PDA

View Full Version : Моля помогнете.



Rakshy
01-03-2013, 01:46
Купих си нов компютър преди известно време, но се случи така, че зверски съм се объркал - грешката се дължи в следното - когато четох характеристиката на компютъра, съм останал с впечатлението че Хард дискът е с капацитет 500 ГБ, е да ама не. Оказа се, че харда е 64 GB SSD... ГРЕДА! И то това го разбирам чак при инсталирането на Операционната система. От стария ми компютър извадих хард диск - HDD - но когато тръгнах да го слагам в новия не успях да намеря на дъното, къде да го плъг-на (колкото и тъпо да звучи). Затворих го и реших, че като събера малко кеш ще си купя нов хард.
Моля, не ме съдете за простотията. Човек се учи от грешките, също така и за това че си прецаках гаранцията ( да се е*а в идиота).
Long story short - Въпросите са ми няколко:
1. Има ли възможност в дъното да не мога да слагам HDD- та
2. Ако отг. на първия въпрос е - да- какъв SSD да си взимам - нов или втора ръка ( прочетох че ССД издържат определен брой записи - нямам ник'ва идея к'во значи т'ва)


( ако ви трябва модела и т.н. ще ви ги дам допълнително)
Благодаря предварително!

dimitar_ak
01-03-2013, 07:00
Лаптоп ли е?

Rakshy
01-03-2013, 12:00
Не, настолен е.

MrCreeper
01-03-2013, 12:11
Стария ти хард диск така ли изглежда
http://www.lorextechnology.com/images/products/HDD160GB-A/900x600/accessory-HDD160GB-A-L1.png
Сигурен ли си, че нямаш освен SSDто и хард диск?

Rakshy
01-03-2013, 12:22
Да, така изглежда. Иначе, в новия компютър почти 100% убеден съм.

MrCreeper
01-03-2013, 12:40
Ще ти трябва такъв (http://prodavalnik.com/sata-to-ide-or-ide-to-sata-bidirectional-converter-i10775799) преходник.

Цъкни старт меню, десен бутон na Computer и след това Manage
от там влезни в Disk Managment и дай снимка.

Rakshy
01-03-2013, 13:27
http://prikachi.com/images.php?images/673/5692673H.png
А преходника може да се намери във всеки магазин? Или ми трябва по-специализиран ?

MrCreeper
01-03-2013, 13:38
Ами не го намерих в магазините за компютри за това ти дадох линк от продавалник, но нищо не пречи да се разходиш и да разпиташ :)

Rakshy
01-03-2013, 13:39
Много ви благодаря!! Аз тука стоя и се "вайкам" к'во ще правя ;д... Лек ден, и ако админите сметнат за редно могат да изтрият темата.

Rakshy
01-05-2013, 15:05
OK, не става... Купих си адаптера, почти същия е, само кутийката е различна.. :Д
Сложих стария хард, сложих адаптера, свързах всичко почти сигурен съм че успешно, при което от Diska Management, трябва да излезе нали като наличен диск... Е да ама не, изобщо не излиза. Разпитах приятели и те ми казаха, че ако тръгна да преинсталирам Операционната система, то само щяло да си го намери и да ми го покаже като налично устройство... Хубаво. Тръгнах да го преинсталирам, и пак - ГРЕДА!

1. Възможно ли е дъното да не поддържа такива хард-ове
Motherboard Name Foxconn H61MXT1/F2/-S/-V
тва ми е дъното може ли от него да е ?

MaGuSs
01-05-2013, 16:33
Много по-лесно щеше да бъде ако си кажеш какво е дъното на новия ти компютър... :X

Rakshy
01-05-2013, 21:15
Е сега го казах Motherboard Name Foxconn H61MXT1/F2/-S/-V а преди тва MrCreepper не го спомена и реших че не е важно

MaGuSs
01-05-2013, 22:11
Е сега го казах Motherboard Name Foxconn H61MXT1/F2/-S/-V а преди тва MrCreepper не го спомена и реших че не е важно

Както вече сир азбрал, дъното ти не поддъра IDE. Най-разумното нещо, което трябваше да направиш, е да отидеш там от където си си взел компютъра и да кажеш, че искаш да ти сложат този хард от стария ти компютър. Така хем щеше да имаш още един хард, хем щеше да имаш и още гаранция.