PDA

View Full Version : Проблем при говорене ... (Запецване)



dadada
01-03-2013, 14:04
Здравейте приятели ! Мисля, че всички сте запознати с този проблем или така нареченото запецване при говорене ... когато бях малък не запецвах ... това се случи май около преди 5 години ... в момента съм на 16 години и също така освен запецването понякога не говоря много ясно :Д таа искам да ви помоля да ми помогнете в смисъл има ли някакви упражнения против тези 2 проблема ? :(

reperw
01-04-2013, 15:30
заекване не зацепване иначе иди на логопед

SuNsEt
01-04-2013, 16:16
Запецване и заекване са две различни неща,помисли си за кое от двете говориш. Понякога ,когато човек иска да каже много неща за кратко време се получават такива проблеми,а понякога става и навик.Ако си е баш заекване,тогава може би зависи пред кого говориш и дали се притесняваш. Трябва да внимаваш как си подреждаш думите и да си по-спокоен.Ако проблемът е наистина сериозен ,тогава ще е добре да се обърнеш към логопед.

mrankoniiii
01-10-2013, 10:14
Аз също заеквах .. ходих да логопет и той до голяма степен ми помогна . Но понякога когато говоря много бързо започвам да заеквам , така че отиди той ще ти помогне най-добре

npp
01-10-2013, 10:55
опитай следното, упражнявай се да не зацепваш чрез четене на глас, например на някаква(-и) книга(-и), и когато зацепването се явява, тогава призовавай Онзи, Който наистина е истинският Бог Отец в името на истинският Господ Исус Христос за помощ, и така се упражнявай редовно

rubby179
01-10-2013, 10:59
Заекването може да бъде преодоляно с много постоянство и посещение при логопед, а в някои случаи се налага и посещение при психолог. Колкото по-рано се вземат мерки, толкова шансовете за лечение са по-големи.