PDA

View Full Version : Бели зъби



4o4ina
01-05-2013, 13:25
Здравейте,реших да направя тема с която да ви попитам избелвате ли зъбите си по някакъв начин (обяснете как и с какво),или разчитате на естествено белите си зъбки? :)

butterflyyy.
01-05-2013, 13:31
Аз се опитах няколко пъти да си ги избеля с избелваща паста за зъби ( не и помня името ) .. уж много е хвалиха, а не ми помогна.. повече от 2 седмици бях с нея и всъщност ми се избелиха задниите зъби ;д Предните - не

anonymous708973
01-05-2013, 13:31
Не ги избелвам, не мисля, че има нужда, въпреки че идеята ме блазни понякога. Кафе пия рядко, червено вино също, не виждам от какво да се оцветят.

Иначе има пасти на достъпни цени. Едната беше за моментално бяла усмивка, а другата обещаваше същото след 3 седмици.
Избелване при зъболекар не ми се иска.

DisappointedDreamer
01-05-2013, 13:48
Тея пасти лъжат като цигани.

bebkata09
01-05-2013, 14:08
Купувала съм какво ли не за избелване и от никое не съм доволна. Може би аз имам високи изисквания, не знам? Явно единствения начин за достигане на перфектен ефект е зъболекар, но хич не ми се иска..

strawberry88
01-05-2013, 14:09
Тея пасти лъжат като цигани.

Да! :( :D

wiiwa
01-05-2013, 14:13
Не. Пастите зза избелване не сам лъжат, а и са много вредни. Зъболекар ми го каза.

anonymous708973
01-05-2013, 14:36
Тея пасти лъжат като цигани.

E, не говорим за Астера, а за специални пасти. Майка беше доволна.
Имаше и едно съоръжение, което мязаше на онова нещо, дето боксьорите си го бутат в устата :д Мажеше го с някъв гел него. :D

pepa97
01-05-2013, 16:21
Ами вода за почистване и избелване може би само за 5 мин се избелват и после стават същите ,ами както с пастата за зъби.

Tikche
01-06-2013, 16:04
Пастите за зъби не избелват. Избелва една тяхна съставка( в момента и забравих името съжалявам), която е примерно да кажем 3%, а за избелване ви трябва да кажем 10% от нея, което значи, че е напълно недостатъчна и не може да разчитате само на избелващите пасти за зъби. Те няма да избелят зъбите ви, но ще ви предпазят от по-голямо потъмнняване. За избелване аз си мия зъбите и със сода бикарбонат. Тя почиства адски добре зъбите и ги избелва. Понеже е под формата на малки кристалчета действа като пилинг на зъбите и ги избелва. Пробвай го. Голяма част от звездите като Джулия Робъртс си признават, че си мият зъбите със сода, за да ги избелят.

PeaceOfMe
01-06-2013, 16:10
http://prodavalnik.com/lesno-izbelvane-na-zbi---light-whitening-teeth--za-beli-zbi-i14132287
А какво мислите за този уред, малко по нагоре беше споменат. От доста време му се чудя, защото зъбите ми се оцветяват от всякаква храна, нищо че не пуша и пия. Ако някой го е изпробвал може да каже мнение. :) :) :)

tonssy
01-06-2013, 18:37
Пастите за зъби не избелват. Избелва една тяхна съставка( в момента и забравих името съжалявам), която е примерно да кажем 3%, а за избелване ви трябва да кажем 10% от нея, което значи, че е напълно недостатъчна и не може да разчитате само на избелващите пасти за зъби. Те няма да избелят зъбите ви, но ще ви предпазят от по-голямо потъмнняване. За избелване аз си мия зъбите и със сода бикарбонат. Тя почиства адски добре зъбите и ги избелва. Понеже е под формата на малки кристалчета действа като пилинг на зъбите и ги избелва. Пробвай го. Голяма част от звездите като Джулия Робъртс си признават, че си мият зъбите със сода, за да ги избелят.

