PDA

View Full Version : Какво мислите за ...



smiley974
01-04-2013, 17:09
Цигарите... Искам да питам всички. Пробвали ли сте цигари, бихте ли пробвали поне един път и мнението ви? Аз изобщо съм против цигарите. Но искам да вида и вашето мнение.

Bomber
01-04-2013, 17:29
За цигарите запалвам съм,и не ми е ясно какво хората изпитват и усещат като пушат аз нищо не усетих и съм против цигарите пари на вятъра :)

Kaena Smith
01-04-2013, 18:49
Не пуша и никога не съм пробвала.Родителите ми са пушачи и смятам,че това от малка ме отврати от цигарите.Преди направо ненавиждах пушенето,но пък с годините мнението ми се промени.Това не е нещо,за което да си "за" или "против".Въпрос на личен избор.Аз моя съм го взела отдавна,не смятам да пропушвам.А до пробването,не изпитвам подобна нужда.
Мнение - плащаш,за да си тровиш здравето.Всъщност всичко е до воля.Пристрастиш ли се,без силна воля,нищо не помага,за да ги спреш.Дори имаше проучване,че повечето хора спират цигарите чак след седмия опит.

granger
01-04-2013, 18:58
Пуша от време навреме ,но не съм редовен пушач, не пуша по кутия на ден ...когато ме хване музата.

SuNsEt
01-04-2013, 18:59
Нормално нещо. Не ми пречи,когато другите пушат,стига димът да не отива към мен.Не е здравословно да се пуши,това всеки го знае. Имам приятелки,които пропушиха само ,за да СТАНАТ по-слаби (?!?!?!) ... За първи път пробвах цигара на един лагер,когато съм била 5 клас.Само си дръпнах и толкова.После в 10 клас реших ,че искам да пропуша,но беше само за 1-2 месеца.После влязох в болница поради няколко причини и имах ужасни проблеми с гърлото. От тогава не съм пушила нито цигари,нито наргилета(въпреки,че имам наргиле в нас) .

magneticfields
01-04-2013, 19:24
Твърдо против! Не мога да разбера как може да е модерно да седнеш на оградата пред училище и да налапаш цигарата. Жалка картинка!

ManaMana
01-04-2013, 19:36
Аз ги почнах от 9 годишен на шега по 1 по 1 на ден и накрая станаха по пакет на ден и после 2 и сега немога да ги откажа по добре не пробваи

BornToRaiseTheHell
01-04-2013, 20:09
Аз пуша. Като цяло, съжалих, задето ги почнах и сега се пъна да ги отказвам, но е тегавна, и то не заради така раздухания никотинов глад, а заради навика да имаш нещо в ръцете. Така че гледам просто да съм постоянно заета с някви нещица или си подмятам някакво ластиче, фибичка или квото набарам. Съвет към непушачите или мераклиите да пробват: Просто недейте.

YSMF
01-04-2013, 22:11
Не пуша. Пробвала съм един път и съм си казала, че повече няма да запаля цигара. За някои може да е удоволствие, за мен е отрова.

HollyGolightly
01-05-2013, 03:28
Не пуша. Никога не съм и пробвала, тъй като не съм имала желани, самата идея ми е неприятна. Не ми харесва и да се пуши около мен, или някой който е пушил да ми се навре в лицето и да ми говори. Миризмата ме дразни.

tonssy
01-05-2013, 08:47
Твърдо против! Не мога да разбера как може да е модерно да седнеш на оградата пред училище и да налапаш цигарата. Жалка картинка!

