PDA

View Full Version : Искам да се стегна



sofityoy
01-04-2013, 11:11
Здавейте,аз съм на 14 години скоро навлязох в пубертета и съм момиче. Още като съвсем малка бях страшно дебела,направо плашешта. Е това в последната 1 година се промени,сега всички ми казват колко съм отслабнала и т.н.,но аз съм отслабнала,а не слаба или дори в нормата. В момента не съм дебела и лекър ми го е казвал,а съм пухкава,но се сещате,че не искам да съм такава. На слабите момичета всичко им отива и са и по красиви от такива понички като мене
:\. Та на въпроса:
Амбицирах се тия дни на тема отслабване,обаче има няколко проблема:
1-во няма как да ходя на фитнес,защото в моя град няма.Просто нямам възможноста :(.
2-ро не мога да ползвам никакви диети,защото още съм твърде малка и раста (въпреки,че вие едва ли ще ми предложите диете като видите възрастта ми :D )
Въпросите ми към вас са:
Как да се стегна и да започвам да отслабвам бързо,но без уреди ?
Кои храни да огранича?
И какви упражнения освен коремни преси,лицеви упори и клякания да правя за да се стегна?
Като цяло е това..Благодаря ви за помоща! :)

P.S. -Ако някой пита колко тежа,скоро се мерих и съм цели : 53 кг,а съм видока 1,60 :( (представете си :X )

jasmins
01-04-2013, 11:18
Ето виж това мисля, че ще ти е от полза :) Надявам се да се оправиш.. http://fitnesinstruktor.com/uprajnenia-otslabvane-cialo-tialo/

tonssy
01-04-2013, 11:22
Ох, много такива теми има вече, в "Козметика и диети" също.. Разгледай ги и тях.
Хубаво е, че сама си се амбицирала, евала. Да, на твоята възраст не е хубаво да се спазват диети. Затова започни да се храниш здравословно- яж повече зеленчуци, по- малко готови и джънк храни (намали захарните изделия- като ти се яде нещо сладко си вземи плод/ кисело мляко с мед, нещо такова, а не налитай на вафли и кексчета); пий вода (около 2 литра на ден), а не разни газирани напитки и сокове с оцветители. Не преяждай, а си разпредели яденето за деня на по- малки порции и яж по 5-6 пъти на 3 часа. Движи се, колкото се може повече. Започни да правиш вкъщи упражнения всеки ден, постоянството е много важно. Фитнес в града ти няма. А някоя танцова група ? Танците са добър избор.
И понеже ме мързи да обяснявам още- за подходящи видове упражнения, влез в youtube- има много клипчета, в някои сайтове също.

lqlq89
01-04-2013, 11:26
Аз правя тези упражнения. Имам страхотен ефект. Тялото ми беше леко отпуснато, сега е супер. И продължавам пак да си правя тях у нас.
http://vbox7.com/play:m24a11c8eb
http://www.youtube.com/watch?v=5-IbQoVZbVs&feature=relmfu
http://www.tialoto.bg/g/371-izgoni-celulita-s-uprajneniya.html#p

sofityoy
01-04-2013, 11:36
А някоя танцова група ? Танците са добър избор.


Първо: Благодаря и на двете ви!
А колкото до танцът : на мен много ми помогнаха народните танци,но точно в момента няма къде да се запиша наново (групата се разпадна поради доста причини) . Мисля да записвам модерен балет или по скоро нещо такова:
http://www.youtube.com/watch?v=kpZhZAr1cQU
Но съм решила първо да сваля малко килограми и после да започна наново вече сериозно с танците. А в града ми няма нищо такова с което може да напреднеш във фитнеса. Е има мн добро място за street fitnes,но мисля,че той е за момчетата, не ми се иска да започвам с това...
Благодаря ви иначе за съветите.

strawberry88
01-04-2013, 11:36
Просто се храни здравословно, пий много вода и се запиши на някакъв спорт, танци или тичай на стадион примерно. ;д :)

bReAk3R
01-04-2013, 21:14
И съм ЦЕЛИ 53кг :DDDDDDDDDDD Иначе мазните храни, хляб, захарни изделия трябваше да се избягват и повече вода + спорт.

sofityoy
01-05-2013, 11:23
:D смей се на ЦЕЛИТЕ 53кила,но не е мн праятно на 14 години да тежиш малко по-малко от майка ти,брат .

tonssy
01-05-2013, 11:53
И съм ЦЕЛИ 53кг :DDDDDDDDDDD

Еми, съобразено с височината й- много са, да.

DownloadVirus
01-05-2013, 12:34
P.S. -Ако някой пита колко тежа,скоро се мерих и съм цели : 53 кг,а съм видока 1,60 :( (представете си :X )

Не мога да си представя... МАЗНА СВИНЯ!!


Ти в ред ли си въобще 1,60 на 53 кг ?? Колко искаш да си 40 кг 35 или може би 30 ??

pamelkaa
01-06-2013, 08:43
По-добър начин от бягането няма ! В началото ще се изморяваш много бързо, но по 30-40 мин. почти всеки ден, бързо ще видиш промяна. Но запомни, че всеки спорт изисква постоянство :)

DownloadVirus
01-06-2013, 10:11
То ако се изморява бързо надали ще прави 30-40 минути,защото за 40 минути може да се направят към 15тина обиколки на стадиона :D

scrooper
01-06-2013, 10:55
Килата ти звучат ок за височината ти. Но може би си отпусната. Ами, бягай редовно и резултатите няма да закъснеят.

D*Rose
01-09-2013, 22:46
Спринтовете са по-ефективни от кроса, поне при мен работи доста. Важно е постоянството; не да тичаш по веднъж седмично по 2 часа; достатъчно е по 30 минути, но всеки ден, това е само за пример. Другото основно нещо, с което е нужно да се съобразяваш е храната. Храните с високо съдържание на въглехидрати не са препоръчителни; пържена храна с мазнина (картофки.. ужас), хляб (може черен или пълнозърнест в умерени количества), газирано, сладко - това са най-опасните. Вечер не е хубаво човек да се тъпче с каквато и да е храна; по-добре сутринта, за да може да се изразходва до довечера. Добре приготвени салати от свежи зеленчуци може да се яде на воля, печено месо - пилешко, телешко и риба, също; може и свинско де, но е малко по-мазно.