PDA

View Full Version : Маски за коса, приготвени в домашни условия.



BEaUty_girl
01-03-2013, 05:46
Мисля да имаме и една такава темичка. Моля, кажете ми някоя маска която възстановява и подхранва косата.Аз ще ви издам няколко чудодейни маски за коса които да си приготвите вкъщи.
Зимна маска

Малко по-трудна за изпълнение, но пък много ефектна е зимната маска от 200 мл ракия, в която е пусната шепа жито. Държи се на тъмно и топло място в продължение на 2 седмици. След това се прецежда и към течността се добавят 2 супени лъжици зехтин. От тази смес се втрива всеки път половин час преди миене.

Стимулираща маска

5 хининови хапчета, стрити на прах, смесени с един жълтък и една ампула вит. А. Ако косата е по-дълга количеството на жълтъка и витамина става двойно. Маската се държи минимум един час, след което се отмива само с вода. На финала се изплаква с 1 л вода, в която е добавен и сокът на един лимон.

Маска за обем на косата с розмарин и безцветна къна

Варете в продължение на 10 минути 4- 5 супени лъжици розмарин в четвърт литър вода. Прецедете и разтворете вътре толкова количество безцветна къна, колкото е необходимо за да стане на кашица. Нанесете по скалпа и косата. Оставете маската 1 час на главата си и след това измийте с шампоан.

Маска за коса със зехтин

Една трета от пакетче хума - може би 4- 5 суп. лъжици и
зехтин се разбъркват, колкото да стане кашичка, прибавя се един жълтък и сока на един лимон. Всичко се обърква хубаво и на мокра, леко подсушена коса се намазва обилно.После се слага найлонова шапка и така се стои около час. Измива се после с шампоан на 2 пъти и накрая с разреден ябълков оцет в една кофичка от кис. мляко и така зехтинът се отмива.

Маска за мазна коса

С белтък, 1 ч. л. сол и сока на един лимон също се приготвя маска. Тя се държи половин час и е подходяща за мазна коса.


Маска за суха коса с кисело мляко и жълтък

Към чаша добре престояло кисело мляко се добавя един жълтък и се разбърква добре. Сместа се нанася на косата и се държи около 20 минути. Измива се само с вода.

wiiwa
01-03-2013, 09:21
Имаме си тема - Всичко за косата.

strawberry88
01-03-2013, 10:15
Вече има такава тема!!!