Точно.
Пробвала съм да, пушила съм 1-2 пъти на купони и то макс 2 цигари, което в сравнение с това, което другите изпушват си е нищо. Има нещо, което ми харесва в цигарите, но няма как да се пристрастя към нещо такова- тъпо е човек да зависи от каквото и да било и да не може да се откаже от него. Даже преди разправях, че "като порасна" ще пуша :D Детска работа. Сега мнението ми е доста различно, не бих почнала да давам пари за нещо само за да си пре**а здравето.

xoxi
01-05-2013, 08:54
Kато много, много малка съм опитвала. Преди няколко години пуших няколко месеца, заради моментната си липса на мозък. :D
Твърдо против цигарите съм. Чела съм много за вредата от тях, виждала съм с очите си какво става и не мисля да се подлагам на такъв риск и да си самопричинявам такива неща.

anonymous708973
01-05-2013, 09:07
Против съм като цяло.
1) Ужасяващо количество пари, хвърлени на вятъра. Мога да ги превърна в какво ли не и всички сравнения ме убеждават, че да пушиш е пагубно за бюджета ти.
2) Вредно е, каквото и да казват пушачи, че "дядо им пушил 965424 години и е здрав като бик, пък другият дядо починал на 50 без да е запалил цигара". Дрънци. Ще ми откриват те топлата вода. То си има лекари за тая цел.
3) Ще ме дразни да съм зависима от нещо.
4) Случвало се е да се прибирам и сутиенът ми да мирише на цигари. Не да лъха, а да вони. За косата - да не говорим. Отврат. Голям праз, че съм отишла парфюмирана, гримирана, красивичка, като се връщам воняща.

Паля на купон, на който се пие, щото ми е приятно. Точка.
Стане ли дума за забраната на цигарите, съм за идеята да се върне пушенето след 22ч в дискотеките. Просто не е същото, ако не запалиш цигара. В ресторанти - моля, да излизат навън, не да ям салата и да вдишвам пушек в същото време.
Няма да пропуша обаче.

DisappointedDreamer
01-05-2013, 12:46
Пуша. Не ми пречи, ако другите пушат. Не ми пречи и ако не пушат. Наясно съм с вредите както и негативите от икономическа гледна точка, но ми харесва. Няма нищо по-хубаво от това да запалиш, когато си ядосан/тъжен или пък вечер преди/след дискотека/нормално излизане.

Ukhtar
01-05-2013, 13:02
Пуша. Около кутия и половина-две на ден, а ако пия, към кутия и нещо отгоре.

Две цигари сутрин с кафето. Цигара след секс. Цигара след обилно ядене. Цигара рано сутрин на студа, като изгрява слънцето. Цигара високо в планината, докато на километри от теб във всички посоки виждаш гори. Цигара в напрегнат момент, където просто ти трябват няоклко минути да си събереш мислите. Цигара без филтър, за да оцениш и се насладиш напълно на тютюна. И прочее.

Забрана за пушене на закрити места без адекватно изградена вентилация трябва да има, независимо дали е закусвалня или дискотека след 22:00. Щото не обичам да смърдя на лисичарник, обичам периодично да подишвам чист въздух и има хора с непоносимост към цигарения дим. Ама тия, дето ми дуднат на главата да ми обясняват колко си вредя и т.н. ми бъркат повече в здравето, отколкото цигарите.

ameli
01-05-2013, 14:28
Пробвала съм, в момента не пуша и нямам и желание. Въпрос на личен избор, не съм нито за, нито против.

anonymous708973
01-05-2013, 14:41
Забрана за пушене на закрити места без адекватно изградена вентилация трябва да има, независимо дали е закусвалня или дискотека след 22:00. Щото не обичам да смърдя на лисичарник, обичам периодично да подишвам чист въздух и има хора с непоносимост към цигарения дим.

Свалям шапка на стабилни пушачи, които са на това мнение.
Евала.

SisiStrange
01-05-2013, 14:48
Пушех. Не по много, но достатъчно. Приятелят ми не се радваше на идеята, общо взето по причините, които Пантерката написа. Купи ми електронна цигара като се постара да е максимално качествена, за да няма издънки и сега не пуша друго освен нея. Скоро и нея ще махна и ще съм чиста като момина сълза.

