PDA

View Full Version : Оценките от предишни класове влият ли в 12кл



gabriella45
01-07-2013, 16:40
Интересувам се оценките от 9-12 клас влият ли за дипломата в 12 клас. С една приятелка спорим и аз съм на мнение, че не, защото сме с английски и испански и всяка година освен 8клас, който е подготве имаме всички предмети. Смисъл в 9 клас влизат само музика и изобразително в дипломата, защото повече няма да ги имаме. Предполагам, че ако някой друг предмет беше толкова важен щяха да ни осведомят.

tigity
01-07-2013, 16:50
Няма никакво значение това дали сте в езиково училище в/у дипломата влияят оценките от 9,10,11,12 клас средноаритметичната им величина образуват крайната оценка в дипломата ... Матурите заместват само оценките на предметите, по които си решила да държиш матура ;р

gabriella45
01-07-2013, 17:03
А моята приятелка ми каза, че в 9 клас оценките по БЕЛ, АЕ И ИСПАНСКИ влият, а вече от 10 и по разказвателните. Според мен това е много глупово и трябва да ни предупреждават.

thunderstruck5
01-07-2013, 17:29
Не се коси толкова много, мисля, че можеш да се явиш за повишаване на оценката по даден предмет.

tigity
01-07-2013, 17:43
Бейби не си мисли, че е толкова лесно да се явиш на повишителен ... това е цял учебник над определен предмет а на година имаш право само на 3 повишителни, а и ако реши да държи това значи, че автоматично се отказва от оценката си за съответната година, която се подменя с тази която е искарала на почишителния и не важи правилото приема се по - голямата оценка като фактор ... не те съветвам да държиш повишителни, а да си повишиш оценките по предметите,а и зависи какво ще кандидастваш ако е в БГ може дипломата да не е от особено значени... докато в чужбина май нещата стоят по различен начин трябва много хубаво да си решиш от сега ;р

gabriella45
01-07-2013, 17:43
Ами притеснено ми е, ще се боря по всичко за е 6 пък да видим. Вече видях скалата, по която се образува.

tigity
01-07-2013, 17:47
Скала на образуване? Оценката за дипломата се формира от средноаритметичното изчисление на оценките за 4 години

gabriella45
01-07-2013, 17:48
Да, разбрах. Мерси много. Добре, че го знам от сега.