PDA

View Full Version : ЗАДАЧИ ПО МАТЕМАТИКА (8клас)



Miimsa98
01-05-2013, 12:40
Значи даскалката по математика ни даде 6 страници за домашно през ваканцията, което ще е за оценка. Задачите са от Координатна система, функции, графики на функции, права пропорционалност и темподобни глупости. Аз абсолютно нищо не разбирам от тези задачи, няколко пъти си четох уроците и пак нищо ( а уж съм в математическа..) даже помолих нашите за помощ и поне реших някои от задачите. Та моята моята молба към вас е ако някой може да ми реши следните задачи ще съм му много благодарна :) :

1зад. Цифрата на десетиците на едно двуцифрено число е k пъти по-голямо от цифрата на единиците му. Запишете числото като функция на единиците му и определете дефиниционното множество (Д) на функцията, ако:

а) k=2 *решена
ab=10a+b
b=x xE{1;2;3;4}
a=2x
y=10.2x+x=21x

б) k=3
b=x xE{1;2;3}
a=3x

в) k=4
b=x xE{1;2}
a=4x

2зад. Графиката на функцията f(x)=mx+3 минава през точката A(-1;1). Минава ли тази графика през точките:
a) B(-5;7) б) C(-1:2;2) Решение: ?

3зад. Определете кои от функциите са права пропорционалност и запишете коефициента на пропорционалност:
а) y-3x=0 б) x=y:5 в) x=3y г) y=-2:х


забравих да спомена, че ми трябват до 07.12.13 (понеделник) или най-късно до 8-ми (вторник) сутринта. Помагайтееееееееееее !!! -.-
Поздрави М.