PDA

View Full Version : Кой сертификат е най-добре ?



fama
01-07-2013, 16:05
Както може би знаете от другата ми тема (която няма никакви отговори, но както и да е ) имам желание да уча извън България и по- специално в Испания . В испанска паралелка съм и малко късно, но все пак , тази година , преди месец държах Деле , което очаквам да излезе този месец . В 11 клас съм и като цяло време много нямам за губене. Въпросът е там, че искам да имам и английски сертификат . В училище учим по Pearson test , което мисля не е от никакво значение и мисля да се ориентирам към друг. Като цяло варианта Англия е изключен, защото изобщо нямам намерение , а и не искам да ходя да уча там . Може би , бих предпочела Америка , но не и Англия, но да не казвам голяма дума . Както споменах , в 11 клас съм , според вас за кой сертификат е най-добре да започна да се подготвям още сега , при условие че Англия не ми е главна цел. В училище имам само 4 часа английски на седмица, голяма каша ми е в главата заради испанския, защото един се отдавах специално на него тези месеци . И сега съм пред голяма дилема - Иелтс, Тоефл или Б1 на Кембридж , за САТ май изобщо нямам никакъв шанс . Силно се надявам да се включат повече хора , за да ми помогнете с избора и също да обменим информация .

SwEeTMuFFiN
01-08-2013, 11:40
Повечето университети изискват АДВАНС, но при други искат ПРОФИШЪНСИ. Трябва да си имаш набелязана цел какво да учиш, за да намериш университет за теб (може и в Германия да има такъв). Но след като си избрала колеж, проучваш какво ниво изискват и се подготвяш, а после (ако нямаш сертификат, издаден от частна фирма, например Британика) мисля, че държиш изпит, дали знаеш езика. АДВАНС това е на ниво Б2, а ПРОФИШЪНСИ Ц1. Нивата са А1,А2,Б1,Б2 и Ц1, а ти, предполагам, учиш Б1.
Не съм кандидатствала, но ти казвам това което съм разбрала от сестра ми, която кандидатства с Англия :)

anonymous708973
01-08-2013, 11:55
Зависи на какво ниво знаеш английски. Изкарай курс за първи сертификат на Кеймбридж- без да се явяваш на изпит, веднага запиши за втори и се яви декември 2013. Можеш да отидеш и на Тойфел.
Най-добре ще е да разгледаш университетите и да видиш къде какво искат.