ПП. Не всички пропушват заради "гъзария". Това е последното нещо, което би ме накарало да запаля цигара.

strawberry88
01-05-2013, 15:01
Пробвала съм.Не ми харесва.Мразя миризмата на цигари и не виждам смисъл да се дават толкова пари за нищо.А да не говорим колко е вредно за здравето. :?

WesSneijder
01-05-2013, 16:33
Не пуша. Никога не съм и пробвала, тъй като не съм имала желани, самата идея ми е неприятна. Не ми харесва и да се пуши около мен, или някой който е пушил да ми се навре в лицето и да ми говори. Миризмата ме дразни.

Поздравления, правилно си направила. :) Аз съм едно към едно с твоя случай. :)

DieselBlood
01-05-2013, 16:36
Пуша. Не много, но достатъчно. Забраната ме дразни, заради палячовците, които ми дуднат, че съм пълнил гушите на не знам си кой с парите си. Иначе съм на мнение, че в ресторантите не трябва да се пуши, защото когато ям, не искам да ми смърди. В кафетата могат да се направят прегради и готово. И не ми казвайте "Ама то така не става". Става и то много добре.

Violenza
01-05-2013, 16:39
Забрана за пушене на закрити места без адекватно изградена вентилация трябва да има, независимо дали е закусвалня или дискотека след 22:00. Щото не обичам да смърдя на лисичарник, обичам периодично да подишвам чист въздух и има хора с непоносимост към цигарения дим. Ама тия, дето ми дуднат на главата да ми обясняват колко си вредя и т.н. ми бъркат повече в здравето, отколкото цигарите.
Въобще не ми пука ТИ и всичките пушачи колко си вредите. Пука ми, че вредите на мен. Трябва да има пълна забрана за пушене на закрити обществени места. Няма дискотеки, няма 22ч.

Ама не сме дорасло общество... Не сме хич.

SisiStrange, баш заради гъзария се пропушва. Кой непушач го успокоява да запали цигарка?

Не съм пушач и никога няма и да бъда. Един от най-гнусните и отвратителните навици е за мен.

DieselBlood
01-05-2013, 16:45
Violenza, нали знаеш, че и ние можем да кажем така? "Пука ни, че ти вредим на тебе, важно е на нас да ни е кеф". Ето точно такива изказвания ме дразнят най-много.

Violenza
01-05-2013, 16:51
Не, не можеш да го кажеш. Свободен си да правиш каквото поискаш, стига то по никакъв начин да не вреди на другите. Основно правило на демокрацията. В случая, след като ти ми вредиш на здравето - да, ще ти пука.

Има си вече и закон, който искрено се надявам да започнат да спазват.

WesSneijder
01-05-2013, 17:05
Не, не можеш да го кажеш. Свободен си да правиш каквото поискаш, стига то по никакъв начин да не вреди на другите. Основно правило на демокрацията. В случая, след като ти ми вредиш на здравето - да, ще ти пука.

Има си вече и закон, който искрено се надявам да започнат да спазват.

Aбсолютно права си, ама на 100%. Кво значи "На нас не ни пука, че ви вредим". Въпроса е не дали ви пука, а че никой няма право да вреди ОСОБЕНО съзнателно на другите.

mlakniwe
01-05-2013, 17:14
Не съм пушил, няма и да пуша-Вредно е!+това няма смисъл от него+това е и скъпо, но всеки сам си решава

SisiStrange
01-05-2013, 17:41
SisiStrange, баш заради гъзария се пропушва. Кой непушач го успокоява да запали цигарка?


O, aз май никога не съм пушила в компания. Пък започнах някъде на 14-15. Нито пък пред приятели въобще. Харесваше ми усещането. Най-вече пушех, когато си слушам музика или когато си седя на някоя пейка навън. Никога няма да разберете пък и не е нужно. Аз лично си обичах цигарите по начина, по който едно много дебело дете обича шоколада. Не му е полезен, дори му вреди, харчи си парите за него и тн., но продължава да яде. Когато навърших 18 ми беше много приятно да си седна с мама вечер да си говорим и да си запалим и двете по цигара. Не знам къде виждаш гъзария тук.

