PDA

View Full Version : С приятеля ми не се разбираме .



kaliope111
01-07-2013, 12:47
С приятеля ми сме от близо 9 месеца заедно , в началото тръгнах с него и в последстивие забравих бившия ми приятел с който бяхме година заедно. Всичко беше много добре , но държанието му - лигави се постоянно ме изнервяше и към лятото започнах да му се репча и да се караме. Той беше много влюбен , аз също го обичах ноо постоянно ми беше причина да се скараме за нещо... знам че тук имам вина и след време започнах да преглъщам и си дадхме общение да се променим ,аз сега си замълчавам за някои работи , но той просто имам чувството че не му пука за мен. Помолих го днес да дойде да ми обясни задачи по математика , понеже учи в математическа гимназия и ми заяви че като ме мързи да отида до тях той няма да дойде до нас , аз имам зор да дойде все пак. Постоянно ми се цупи вика ми , не е същия , гледа все да има интрига или все изръсва нещо не на място с което ми иде незнам какво.... Винаги казва някакви глупости само и само за да ме изнерви и да ми лази по нервите. Аз съм много избухлива и импулсивна , не мога да търпя някой да ми прави фасони. До дъното сме стигнали и каквото и да му кажа няма да се оправи нищо... или опне аз така си мисля с милионите ми опити преди с думи да го вкарам в нормално поведение... Държи се безобразно.. Какво е най правилнода направя? Искам да запазя връзката си но просто незнам какво да направя за това... обичам го.. след първата ми раздяла в първия ми приятел не мисля че ще мога да понеса още една такава.. но просто .. напряга ме с присъствието си понякога.. самодокато обели дума и ме напряга.... винаги прави някакви толкова тънки неща с цел да ме изнерви или просто не се усеща вече... имам чувството че е с мен само за да ме наранява..... ще кажеш малко ми беше първата раздяла с предния ми приятел.. а да подчертая че съм първото му гадже , той е на 18 , и съм му първата и в леглото.. наистина незнам какво да правя . Искам да запазя връзката но незнам вече как.. Помогнете

п.с май не съм сложила темата точно където трябва извинявам се

Foxa^
01-07-2013, 12:51
грешен раздел ма

Mia ^.^
01-07-2013, 13:10
Е, да, не е правилния раздел, но тук има много теми, които не са за тук.

Казваш, че го обичаш, а не можеш да го понасяш? Аз не си представям такава любов.
Защо ти е да запазваш тази връзка, след като тя не ти носи нищо позитивно?
Той те приема като даденост и не те уважава. Замисли се над това. За да обичаш някого, трябва да го уважаваш, а това включва и да не го нараняваш. Той не те уважава и не изглежда да го е грижа за теб и не мисля, че и ти самата уважаваш него. Къде е тогава любовта ви, заради която да си причинявате всичко това един на друг?

Малка си за да смяташ, че което и да е момче, с което си в момента е за винаги. След като толкова се дразните взаимно, само се заблуждавате, че се обичате, всъщност си пречите и раздялата ви ще ти се отрази добре, а не както ти си мислиш. По-добре да се отървеш възможно по-скоро от това и да гледаш напред към нещи по-добро, отколкото да се мъчите взаимно. Просто няма какво да запазваш в една 9-месечна връзка - това е кратка връзка - в която от толкова рано нямате уважение и грижа един към друг.

xXxPETYAxXx
01-07-2013, 13:52
Не го обичаш, просто не искаш пак да преживяваш раздяла. Може би те е страх от самотата.
Но в някой случай е по-добре да си сама, отколкото във връзка, която не ти носи радост, а нерви!
Както "обвързана" не значи задължително "щастлива", така и "необвързана" не е еквивалентно на "нещастна/самотна".
Замисли се над това!

Tbmk
01-07-2013, 19:39
"Насила хубост не става" са казали хората.Няма смисъл да стоиш с човек,който не те уважава и цени!Така само нараняваш себе си...

fenkaaa
01-07-2013, 21:05
Ами обясни му ги тези работи на него,макар че със сигурност вече си го правила,ако не те разбира.. тегли чертата,няма да стоиш да се измъчваш,я.Иначе да,малко ти е грешен раздела,но няма нищо.

Azoria
01-08-2013, 07:35
аз сега си замълчавам за някои работи

Това ти е грешката. Малките проблеми се превъщат в големи, ако не се обсъдят и разрешат. Така се получава едно повтаряне на неща, които ви дразнят, без дори да осъзнавате ,че ви дразнят. А това пък създава излишно напрежение.

marilyn
01-08-2013, 15:51
Поговори с него.

Иначе относно задачите, ти си имала нужда той да ти помогне, нищо е нямало да ти стане ако отидеш ти у тях.