PDA

View Full Version : Зделка



ManaMana
01-03-2013, 09:59
Тъка проблема ми е такав с родителите ми сме се разбрали че аз ще си плащам училището аз ще си работя за мои пари а в замяна те ще ми купят кола като стана на 18 и ме пускат на всички купони аз сам си намерил работа като барман в 1 нощен бар но имам проблем нямам много време почти не спя не се храня добре почналоми е да ми се завива свят имало е 2 случая в които сам припадал така въпроса ми е такав засложава ли си ?

granger
01-03-2013, 10:03
не си трови здравето,имаш плачеща нужда от училище,щото правописът ти е трагедия,нооо ако наистина живееш в Барселона,както пише в профила ти,донякъде е разбираемо.

strawberry88
01-03-2013, 10:05
Не си заслужава.

explosion_
01-03-2013, 10:06
Искаш ли да ти платя урок по български?

dimitar_ak
01-03-2013, 10:20
Като за начало научи как се пише сделка ;)

Oldschool
01-03-2013, 11:03
няма да прокопсаш - ставай шофьор

sweetka_96
01-03-2013, 14:55
По-добре зарежи работата и тръгни на училище..Трябва ти ;)

anonymous708973
01-03-2013, 18:49
Тъка проблема ми е такав с родителите ми сме се разбрали че аз ще си плащам училището аз ще си работя за мои пари а в замяна те ще ми купят кола като стана на 18 и ме пускат на всички купони аз сам си намерил работа като барман в 1 нощен бар но имам проблем нямам много време почти не спя не се храня добре почналоми е да ми се завива свят имало е 2 случая в които сам припадал така въпроса ми е такав засложава ли си ?

Пич, интелектуалният труд се цени повече от физическия като цяло.
А за интелектуален труд се изисква да си поне приемливо грамотен. Зарязвай работата в нощен клуб и си учи за матурите, защото си трагичен.
И не си струва да си жертваш здравето.

draid
01-04-2013, 16:07
Пич, интелектуалният труд се цени повече от физическия като цяло.
А за интелектуален труд се изисква да си поне приемливо грамотен. Зарязвай работата в нощен клуб и си учи за матурите, защото си трагичен.
И не си струва да си жертваш здравето.

Е ти изби рибата. На 16 да учи за матура....

Иначе правописа няма да го коментирам.

SuNsEt
01-04-2013, 16:25
Като за начало научи как се пише сделка ;)

Дам... То просто ти 'вади' очите като го прочетеш Зделка...най-малкото има Google ,да беше проверил правописа там!

ManaMana
01-04-2013, 19:34
Аз понеже живея в Гърциа и съм сабравил как се пише

anonymous708973
01-05-2013, 14:43
Е ти изби рибата. На 16 да учи за матура....

Иначе правописа няма да го коментирам.

Ами да, то за матура не се учи само 11. и 12. клас.
А ако пише Зделка, то дори е закъснял с подготовката.

draid
01-05-2013, 14:45
Ами да, то за матура не се учи само 11. и 12. клас.
А ако пише Зделка, то дори е закъснял с подготовката.

Да, за матура се учи за 1 месец.

Violenza
01-05-2013, 18:30
Да, за матура се учи за 1 месец.
Много е! :D

anonymous708973
01-06-2013, 08:07
Да, за матура се учи за 1 месец.

Стига си се правил на интересен.
Ако пише Зделка, ще се подготви (поне в смисъла, в който аз разбирам подготовка) за матура за месец през крив макарон.
Омръзна ми някви полуграмотни да ми обясняват как матурата била елементарна. Разбирам да си пълен отличник и/ли с впечатляваща езикова култура и солидни знания по литература, ама тцъ.

Violenza
01-06-2013, 08:31
Стига си се правил на интересен.
Ако пише Зделка, ще се подготви (поне в смисъла, в който аз разбирам подготовка) за матура за месец през крив макарон.
Омръзна ми някви полуграмотни да ми обясняват как матурата била елементарна. Разбирам да си пълен отличник и/ли с впечатляваща езикова култура и солидни знания по литература, ама тцъ.
От моя клас имаше хора, които буквално не знаеха как се пише "не знам" или пък кога е "който, които" и подобни... Пак взеха матурата по БЕЛ с 4,50+. Никой не може да ме убеди, че не е елементарна. Тя просто е направена така, че да я вземат абсолютно всички.

SisiStrange
01-06-2013, 08:47
Съгласна съм, че матурите никак не са трудни. Аз нали съм научен профил и си се занимавах и двете години (11 и 12 клас) с биология и химия. За БЕЛ хвърлих няколко очи 2-3 седмици преди матурата, главно четейки произведенията, които не съм чела вече. Там ми се падна нещо, което наистина не бях чела 8-) и имах 5.60. Ако имаш мъничко повече желание (ама много мъничко) и седнеш 2 месеца преди матурата, можеш да си пълен отличник.

Като цяло матурите са елементарни. Не само по БЕЛ. И Биологията беше почти подигравка спрямо материала. Не знам дали това е добре (защото повече хора имат шанс да бъдат приети, където искат) или зле (защото няма качествена цедка на хора).

Авторе, зарежи тази глупост сега. След време като работиш нещо нормално ще си купиш сам кола. Иначе с твоя режим може да не доживееш.

teenems
01-06-2013, 09:34
Училището е докато си на 18г....после никога няма да можеш да се върнеш там.Ще работиш и караш кола до края на дните си!

draid
01-06-2013, 10:39
Стига си се правил на интересен.
Ако пише Зделка, ще се подготви (поне в смисъла, в който аз разбирам подготовка) за матура за месец през крив макарон.
Омръзна ми някви полуграмотни да ми обясняват как матурата била елементарна. Разбирам да си пълен отличник и/ли с впечатляваща езикова култура и солидни знания по литература, ама тцъ.