Що се отнася до забраните... когато още пушех, не ми пречеха. Никога не съм обичала да димя на други хора.

Зайче..
01-05-2013, 17:59
пуша си.
следователно не съм против цигарите.

Irti
01-05-2013, 18:02
O, aз май никога не съм пушила в компания. Пък започнах някъде на 14-15. Нито пък пред приятели въобще. Харесваше ми усещането. Най-вече пушех, когато си слушам музика или когато си седя на някоя пейка навън. Никога няма да разберете пък и не е нужно. Аз лично си обичах цигарите по начина, по който едно много дебело дете обича шоколада. Не му е полезен, дори му вреди, харчи си парите за него и тн., но продължава да яде. Когато навърших 18 ми беше много приятно да си седна с мама вечер да си говорим и да си запалим и двете по цигара. Не знам къде виждаш гъзария тук.



Не се обяснявай. Няма смисъл. Аз надълго и нашироко съм водил спорове тук, ама вече нямам желание.

Пуша много, обичам цигарите и истината е, че не ме бриля за непушачите и тяхното здраве. И тъй.

След ядене най-обичам цигарата. И със пиенето.

shmatarok
01-05-2013, 18:16
Вече не пуша цигари. Имаше период от около две години, когато пушех, но после започна да ми се вижда прекалено много да давам толкова пари за нещо, от което реално полза нямам. Пък и започна да ме дразни да мириша на цигари, особено косата и спрях окончателно. Сега не обичам да ми пушат в близост, най-вече заради миризмата и особено сутрин. :/ Не разбирам хората, които пушат по една с кафенцето, но така или иначе чуждите навици не ме интересуват, всеки има право да си прави каквото иска, щом си е в дома.
С две думи, отказах се да се занимавам с цигари по-скоро, защото не ми се дават пари за тях и щото не ми харесва да усещам цигарения дим по себе си, не толкова защото били мега вредни и т.н.
Наргилета обаче не отказвам, но подобни поводи се случват толкова рядко в годината, че се броят на пръстите на едната ми ръка.

Violenza
01-05-2013, 18:28
O, aз май никога не съм пушила в компания. Пък започнах някъде на 14-15. Нито пък пред приятели въобще. Харесваше ми усещането. Най-вече пушех, когато си слушам музика или когато си седя на някоя пейка навън. Никога няма да разберете пък и не е нужно. Аз лично си обичах цигарите по начина, по който едно много дебело дете обича шоколада. Не му е полезен, дори му вреди, харчи си парите за него и тн., но продължава да яде. Когато навърших 18 ми беше много приятно да си седна с мама вечер да си говорим и да си запалим и двете по цигара. Не знам къде виждаш гъзария тук.

И след първата цигара вече стана пушачка и не можеше без да припалиш? Хайде моля ти се... Насилвате се да пушите докато стане зависимост. Дали сама, дали в компания, все тая. От нужда никой не е започнал.

SisiStrange
01-05-2013, 18:52
И след първата цигара вече стана пушачка и не можеше без да припалиш? Хайде моля ти се... Насилвате се да пушите докато стане зависимост. Дали сама, дали в компания, все тая. От нужда никой не е започнал.
И къде по-точно ме чу да казвам това? В интерес на истината, винаги са ме дразнели дечица, които се правят, че не могат да издържат без цигара и 1 час. Позьорско е. Човек се пристрастява с времето. С доста време. И преди да ми хрумне да спра да пуша спокойно можех да изкарам седмици без цигара, месеци също - правила съм го. Аз никога не съм пушила от нужда, а защото ми харесва, както се опитах да обясня вече. Харесва ми самото усещане. Не някакво специално успокоение от цигарата или за да се фръцна пред някого, че пуша.

/Вече във втора тема забелязвам, че изпитваш някакво желание да си доизмисляш аргументите на опонентите в спор. Някой каже нещо и ти вече си измислила следващите му 15 изречения с твои интерпретации.


