PDA

View Full Version : Почистване на лаптоп asus k5oie



koko95
01-03-2013, 15:53
Значи,решил съм майка ми да не дава пари за почистването на лаптопа,който имаме асус к50ие серия.Как да го изчистя-някакви идеи.Какво ще ми трябва-термопаста за процесора ,флакон със сгъстен въздух и малка бояджийска четка.Лаптопа не е чистен 2 години.Давайте идеи.Слага ли се някаква термопаста на видеокартата?А слага ли се някакво масло на вентилаторите(за смазване)?Благодаря на всички отзовали се

dangerlol
01-04-2013, 10:22
Отваряш издухваш праха,затваряш.
След като искаш съвет си нямаш никва идея как да махнеш медната тръба за охлаждане,пък и това не е препоръчително.За 2години без да е пипана на термопастата и няма нищо.Пък вентилатора ако решиш да разглобиш за да го смажеш....замина работата.
Не се прави на майстор,просто го почисти от прахта.

dimitar_ak
01-04-2013, 11:51
За да се оправи температурно един лаптоп е нужно да се изчисти точно наслоената на топчета прах около ламелите на радиатора. Няма нищо страшно да се отлепи медната връзка от процесора и GPU-то. Залепването към чиповете не е с паста, а с т.нар. "дъвка". Прилича на двойно залепваща лента, но е топло проводима.

dangerlol
01-04-2013, 13:00
Повечето лаптопи излползват абослютно същия принцип като настолните.Има чип най-често запоен за платката(BGA),термален елемнет върху него и радиатор прикрепен със винтове.Не е нищо специално,но за човек който не се е занимавал с това не мисля,че е препорачително.

koko95
01-04-2013, 19:50
а някой може ли да ми помогне с изчистването?Тъкмо да ми покаже как става?Ще взема сгъстен въздух,термопаста и четка за боядисване(малка)

koko95
01-05-2013, 09:20
Някой знае ли в София,къде се продава спрей сгъстен въздух?