PDA

View Full Version : "Замяна" на лекарство?



zoreto
01-03-2013, 18:11
Здравейте, проблемът ми е следния.Бяха ми изследвания,след гинекологичен преглед, на всички полови хормони ,защото имам проблем с нередовна менструация (да отбележа на 19години съм). Всички други хормони са добре,но имам високи нива на Пролактин-а. Имам назначено хормонално лечение,но изписания ми медикамент, няма да споменавам имена, така да кажа не ми е по джоба. Има ли начин изписаното ми лекарство да бъде заменено с друг медикамент(със същите функции), но с по-ниска цена?

Благодаря на всички,които ще изкажат мнение :)

TheBeliever
01-03-2013, 18:58
Този въпрос го задай на гинеколога си. Тук никой няма право да изписва медикаменти.

zoreto
01-03-2013, 19:17
Аз имам изписан медикамент,просто дали може да се замени с някой по-достъпен като цена в аптеката

TheBeliever
01-03-2013, 19:52
Да ти препоръчаме друг, с който да го замениш, е все едно да ти го изпишем. А това няма как да стане. Отново - попитай лекуващият те гинеколог за по-достъпен еквивалент на изписаното ти лекарство.

MaGuSs
01-03-2013, 19:55
Да ти препоръчаме друг, с който да го замениш, е все едно да ти го изпишем. А това няма как да стане. Отново - попитай лекуващият те гинеколог за по-достъпен еквивалент на изписаното ти лекарство.

Момата пита дали въпреки, че ѝ е изписан този, може да го замени с друг. Ми не знам питай личния или пак гинеколога...

TheBeliever
01-03-2013, 19:58
Момата пита дали въпреки, че ѝ е изписан този, може да го замени с друг. Ми не знам питай личния или пак гинеколога...

Знам какво пита. И два пъти й казах, че трябва да си зададе въпроса на гинеколога. Тук и да кажем "Може" само ще гадаем.

zoreto
01-03-2013, 20:04
Благодаря ,моля темата да бъде заключена :)