SisiStrange, баш заради гъзария се пропушва.
Обясни ми къде е гъзарията, когато никой не те гледа и не знае какво правиш, а просто ти е кеф.

druzilla
01-05-2013, 19:04
Имах един период,в който пушех редовно,но отмина.Не усещах нищо,когато пушех (а пушех сериозни цигари :D ) , по-скоро ме кефеше самото държане на цигарата.Не го приемайте погрешно,не съм била от онези,които пушат за гъзария.

kitty02
01-05-2013, 19:20
Не пуша. Никога не съм и опитвала. И не ща.

Violenza
01-05-2013, 19:22
Човек се пристрастява с времето. С доста време.
Именно това беше нещото, което аз твърдях. Че след първата цигара никой не е станал пушач, а се насилват с времето и пушат без особено желание докато не станат наистина зависими. В началото кой припалва от абстиненция?

Да, доизмислям си аз. Приказки и фейлетони.

Irti
01-05-2013, 19:24
Насилвате се да пушите докато стане зависимост.

Ебахти тъпотията написа. Пък и говореше за гъзарлък, а сега за зависимост?

Насилване е да ти бутат цигарата в устата, а почването на тютюнопушенето е собствено решение.

Ти си едно малко човече, което е изпълнено с безгранична злоба. И това се вижда отдавна.

Вземи запали една цигара, да се насилиш малко, да се пристрастиш и да угасиш страстите.

Винаги съм пушел цигарите си с ОГРОМНО желание, от първата преди 10 + години до.. тази в момента.

Странни работи пишеш.

Violenza
01-05-2013, 19:30
Намерил кой да ми говори на мен за злоба. Животът ми е прекрасен, Ирти. Нямам към какво да съм озлобена аз. Нямам и намерение да ти разяснява, каквото си разбрал от написаното, разбрал.

DisappointedDreamer
01-05-2013, 19:31
Ох. Не е злоба това във Виоленца. Рационалност е. Правилното решение/развитие на нещата. Но, някои хора хапват шоколад, други пушат. До избор е. Изборът може да е ужасно грешен и не необходим, но пък да доставя удоволствие.

Не съм пристрастена. Ако реша да ги спра, спирам ги. От 2 седмици не съм пушила. Нищо ми няма. Не пуша около тези, които не пушат. Себе си мога да тровя, но нямам никакви права над телата на другите.

SisiStrange
01-05-2013, 19:32
^^^ Именно. Не е никак до насилване. Точно до удоволствие е. И на мен много ми харесваше да пуша. Не съм се пънала да се пристрастя. Аз и не се чувствам пристрастена. Поне не към никотин. Просто ми е приятно да пуша. В един момент започнах да усещам повече вреди, отколкото си струва и спрях. End of story.

Много сте ми странни такива хора, които изпитват върло презрение към нечии навик. Убедена съм, че и ти не си светица в нещо друго. Също не разбирам как съдиш какво може да им харесва на другите и заради какво започват да правят едно или друго нещо. Много дебелото дете с шоколада ще го гледаш ли по същия начин?

Irti
01-05-2013, 19:39
Животът ми е прекрасен, Ирти.

Моят е по-прекрасен и от твоят, ама все пак не можеш да говориш как нарочно ядем цигарите, за да се пристрастим по-бързо. Че няма да ми разясниш.. това се знае. Лека вечер. :)

Violenza
01-05-2013, 19:45
Много сте ми странни такива хора, които изпитват върло презрение към нечии навик. Убедена съм, че и ти не си светица в нещо друго. Също не разбирам как съдиш какво може да им харесва на другите и заради какво започват да правят едно или друго нещо. Много дебелото дете с шоколада ще го гледаш ли по същия начин?
Не, няма да го гледам по същия начин, защото няма да кача аз килца заради неговия шоколад. Обаче след като ще ми тровите вие здравето, да, ще имам претенции към въпросния навик. (Нямам предвид конкретно теб, ти не си от долуспоменатите)
Тук никъде не се пуши на закрито - няма дискотеки, няма барове, няма кафета. Ето това е. Който иска да си пуши колкото поиска, но не вътре, където може да пречи на другите. Но, както казах, говорим за едно узряло общество. Не бликащо от типчета твърдящи "боли ма ку*а за останалите".
И не съм твърдяла никъде, че съм светица. Но нещото, което максимално гледам да спазвам, а и смятам, че успявам, е да живея живота си така, че да не нарушавам правата на останалите по никакъв начин.

