PDA

View Full Version : Бадемово масло



monika99pufi
01-05-2013, 19:34
Знам, че има 100 такива теми, писах в няколко такива теми, но поради причината, че са стари никой не ми отговори. Та да продължа по същесво. Четох, че бадемовото масло помага за косата за растежа и, също така и ако е суха я прави мека и хубава, та вупросите са ми няколко:

Колко количество се слага на косата?

По цялата коса ли се нанася или само в определените и части(корени или краищата)?

Разбрах, че се нанася преди къпане и после се отмива нали не е само със вода ? :D

Колко време стои маслото в/у косата?


Благодаря ви :)

strawberry88
01-05-2013, 19:39
Знам, че има 100 такива теми, писах в няколко такива теми, но поради причината, че са стари никой не ми отговори.

Ами ако беше писала в темата ''Всичко за косата'', която е на първата страница между другото, щеше да получиш доста отговори. :D :?
Може да слагаш колкота искаш.Може и в корените, и в краищата.Да, нанася се преди къпане и НЕ, не се отмива само с вода, защото нищо няма да отмиеш.С шампоан се отмива, както обикновено миене на коса.Стои се колкото можеш повече.Най-малко 30 мин.Може часове, а може и да спиш с него и на сутринта да го отмиеш.

marilyn
01-05-2013, 19:41
http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/534765-%D0%92%D1%81%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%BE-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%B0%D1%82%D0%B0-vol-5

Бадемовото масло е много полезно, аз стоя по няколко часа като съм си в нас, примерно 4-5 часа. Към него можеш да добавяш други съставки като жълтък, мед.
Колко- зависи от косата- колко ти е дълга, можеш да го нанасяш в корените и по цялата дължина. Измива се с шампоан.

Tikche
01-06-2013, 15:51
Когато се изрусих косата ми беше много суха...като сено. Започнах да слагам бадемово масло в корените и после го разресвах към краищата. Славах си копринено шалче на главата, за да не цапа калъфката и преспивах 1 вечер с бадемовото масло в/у косата ми. На сутринта си измивам косата с шампоан и косата става адски мека и блестяща. Подхранена е и се разресва много лесно. От както го ползвам, колкото и често да се изрусявам, косата ми е толкова мека и жизнена, колкото беше и преди да започна да слагам каквато и да е била боя. Определено трябва да го пробваш.

dulcinea17
01-08-2013, 14:56
Използвам го за косата и ръцете си и съм доволна. Особено сега зимата много добре подхранва кожата и косата.

ledenakrasota
01-08-2013, 15:28
Аз добавям в маските за коса по една чаена лъжичка. Така не се притеснявам, ако съм прекалила с него. :D В корените не слагам, защото ми казаха, че омазнява допълнително, но тук не мога да кажа дали е така. :)

marilyn
01-08-2013, 15:29
Аз добавям в маските за коса по една чаена лъжичка. Така не се притеснявам, ако съм прекалила с него. :D В корените не слагам, защото ми казаха, че омазнява допълнително, но тук не мога да кажа дали е така. :)

Аз доколкото знам регулира омазняването.

Ох, ама как само 1 чаен лъжичка, аз имам чувство, че косата ми го 'изпива'

ledenakrasota
01-08-2013, 15:32
Аз доколкото знам регулира омазняването.

Ох, ама как само 1 чаен лъжичка, аз имам чувство, че косата ми го 'изпива'

В домашната маска толкова слагам. Не правя редовно подобни неща и гледам да не прекаля с някоя съставка. Самата ми коса е средна. Така че ми е достатъчно. ;D

pepa97
01-11-2013, 08:17
А всъщност за какво ти е бадемово масло за косата ? Защото аз го използвам за премахване на грима.

marilyn
01-11-2013, 08:22
А всъщност за какво ти е бадемово масло за косата ? Защото аз го използвам за премахване на грима.

Бадемовото масло стимулира растежа и заздравява косъма. Много е полезно за косата, оказва благотворно влияние с видим резултат, а и не е скъпо.

pepa97
01-11-2013, 08:23
Бадемовото масло стимулира растежа и заздравява косъма. Много е полезно за косата, оказва благотворно влияние с видим резултат, а и не е скъпо.

Ясно.