато се спрат обикновено проблемите започват, защото няма промяна в мисленето.

Накратко - поинтересувайте се кои са добри специалисти в областта на тревожните разстройства, съберете пари и започвайте терапия, това е най-доброто, което може да направи човек с подобен проблем. Добрите психолози решават проблема в рамките на 2 до 8 сесии.

melina88
01-02-2013, 17:22
Благодаря много за съветите много ми помогнаха :)

esperia
02-03-2014, 15:15
Всичко е на психическа основа.И аз бях със същите проблеми.Ходих при какви ли не лекари,даже и загубих доверие на всички.Изписваха ми депресанти,ксанакс и какво ли още не.Открих един лекар в Бургас който ми помогна много.Отначало ми изписа хапчета за около 2 месеца и ме предупреди,че след около 3 седмици ще ми проведе Психотерапия.
За около 3 месеца ме направи нов човек.Мисля,че големият проблем идва от негативните мисли.Доктора който ми помогна се казва Лорис Саян и е началник на психодиспансера в Бургас.Това,че е началник на диспансера не ме зарадва особено много но в интерес на истината е един страхотен лекар.Можете да му откриете кординатите в интернет.И един савет:не четете листовките на хапчетата които ви изпишат-освен ако не са по зелена рецепта.Със толкова глупости ги пълнят,че ми ставаше лошо преди да ги приема.

dian777
02-04-2014, 16:19
Наскоро срешнах един сайт за лечебни билки и там е описано как да се отървеш от нервите. Ето и линка за него- http://recepti-bilki.blogspot.com/2014/02/tussilago-farfara.html?spref=fb
ПС: Мисля, че за нервите бяха мента, маточина и мащерка. Намери ги в сайта и там е описано как се приготвят за освобождаване от нервите.