PDA

View Full Version : Въпроси относно създаване на банкова сметка и разплащане в интернет чрез карта VISA.



shadowOne
01-03-2013, 16:04
Здравейте и ЧНГ! Преди няколко дена навърших 18 и след като съм пълнолетен, искам да разбера каква банкова сметка трябва да си отворя за да могат родителите ми, които са в чужбина да ми изпращат по-лесно и евтино пари, както и каква разплащателна карта е най-добре да си взема - VISA или Master Card? Също така искам да знам дали е по-добре да имам PayPal account, защото от сайта им видях, че при пазаруване онлайн не се плаща такса. Много ще съм благодарен на този, който ми отдели малко време да ми разясни нещата. :)

Auriss
01-03-2013, 17:35
Аз съм с visa от Първа инвестиционна. Безплатно е издаването, месечната такса е 50 стотинки. В общи линии май е най-оферта сред бг банките.
PayPal е разплащателна система общо взето. Депозираш си пари в банковата сметка (картата образно казано ;д ) и при плащане на някаква услуга или продукт в нета транзакцията минава през тях и към търговеца.
Дали ти трябва сам си решавай. На мен единствено за Ибей ми е влизал в употреба този акаунт.
Финтът е, че ако някой ти плати чрез тях и искаш да си метнеш паричките към банковата сметка - таксата е 5 евро ако не греша. Което пак е значително по-малко от стандартен банков превод, де >.>

В твоя случай (получаване на парички от чужбина) те съветвам да прегледаш Skrill (Moneybookers е това). Значително по-малки им бяха таксите последно като ги проверявах, пък и само добри отзиви съм чувал.

ninjaiscrazy
01-03-2013, 20:06
Paypal е доста известен метод за плащане в онлайн пазаруване и приема и виза и мастър кард.Моята Visa Electron си ми върши работа на повечето места.И Visa и Master Card са приети на повечето места извън нета.По принцип за Pay Pal ще ти е нужно интернет банкиране,но то на повечето места е безплатно.Нужно ти е за да си активираш Pay Pal акаунта.Заедно с картата ти се отваря и банкова сметка,на която родителите ти могат да ти превеждат пари.Банката,на която ми е картата е iBank (такса активиране:3 лв.;месечна такса 90 стотинки;такса при теглене от банкомати: 20 стотинки ако е банкомат на ibank;80 ст. ако е друг;минимален депозит 5 лв.) но има доста други с по-добри условия.При Pay Pal наистина такси за плащане онлайн няма,но ако примерно на теб ти платят чрез Pay Pal (ако продадеш нещо през Ebay примерно) ти удържат 2-3 евро от Pay Pal.

dimitar_ak
01-04-2013, 06:09
Не е нужно да се взима кредитна карта. С обикновена дебитна VISA Electron може да се прави плащане през Paypal.

shadowOne
01-04-2013, 15:11
Благодаря за отговорите. Докато ги прочета днес, проучих малко въпроса и аз. Разбрах, че е много важно да имаш перфектната пластмаса (карта), която да ползваш за всичко и трябва много внимателно да преглеждаш условията за издаване на такава. Интересувам се дали тук в България се издават карти на Halifax или Natiowide. Причината е, че искам да избегна всичките тези "малки" таксички, които се плащат при всяко теглене или превеждане на пари към Англия. Те имат плоска месечна такса вместо тези много такси.