DisappointedDreamer, адмирации за последното ти изречение. :)

Ирти, прочети ми пак постовете от начало и ще схванеш какво имам предвид. Не ми се обяснява очевидното.

TheBeliever
01-05-2013, 19:47
В началото кой припалва от абстиненция?


В началото припалват от любопитство. Поне повечето.

И аз от любопитство си запалих първата цигара. Взе, че ми хареса. След известно време започнах да усещам последиците и ги спрях. Разумът надделя. Случва се да припаля от дъжд на вятър, може би три пъти в годината. Не за друго, а защото ми липсва усещането. Все още ми харесва.

SisiStrange
01-05-2013, 19:59
Но нещото, което максимално гледам да спазвам, а и смятам, че успявам, е да живея живота си така, че да не нарушавам правата на останалите по никакъв начин.

Да. :)

draid
01-05-2013, 20:17
Не се обяснявай. Няма смисъл. Аз надълго и нашироко съм водил спорове тук, ама вече нямам желание.

Пуша много, обичам цигарите и истината е, че не ме бриля за непушачите и тяхното здраве. И тъй.

След ядене най-обичам цигарата. И със пиенето.

Е тука се изказа много инфантилно, по твоята логика аз ще кажа:

Не пуша и след като има вече закон, ще се съобразявате с него и ще вървите да пушите на вън. Мен ме боли оная работа, че ще мръзнете или че не ви е приятно на вън и че ще умрете от рак.

Хайде лека вечер.

Irti
01-05-2013, 20:26
Аз съм се изказал отдавна така. Както и ти виждаш никога няма да се получи единодушно мнение, а пък и никой не иска да отстъпи. Ще се съобразя с някой, който ми е дал нещо, помогнал, приятел или пък просто ми е лицеприятен. То по тази логика някой ще ти спомене, че щом му пречиш.. ти да излезеш, а не той. Пушачи има от прекалено много време, а тази забрана съществува от съвсем малко, че даже е възложена, защото другите държави били такива. Няма смисъл. Аз искам със закон да се забранят дебелите бабички, които ходят по без гащи през улици и пикаят по всякакви места, ама (защото такива съм виждал..) ?

Но както и да е.

draid
01-05-2013, 20:33
Ами очевидно след като населението ни е толкова зле вече и затъпява толкова прогресивно. При положение, че управниците ни нищо не правят, белким видяхме нещо от западните държави да направим и ние като хората. А това твоето мислене няма какво да го обсъждаме. След като има закон, то значи всеки ще се съобразява с него.

Irti
01-05-2013, 20:44
То за всяко нещо има закон. Ще се съобрази този, който иска.

Андрей Слабаков: Някои непушачи ми приличат на група малки гадняри от 3-ти клас

" Против съм онази част от закона, която регламентира изхвърлянето на пушачите на улицата. Това е лишено от всякаква логика. Още повече, че така хората се разделят насилствено на пушачи и непушачи. Мисля, че няма никакъв проблем нещата да си останат, както досега – в заведенията има места за тези, които пушат и онези, които не го правят. Това е нормално, балансирано и демократично. Мераците обаче да ни изхвърлят отвсякъде нас, пушачите, не са свързани с никакво здравеопазване. Ние ще продължаваме да си пушим, т.е. да си увреждаме здравето, но ще го правим отвън пред вратата като проституки. "

Като цяло Андрей Слабаков говори някой доста хубави работи.

