PDA

View Full Version : Според вас проява на егоизъм ли е да си обичаш детето най-много?



EinGutesKind
01-03-2013, 19:30
Защо всеки казва, че неговото дете е най-хубаво, умно, прекрасно, а същевременно се говори как човек трябва да е скромен, обран в изказванията за себе си ... дискутирайте!

haritov
01-03-2013, 19:32
Насе инстинка за самосъхранение бива победен от този да спасиш детето си

granger
01-03-2013, 19:33
Егоизъм е нещо,свързано със самия теб.
в случая изказването не е за себе си ,а за нещо което си създал, но не е твоя собственост и не е част от твоята личност.
Схващам за какво говориш,но според мен това не е егоизъм. И въпрос- че ,ако не обичаш детето си най-много ,то кого тогава?

anonymous908491
01-03-2013, 19:55
Егоизъм е да имаш две деца, но едното да го обичаш повече.

Anichkaxxwee
01-03-2013, 21:03
Не, не е ;д

elito0o0o0
01-04-2013, 00:40
Насе, не те мислех за чак тоооооооооолкова тъп, сериозно

Pikachu
01-04-2013, 07:23
Не е егоистично, но е субективно.
Освен това, ако един родител винаги е обран в изказванията относно детето си, може да се получи едно доста нещастно потенциално самоубийствено дете, което се мисли за пълен боклук и ненужен на света човек.

tonssy
01-04-2013, 07:29
Освен това, ако един родител винаги е обран в изказванията относно детето си, може да се получи едно доста нещастно потенциално самоубийствено дете, което се мисли за пълен боклук и ненужен на света човек.

Да, а в обратния случай- горделива принцеса, която няма реална самопреценка и не знае къде се намира. Естествено, че не при всички става така, но познавам доста такива хора. Както са свикнали да бъдат изтъквани от родителите си, така и те се хвалят с тях, а в по- голямата част от случаите звучи безсмислено и неказано на място.
Всичко трябва да е умерено и в граници.

FunkyPie
01-04-2013, 07:33
КАК МОЖЕ ДА ОБИЧАШ ДЕТЕ БЕ АТАНАСЕ

Pikachu
01-04-2013, 07:34
Да, а в обратния случай- горделива принцеса, която няма реална самопреценка и не знае къде се намира. Естествено, че не при всички става така, но познавам доста такива хора. Както са свикнали да бъдат изтъквани от родителите си, така и те се хвалят с тях, а в по- голямата част от случаите звучи безсмислено и неказано на място.
Всичко трябва да е умерено и в граници.

То ясно, че всичко трябва да е умерено.
Но не е зле и от време на време родителите да показват гордост от децата си.

EinGutesKind
01-04-2013, 09:57
^ В тоя ред на мисли, аз въобще не се трогвам от думите на нашите, когато ме хвалят, щото знам, че за тях съм най-перфектен във всичко. Докато ако ми го каже някой непознат или по-далечен човек, ще реша, че наистина е така.