Чувала съм, че содата разрушава емайла ? За това май, ако се прави, трябва да е по- рядко.
Иначе, да, никакво чак толкова изненадващо избелване не очаквайте от пастите, дори и по- скъпите. ^Но съм съгласна, че предпазват. Аз лично ползвам гд една и съща (придържам се към Colgate, защото съм забелязала най- продължително и трайно действие) и си харесвам зъбите, бели са, няма нужда от допълнително избелване (: Авторке, по- честото миене би трябвало също да ти помогне. Аз моите така си ги поддържам.

marilyn
01-06-2013, 18:55
Една съученичка с някво гелче си ги избели, имаше ефект, но кой знае колко е вредно за емайла.

Ivaaaaa
01-06-2013, 21:04
Аз имам доста бели зъби и мога да кажа, че избелващите пасти действат, зависи обаче от марката. Моите са бели и заради честото миене. Когато имам възможност винаги след всяко ядене ги мия. Когато не мога използвам дъвка. Така че миенето му е майката.

anonymous708973
01-07-2013, 08:48
Пастите за зъби не избелват. Избелва една тяхна съставка( в момента и забравих името съжалявам), която е примерно да кажем 3%, а за избелване ви трябва да кажем 10% от нея, което значи, че е напълно недостатъчна и не може да разчитате само на избелващите пасти за зъби. Те няма да избелят зъбите ви, но ще ви предпазят от по-голямо потъмнняване. За избелване аз си мия зъбите и със сода бикарбонат. Тя почиства адски добре зъбите и ги избелва. Понеже е под формата на малки кристалчета действа като пилинг на зъбите и ги избелва. Пробвай го. Голяма част от звездите като Джулия Робъртс си признават, че си мият зъбите със сода, за да ги избелят.

Ужасно е вредно това със содата. Пилинг за лицето - да, ама зъбите си ги увреждаш мегамощно.
И аз съм го правила и съм впечатлена от ефекта, ама като помислих малко... не бих си го причинила на зъбите отново.

Rebirthing
01-07-2013, 13:06
Аз имам доста бели зъби и мога да кажа, че избелващите пасти действат, зависи обаче от марката. Моите са бели и заради честото миене. Когато имам възможност винаги след всяко ядене ги мия. Когато не мога използвам дъвка. Така че миенето му е майката.

Точно. Помня, че в едно предаване питаха една моделка дали си е избелвала зъбите, а тя отговори, че ги мие след ВСЯКО ядене, т.е по няколко пъти на ден. От тогава и аз си мия зъбите така...има ефект.

dream1707
01-07-2013, 13:07
Маниачка съм на тема бели зъби .. или поне бях. Ползвала съм една камара пасти, ефектът е някакъв минимален. Ползвала съм и White Light или както беше там... Това за което става дума, дето мажеш с един гел и си го тикаш в устата и ти светка :D ... Пак не видях особен ефект, може и на мен изискванията ми да са големи... Но, уви.
А кафе и подобни работи не пия.. единствено дето пуша и това ми вреди на зъбите.


edit: Иначе и аз съм съгласна с това, за честото миене... Единствения ефект, който съм видяла е точно от това. И под често нямам предвид само сутрин и вечер, а и през деня... Аз имам навик всеки път като вляза в банята и се присещам и си ги търкам :D

ross
01-10-2013, 13:29
Посетих стоматолог, който премахна зъбният камък. След това използвах този продукт http://apteka.framar.bg/30015071/%D0%B1%D1%8E%D1%82%D0%B8%D1%84%D1%83%D0%BB-%D1%83%D0%B0%D0%B9%D1%82-%D0%BC%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%B2-%D0%B7%D0%B0-%D0%B8%D0%B7%D0%B1%D0%B5%D0%BB%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D 0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%B7%D1%8A%D0%B1%D0%B8 Зъбите ми не са били зле, така че се изсветлиха с около тон, два. Сега през определен период използва продукта профилактично. Иначе сутрин и вечер с четка и паста за зъби.

pepa97
01-11-2013, 08:11
Значи аз си мия зъбите сутрин и вечер, с колгейт ,ама пак не са бели.При всеки е различно!

DisappointedDreamer
01-11-2013, 08:46
Ужасно е вредно това със содата. Пилинг за лицето - да, ама зъбите си ги увреждаш мегамощно.
И аз съм го правила и съм впечатлена от ефекта, ама като помислих малко... не бих си го причинила на зъбите отново.

Ох. Зависи. Бяха ми разказвали за някакъв дядо, който цял живот само със сода си миел зъбите. Рядко, но със сода. И нищо му нямало.