Беше ми що - годе приятно пак да водя този спор, а може би вече се уморих от него. Приятна вечер, draid!

:)

ПС: http://vbox7.com/play:e0cbb5dd

http://offnews.bg/index.php/53580/slabakov-ako-nyama-pushachi-v-krachmite-shte-ostanat-trima-s-morkovi Уникален е тоя.. кретен както го наричат. Кретен си е, ама ги разбива.

Единствено съм съгласен се да не се пафи в близост до деца.. както и той го обяснява.

Просто трябва да си имаме кътче.. ако ни делят поне да се подготвят както трябва. Да ги еба в тъпаците.

draid
01-05-2013, 20:54
Не мисля, че някога идеята на закона е била да предпазва пушачите. Той е насочен към предпазването на пасивните пушачи, защото в 90% от случаите когато имаше разделение на залите и заведенията, непушачите отново правеха компромис и ходеха при пушачите. Отделно съвсем едно е да изпушиш 1-2 цигари на вън и да влезеш отколкото да седиш вътре и дори когато не пушиш, пак да гълташ дима от съседната маса. И като капак на всичко, едно от изключително неприятните неща е след като излезеш някъде и се прибереш дрехите ти да смърдят на цигарен дим от километър, било то дрехи на пушач или не.

anonymous708973
01-05-2013, 21:23
Не мисля, че някога идеята на закона е била да предпазва пушачите. Той е насочен към предпазването на пасивните пушачи, защото в 90% от случаите когато имаше разделение на залите и заведенията, непушачите отново правеха компромис и ходеха при пушачите.

Много ясно, по дяволите!

3motion
01-27-2013, 06:23
Не се обяснявай. Няма смисъл. Аз надълго и нашироко съм водил спорове тук, ама вече нямам желание.

Пуша много, обичам цигарите и истината е, че не ме бриля за непушачите и тяхното здраве. И тъй.

След ядене най-обичам цигарата. И със пиенето.

Не мога да бъда по - съгласна.

POLLINA
01-27-2013, 07:54
Пушач съм от години,разбира се не се гордея с това. За забраната за тютютнопушене на закрити места съм,колкото и да не е приятно зимата да излизаш да пушиш по студа. Честно казано по-неприятно ми е да не мога да дишам вътре и после всички дрехи да ми вонят на цигари. Въпреки,че съм пушач ,изключително много мразя някой да ми дими насреща.
За тези,които бяха писал нещо от сорта,че палят само когато пият...еми това за мен е най-голямата глупост. Или пушиш или не, след като не ти се е превърнало в навик не виждам защо трябва да се опитваш да го направиш такъв.
Колкото до закона,коллкото и на мен да не ми се ще,няма да се спазва.

EternalDream
01-27-2013, 09:57
Аз не пуша и не съм пробвала. Дразня се от миризмата, но съм свикнала с нея. Нямам желанието да пропуша, защото осъзнавам вредите, а и финансово не мога да си го позволя. И отгоре на това, не ми харесва просто.

ronaldinio337
01-27-2013, 10:44
Без да чета коментарите ти казвам БОКЛУЦИ НЯМА СМИСЪЛ някой вече като пушат и се мислят за ГОЛЯМА РАБОТА..
яж пии живей недей ги гледа събрали се вече там една бандичка и пушат и кво като пушат на 15-16 17-т.н само се тровиш.
Аз тренирам лека атлетика/спринтьор съм по добре си бягаи живей си ще живееш и то много по добре от тези пушачи.например
Дядо ми едвам едвам диша казвам ти много трудно диша подпира се на стената и едвам едвам и не ги спира продължава и кво и ти ли искаш да станеш такъв/а няма смисъл. ;) дано да съм ти помогнал..

Amore-Mio*
01-27-2013, 11:52
Против съм.

Не съм пробвала.
Нямам и такова намерение.

ShtrudeL
02-04-2013, 14:42
Категорично против.