PDA

View Full Version : MAC , SEPHORA.



dirtyyy
01-05-2013, 10:34
Здравейте момичета и може би момчета.
Решила съм да направя едно основно обновление на козметиката си, защото забелязах, че нямам важни неща.
Та въпроса ми е, ползвали ли сте нещо от горните марки?
Защото не са от най-евтините и искам да разпитам преди да купувам (:
Също и да ме посъветвате какви четки да си купя за нанасяне на фон дьо тен..
Благодаря многомного :*

malka_sladkka
01-05-2013, 11:06
Аз използвам тяхна спирала за Мак говоря и съм се решила, че ще си накупя много неща само още не съм решила кога ще е, убедила съм се в качеството. На Сефора нищо не съм пробвала...

marble
01-05-2013, 11:26
МАК е една от най-хубавите компании за грим.. според мен. За жалост от скоро не я ползвам, защото започнаха да тестват върху животни. Най-приятно ми е пазарувам от тях и Инглот защото те обсипват с внимание и ти избират точните цветове за всичко.
Червилата на МАК са най-хубавото нещо от марката им. Повечето са мат и с много наситени цветове.
В Сефора влизам по-често за парфюми и подаръци. Нямам особени наблюдения.
Четкии..
Единия тип, който ти препоръчвам е обикновената четкаhttp://www.marykay.com/en-US/products/PublishingImages/DAM/Product%20Images/Face%20Makeup%202/MakeupLiquidFoundationBrush/17203GB_071_FoundationBrush_001_Z1.png
дава много голямо покритие
Като марка мога да ти препоръчат тази на artdeco или ако имаш дистрибутор на oriflame около теб попитай за четката за маска. Същата е като за фдт и е много евтина.
Другия вид е http://eyeslipsface.co.uk/content/ebiz/shop/invt/84015/84015_stipple_brush_XL.jpg
Такава не съм ползвала, но съм виждала много момичета в youtube да я хвалят.
Ако искаш специално на МАК, номера на тази четка мисля, че е 188. Изглежда малко странно, но като отидеш там, те ще ти обяснят как се нанася.
Третия тип е така наречената buffing brush
http://2.bp.blogspot.com/-K2l_YxZ31XY/T5jzn0fl6HI/AAAAAAAAAwY/QzMI1moNkCc/s1600/eco+tools+flat+top.JPG
Такива имат много марки.. Sigma, MAC, Shiseido и Real techniques.. които мисля, че са най-хубавата компания за четки изобщо + че са и най-евтините от горе изброените.

anonymous708973
01-05-2013, 12:14
Нямаш основни/важни неща и веднага се хвърляш на скъпите марки?
Бюти блогърките съветват да се проверят по-масовите марки за реплики или за неща, които ще ти свършат същата работа.
Четки можеш да си вземеш от Екотуулс. От ЕЛФ също.

bebkata09
01-05-2013, 13:01
Имам четка за фон дьо тен на МАК и е много добра, препоръчвам ти я. Аз изцяло си правя грима само с четки и разликата е огромна. Според мен не си струва да си взимаш евтини четки, защото после ще съжаляваш. Използвала съм, както много скъпи така и среден като клас и може би за това видях голямата разлика. Ако си решила да инвестираш в това давай смело :) Има и други марки, които са много добри и не са с цена на МАК, ако искаш пиши лично.

strawberry88
01-05-2013, 13:16
Има и други марки, които са много добри и не са с цена на МАК, ако искаш пиши лично.

Може ли да ги кажеш тук? :D

bebkata09
01-05-2013, 14:03
Инглот са много добри, след МАК те са ми фаворити. Това, по което може да се познае дали една четка е хубава е дали падат косъмчета или не. Ползвам 3 техни четки и не са мръднали. Преди време си взех и друга четка за фон дьо тен на Пупа и по това, което видях и те са много добри, а се водят среден клас, ако не се лъжа. Купувала съм си и четки на Есенс, за да видя дали има толкова голяма разлика, ИМА! Не може да става сравнение с горните, правят грима на петна нетрайно покритие.. ужас..Чувала съм добри отзиви и за Еко четките, но не съм ползвала :) Дано помогнах

strawberry88
01-05-2013, 14:05
Благодаря! :) Мисля да си взема на Инглот четка. ;д

bebkata09
01-05-2013, 14:11
В магазина определено ще получиш чудесно отношение. Каквото не ти е ясно попитай, момичетата са много любезни. Вече ти ще си прецениш с какъв косъм искаш да е :)

strawberry88
01-05-2013, 14:28
Да, ходила съм в магазина им.Наистина обслужването е добро. 8-) :---)

brutaLxxbunny
01-05-2013, 15:25
Някой да е имал път наскоро покрай Сефора, да ми каже дали се предлагат палитрите на Too Faced?

lorager0va
01-05-2013, 15:50
в Инглот скъпи ли са четките и гримовете? никога не съм влизала, а чувам, че били добри :)

dirtyyy
01-05-2013, 23:59
Нямаш основни/важни неща и веднага се хвърляш на скъпите марки?.

Имам, но не съм доволна от тези на ревлон и затова реших да сменя малко.

Благодаря ви много за мненията момичета, утре ще обиколя всичко, което мога от гореизброените марки пък ще видим.
За червилата на мак съм слушала само позитивни работи.

благодаря ви отново (:

malka_sladkka
01-06-2013, 06:06
Имам, но не съм доволна от тези на ревлон и затова реших да сменя малко.

Благодаря ви много за мненията момичета, утре ще обиколя всичко, което мога от гореизброените марки пък ще видим.
За червилата на мак съм слушала само позитивни работи.

благодаря ви отново (:
Като изпробваш сподели мнение :)

anonymous708973
01-06-2013, 07:19
в Инглот скъпи ли са четките и гримовете? никога не съм влизала, а чувам, че били добри :)

8-9 лева за една сенчица.

dulcinea17
01-09-2013, 15:25
На Сефора не съм пробвала нищо, на МАК - тези сенки http://bg.strawberrynet.com/makeup/mac/fashion-flower-eye-shadow---lucky/129155/#DETAIL. Страхотни са. Ползвала съм и спирала, иска ми се да си взема и техен гланц за устни:)))