Ето тука си в голяма грешка. Завърших средното си образование с 5.50 , а от техническия излязох инженер с диплома 5.74. Като цяло за мен никога оценките не са били критерии за каквото и да било. И след като съм се явявал на достатъчно изпити и съм ги вземал, а и най-важното съм ги разбирал, след като съм успял да си направя дипломната работа в срок и да я защитя пред 12 човека комисия, няма нужда ти сега да седиш и да ми обясняваш колко трудна видиш ли била матурата. Матурата е смешно нещо и е ЕЛЕМЕНТАРНА.

И знаеш ли какво е смешното, аз нямам добри познания по литература и български, а и никога не съм се стремял да имам. За сметка на това имам завидни такива по Електротехника, Физика, Механика, История и доста други области които интересуват мен и са ми полезни. Ти си 12 клас и се опитваш да ми говориш за знания ?

TheBeliever
01-06-2013, 10:43
Пантерке, матурите СА елементарни. Като ги вземеш и ти ще си на това мнение.

Авторе, или си намери друга работа с по-подходящо за теб работно време, или си седни на дупето. Не ти е жизнено важна колата.

SisiStrange
01-06-2013, 10:52
Ето тука си в голяма грешка. Завърших средното си образование с 5.50 , а от техническия излязох инженер с диплома 5.74. Като цяло за мен никога оценките не са били критерии за каквото и да било. И след като съм се явявал на достатъчно изпити и съм ги вземал, а и най-важното съм ги разбирал, след като съм успял да си направя дипломната работа в срок и да я защитя пред 12 човека комисия, няма нужда ти сега да седиш и да ми обясняваш колко трудна видиш ли била матурата. Матурата е смешно нещо и е ЕЛЕМЕНТАРНА.

И знаеш ли какво е смешното, аз нямам добри познания по литература и български, а и никога не съм се стремял да имам. За сметка на това имам завидни такива по Електротехника, Физика, Механика, История и доста други области които интересуват мен и са ми полезни. Ти си 12 клас и се опитваш да ми говориш за знания ?
Ее, по-кротко де. :) Всички ни е било страх в 12 клас, това са ни били първите по-сериозни изпити. Факт е, че в университета и най-елементарния практически изпит, явяващ се едва 10% от оценката е към 20 пъти по-тежък от кандидатстудентските, но това тя още не го знае просто. :) Като стане студентка ще види. Спомням си, че цялата треперех на матурата по Биология и после сигурно 2 седмици не можех да повярвам колко елементарна се е оказала. Тогава ми се струваха много трудни тези изпити (преди да ги видя и преди да изживея първата сесия, и да се запозная с Изпит).

umri
01-06-2013, 10:54
Че са лесни, лесни са. Че съм ги правила още в 7-ми клас - правила съм ги. Че езиковата част е подигравка - подигравка е. Че ми писна хора в 12-ти клас да не знаят кво е "антоними" - писна ми.
Не знам за вас, ама аз доста уча по литература, за да наваксам пропуски от 11. клас, а и даскалката ми в 12. ни гърчи доста. Не знам колко десетки разработки съм изчела и продължавам.
Аз не говоря за взимане, говоря за оценка над 5.70, да речем.

Пантерата

TheBeliever
01-06-2013, 11:02
Че са лесни, лесни са. Че съм ги правила още в 7-ми клас - правила съм ги. Че езиковата част е подигравка - подигравка е. Че ми писна хора в 12-ти клас да не знаят кво е "антоними" - писна ми.
Не знам за вас, ама аз доста уча по литература, за да наваксам пропуски от 11. клас, а и даскалката ми в 12. ни гърчи доста. Не знам колко десетки разработки съм изчела и продължавам.
Аз не говоря за взимане, говоря за оценка над 5.70, да речем.

Пантерата

Изкарах 5.63 на матурата по БЕЛ без никаква специална подготовка. Нито съм чела разработки, нито съм правила тестове, нищо. Каквото съм научила в часовете, това. Имахме един ЗИП по БЕЛ в 12-ти клас, за да се запознаем с произведенията, за които не ни оставаше време в редовните часове. Главно четяхме Далчев и Багряна, на фона на акустична китара, и си говорехме за нещата от живота.
Безпредметно е да се шашкате толкова за тези матури. Ще се повторя - като ти минат матурите ще си на нашето мнение.

Violenza
01-06-2013, 11:10
Безпредметно е да се шашкате толкова за тези матури. Ще се повторя - като ти минат матурите ще си на нашето мнение.
Факт.

Мен въобще не ме бъркаше нито дипломата, нито оценката, та не просто не си давах зор, ами буквално не прочетох и 1 страница за матура цяла година. Изкарах 5,80 и кусур, при все, че наистина не бях седнала да уча нито веднъж, а на училище почти не ходех, защото нямаше никакъв смисъл.

SisiStrange
01-06-2013, 11:11
Безпредметно е да се шашкате толкова за тези матури. Ще се повторя - като ти минат матурите ще си на нашето мнение.
Абсолютно. :)
Нямам 5.70. 8-) Но за биолог, който не е изчел всички произведения, 5.60 си е добра оценка. Ти, ако си чела по нещо и си учила, ще имаш 6 без никакъв проблем.

tori
01-06-2013, 12:09
Авторе, не питай нас дали си заслужава, реши си сам дали е добре да си е*аваш здравето и обучението за една кола. Колкото до матурите, нас класния още не ни е почнал сериозно понеже сме 10ти клас ама догодина ще има да вика и да се вайка с нас... Дано наистина са толкова лесни, колкото казвате.