PDA

View Full Version : Какво мислите за самоубийството?



Pikachu
01-06-2013, 17:12
1. Има ли случай, в който би си струвало?
2. Лошо нещо ли е? Защо?
3. Имали ли сте самоубийствени мисли?
4. Бихте ли се самоубили? 8-)

Интересно ми е какво мислите.

granger
01-06-2013, 17:22
Какво мислите за самоубийството?
1. Има ли случай, в който би си струвало?тц
2. Лошо нещо ли е? Защо?i guess
3. Имали ли сте самоубийствени мисли?тц
4. Бихте ли се самоубили? тц

LovEsIckk
01-06-2013, 17:27
1. Има ли случай, в който би си струвало? - Не! За нищо не си струва да си отнемеш живота.
2. Лошо нещо ли е? Защо? Лошо е. Защото живота е най-големия подарък, който сме получили, а не го оценяваме. Защото колкото и лошо и невъзможно да ти изглежда положението, винаги се оправя. Защото самоубийството е нещо извършено в състояние на афект. Нещо , което не е осъзнато и обмислено. Защото в живота ни има много по-важни неща. <3
3. Имали ли сте самоубийствени мисли? Имала съм, преди да променя мисленето си. Пубертетски истории.
4. Бихте ли се самоубили? Не,не бих.

NqkfaNikakva21
01-06-2013, 17:28
Тея дискусии са много безсмислени :Д
Ако тръгна да се самоубивам, далеч няма да ми пука дали някой си мисли, че е лошо или нередно.
Второ - всеки с главата си, всеки с проблемите си, всеки с живота си. Негови са си. Ако е решил да ги отнеме - негова си работа. Явно му е писнало, явно се е уморил, явно не намира смисъл. Понякога вечното спокойствие наистина е изходът. Вие/ние не сме хората, които го решават това или могат да го осъждат.

haritov
01-06-2013, 17:28
всички ще умрем но живеем веднъж
а живота е гаден но за сметка на това продължителен

nqmaznacheniee
01-06-2013, 17:30
прекалено мил ми е живота, за да го направя, ама да не казвам голяма дума, че някой ден знае ли се какви мисли може да ми минат :D

Pikachu
01-06-2013, 18:05
Тея дискусии са много безсмислени :Д
Ако тръгна да се самоубивам, далеч няма да ми пука дали някой си мисли, че е лошо или нередно.
Второ - всеки с главата си, всеки с проблемите си, всеки с живота си. Негови са си. Ако е решил да ги отнеме - негова си работа. Явно му е писнало, явно се е уморил, явно не намира смисъл. Понякога вечното спокойствие наистина е изходът. Вие/ние не сме хората, които го решават това или могат да го осъждат.

Да, но можем страстно да го обсъждаме. 8-)

Освен това, самоубийството е доста честа тема на разговор за мен (просто от интерес, мил ми е животът) и искам да видя още гледни точки.

ilovedeath
01-06-2013, 18:25
1. Има ли случай, в който би си струвало? Не знам.
2. Лошо нещо ли е? Защо? Да.
3. Имали ли сте самоубийствени мисли? Често.
4. Бихте ли се самоубили? Бих.

WesSneijder
01-06-2013, 19:44
1. Никога. Това не е решение.
2. Лошо е, защото е бягство от отговорност и слабохарактерност. ВИНАГИ има начин, стига да не се отказваш.
3. Никога.
4. С оглед на отговорите ми по-горе: разбира се че не!

DarkTemplar
01-06-2013, 19:48
Мисля, че не бих. Не е това начинът.

yakuza_
01-06-2013, 19:49
Да и бих. Ако съм раково болен в последен стадий и се мъча като куче.

thunderstruck5
01-06-2013, 19:51
Моето виждане е, че това е най-лесния изход. Това е все едно да се откажеш от живота/ да се предадеш/ да се признаеш за победен. Иначе според мен даже едното любопитство би могло да спре човека от самоубийство. Примерно на мен ми е любопитно какво ще се случи в бъдещето и да видя закакво съм живял досега, какъв ще е резултатът от моите действия.

EternalDream
01-06-2013, 19:57
1. Има ли случай, в който би си струвало? Не.
2. Лошо нещо ли е? Защо? Да. Защото имаме един живот.
3. Имали ли сте самоубийствени мисли? Да.
4. Бихте ли се самоубили? Не.

KumchoValcho
01-06-2013, 20:00
1. Има ли случай, в който би си струвало? Всеки сам си го решава това.
2. Лошо нещо ли е? Защо? - Всеки сам си го решава това.
3. Имали ли сте самоубийствени мисли? -Да, като всеки нормален човек.
4. Бихте ли се самоубили? 8-) - По-скоро не

NqkfaNikakva21
01-06-2013, 20:00
Е, добре, де .. тва с единия живот е мега клишираното :Д
Първо, че най-малкото не се знае какво има след смъртта.
Второ, че това, че ти е даден, обаче ти е скапан, означава ли, че трябва да го живееш? Ми, ако се мъчи само? Какъв е смисълът? Или дай да го прави, щото имал един живот .. хахаха

klimatronik
01-06-2013, 20:10
V nqkoi sluchai samoubiistvoto moje da se razglejda i kato smela postupka a ne slaboharakternost
ne vijdam nishto losho da si otnemesh jivota ako si bolen ot rak naprimer i se muchish kato ne vijdash nikakuv smisul v taka ili inache stavashtiq vse po shiban jivot
a budeshteto e mrusna kartinka prirodata shte si go vrushta poveche

Whyniser
01-06-2013, 20:13
Не е в моя репертоар : )

marble
01-06-2013, 20:25
1. Има ли случай, в който би си струвало? Може и да има такъв.
2. Лошо нещо ли е? Защо? Лошо е. Колкото и да ти се струва, че е безсмислено да живееш, не е така. Все трябва да има нещо, за което да се хванеш.
3. Имали ли сте самоубийствени мисли? Да, като много други 12-15 годишни момичета.
4. Бихте ли се самоубили? Не знам. Кой знае къде ще съм след време.

sweetka_96
01-06-2013, 20:26
1. Има ли случай, в който би си струвало? може би да, може би не..
2. Лошо нещо ли е? Защо? i don't know..
3. Имали ли сте самоубийствени мисли? Да, дори имах няколко опита..
4. Бихте ли се самоубили? Да !!