PDA

View Full Version : Писна ми...



ultra_skyline
01-07-2013, 21:19
Здравейте :).Имам един сериозен проблем с компютъра от около 1 месец вече.Проблемът е, че компютърът се рестартира сам постоянно докато работи.След като го включа за първи път за деня, минава един период от около 20 минути, в които се рестартира сам постоянно.След това спира да се рестартира, но след време отново започва същата песен.Също така има и друг проблем.Също толкова често и забива, също докато си работи ей така.Забива 10-ина поредни пъти и единственият начин е да го изключа от главния бутон на компютъра, защото и мишката блокира, като цяло абсолютно всичко.И така на ден около 10 пъти или се рестартира или блокирва.Преинсталирах го преди 2 седмици и няма никакъв ефект.По принцип съм много търпелив, но това вече не се издържа.Не знам дали тук е мястото и дали няма друга такава тема вече, но ще ме извините.Та ако някой има идеи, ще го помоля да сподели каква може да е причината.Благодаря предварително :)

JuStIc3
01-08-2013, 10:06
Откога не си си чистил компютъра ? На мен това ми звучи точно като прегряване. Свали си мисля че Aida беше и виж какви са ти температурите на процесора.

dimitar_ak
01-08-2013, 10:25
Компютъра ти е на над 3 години нали? Възможните причини са няколко:
1. Много наслоена прах около вентилатора на процесора и лошо охлаждане.
2. Надули кондензатори в захранването
3. Надули кондензатори на дъното

Последното е най-трудно поправимо.

MaGuSs
01-08-2013, 11:27
3. Надули кондензатори на дъното

Последното е най-трудно поправимо.

Поправимо ли :D? Аз не бих посмял да бърникам с поялник за дъно за над 80лева, дори и да работя в сервиз :D предпочитам като чист бизнесмен да кажа, че дъното е изгоряло и направо да се сменя.. :D

dimitar_ak
01-08-2013, 11:47
Бърникат ги не точно в сервиз, но в развоен център на голям магазин за електронни компоненти на специализиран стенд за запояване с горещ въздух и много опит в запояването. Нормално е един търговец да иска да продаде ново дъно вместо 10-20 кондензатора струващи стотинки.

npp
01-08-2013, 13:36
кондензаторите са лесни за смяна дори и с най-обикновен поялник, само трябва да държиш поялника без треперене, но микрокомпонентите и чиповете са трудни

asp1r1n94
01-08-2013, 17:34
Какво точно правиш преди да се рестартира?Игра,браузър,фи м,програми?

ultra_skyline
01-08-2013, 18:56
JuStIc3-компютърът отвътре не е чистен доста отдавна, но мисля да го почистя тези дни.
dimitar_ak -да, на около 6-7 години е компютърът :D.Сменял съм доста неща през тези години като RAM, Видео карта и други, но едва ли е от това.
asp1r1n94-Ами не, нищо не правя.Просто когато го пусна се рестартира.Случвало се е и докато слушам музика и докато гледам филм.Няма значение какво правя, просто от само себе си или се рестартира или блокирва.
Забравих да спомена, че точно когато блокира се чува един звук вътре в компютъра.Все едно нещо се размества вътре в него.

anonymous682486
01-08-2013, 18:58
Провери ,когато включиш компютъра дали се върти перката на захранването.

ultra_skyline
01-08-2013, 19:11
Перка на захранването? В задната част на компютъра има 2 перки.За горната ли става дума, защото не съм много запознат.Току що погледнах и ако става дума за горната перка-не, тя не се върти.Дори е доста гореща.Пипнах я преди малко.Май това е проблема?

anonymous682486
01-09-2013, 07:47
Значи това е проблема, опитвай се да го удряш малко или размърдай перката , за да видиш дали ще се върти, ако не стане извади захранването от компютъра и отвори захранването с отверка и го почисти внимателно и го сглоби отново.

npp
01-09-2013, 08:29
Значи това е проблема, опитвай се да го удряш малко или размърдай перката , за да видиш дали ще се върти, ако не стане извади захранването от компютъра и отвори захранването с отверка и го почисти внимателно и го сглоби отново.

по-добре е да не се удря, а най-добре е въобще да не се удря

anonymous682486
01-09-2013, 08:31
по-добре е да не се удря, а най-добре е въобще да не се удря

Е можe и малко да се удря и на моя компютър понякога перката не се върти и аз го удрям малко и започва да върти.

Pesho0«●»♥™
01-10-2013, 16:15
И аз имах същия проблем с 1 мнооого стар компютър. Сега си имам нов, а стария стои отстрани и гледа! ;д

Lucho
01-10-2013, 20:28
Перка на захранването? В задната част на компютъра има 2 перки.За горната ли става дума, защото не съм много запознат.Току що погледнах и ако става дума за горната перка-не, тя не се върти.Дори е доста гореща.Пипнах я преди малко.Май това е проблема?

Ако е от перката, възможните причини са две: или същата да е задръстена от прах, или просто да е сдала багажа. Вариантите са да я почистиш и да видиш дали ще тръгне, ако не тръгне - карай го в сервиз - единият вариант е само перката да е за смяна, другият е направо ново захранване (ако говорим за проблем само от захранването).

Друга възможна причина е процесорът да държи висока температура. Най-добре ще провериш като си свалиш AIDA64, дори trial версията, след това като я стартираш отиваш на КОМПЮТЪР - ще паднат около 10 менюта - отиваш на последното ДАТЧИК - и ще ти даде информация за температурите. Така ще е най-добре, за да не говорим наизуст - www.aida64.com

ultra_skyline
01-28-2013, 16:21
Така, отдавна не съм писал какво става с моя проблем, защото нямах никакво време да се занимавам с компютъра и карах така до днес.Понеже не съм на училище днес имах време.Извиках един приятел, който се занимава с компютри и изкарахме захранването.Почистихме перката и сглобихме компютъра.Пуснахме го и вече перката се въртеше без проблем, но ефект нямаше.Все така се рестартираше.Човека ми предложи да донесе друго негово захранване, което той не ползва.Сменихме захранването и компа работи без проблем.Никакви рестартирания и блокирвания.Проблемът е бил в цялото захранване.Естествено се споразумяхме да ми го продаде.Все пак се познаваме от много малки.Та слава богу сега няма никакви проблеми.Искам само да попитам ако бях си купил чисто ново захранване от магазина, колко щеше да ми струва?
Иначе благодаря на всички, които ми помогнаха :)

MaGuSs
01-28-2013, 17:40
има гугъл !

MrCreeper
01-28-2013, 20:10
Зависи от захранването, от 80 до 600+

Marseille
01-29-2013, 22:23
Като за твоя стар компютър сигурно 20 кинта :)