PDA

View Full Version : Бухнала косичка- ммм не ми харесва



pepa97
01-08-2013, 17:27
Това е темата-бухнала коса. Косата ми е гъста и много обемна и обикновено се чувствам като кошница като ходя на у-ще .Разбира се понякога я връзвам,нноо...не може винаги да съм с вързана коса ..И така към темата.. искам някаква козметика ,която вие сте пробвали лично,да ми препоръчате,защото аз не знам нищо относно това..

weheartiit
01-08-2013, 18:15
Колко ми е познато . :D Когано ми е много бухнала и не мога да я понасям обикновенно я изправям (но гледам да не го правя често защото косата ми е суха и по този начин я увреждам още).Може да слагаш някаква спрей-маска след баня - това също смекчава до някъде обема.

Hayashi
01-08-2013, 18:28
И аз съм същата. Как си сушиш косата?
При мен се оправя като спя една вечер. Иначе ако ми трябва на момента и аз я изправям.

strawberry88
01-08-2013, 18:30
Слагай балсам/маска/кристали/масла.

marilyn
01-09-2013, 12:49
Ей, имало и други с моя проблем. Ако можех да подарявам на хората обем...

Не я изправям, защото и без това е суха и не искам да я горя, сешоара съм ограничила също. И аз като я изкъпя вечерта и като преспя на другия ден може и да не е тооооооооолкова бухнала.
Иначе си правя маски с масла, които помагат и да не е суха, а като се къпя слагам балсам с отмиване, после като я суша (сега зимата не успявам без сешоар) слагам и балсам без отмиване и понякога черния спрей на Глис.

pepa97
01-09-2013, 16:54
Вчера не се стърпях ,изправих се ,защото косата ми е толкова гъста и суха,че не мога да отида на у-ще ...И моите съученички ме питаха "Как се топираш толкова хубаво ,как правиш такъв готин обем " .А аз как да им обясня ,че не съм я барала относно топиране.А представете си ако я топирам направо не знам на какво ще приличам.Радвам се ,че ми съдействате и благодаря на тези които изразиха мнението си относно темата-такива хора трябва да има...!

marilyn
01-09-2013, 17:02
Вчера не се стърпях ,изправих се ,защото косата ми е толкова гъста и суха,че не мога да отида на у-ще ...И моите съученички ме питаха "Как се топираш толкова хубаво ,как правиш такъв готин обем " .А аз как да им обясня ,че не съм я барала относно топиране.А представете си ако я топирам направо не знам на какво ще приличам.Радвам се ,че ми съдействате и благодаря на тези които изразиха мнението си относно темата-такива хора трябва да има...!

Хах и мен са ме питали с какво си правя обема.. аз се чудя как да го обуздая. Слагай просто масла, не я гори с пресата щом е суха. Слагай домашни маски с масла, тя малко от малко като се хидратира няма да бухва толкова.
Ягодка88 е споменавала из форума, че е много доволна от аргановото масло и го слага вместо кристали. То е много полезно, защото кристалите помагат на косата да е гладка и подредена, но действително не помагат, а само я правят да изглежда добре. Така че слагай масла, прави маски. Има тема за косата, в която споделяме какви маски си правим и тн, там можеш да се мотивираш доста. Успех. :)

pepa97
01-09-2013, 17:07
Хах и мен са ме питали с какво си правя обема.. аз се чудя как да го обуздая. Слагай просто масла, не я гори с пресата щом е суха. Слагай домашни маски с масла, тя малко от малко като се хидратира няма да бухва толкова.
Ягодка88 е споменавала из форума, че е много доволна от аргановото масло и го слага вместо кристали. То е много полезно, защото кристалите помагат на косата да е гладка и подредена, но действително не помагат, а само я правят да изглежда добре. Така че слагай масла, прави маски. Има тема за косата, в която споделяме какви маски си правим и тн, там можеш да се мотивираш доста. Успех. :)

Благодаря много ! Ще разгледам темичката и ще пробвам с арганово масло.Дано стане ! :)

weheartiit
01-09-2013, 17:26
Ако можех да подарявам на хората обем...

God,мислех,че само аз на това се надявам ... :D

Иначе и аз съм ограничила сешоара до минимум защото от него многоо ми бухва косата и много ми я гори.Сега зимата гледам да се къпя сутринта и цял ден да съм си вкъщи,за да може да изсъхне без да я суша .

marilyn
01-09-2013, 17:39
Благодаря много ! Ще разгледам темичката и ще пробвам с арганово масло.Дано стане ! :)

Няма защо. А и там някак си човек се мотивира. Аз се бях отказала и не правех нищо за косата си, но мацките тук из форона ме мотивираха да полагам повече грижи. После като видиш ефекта и ти става кеф! :))

weheartiit и на мен ми бухва мн от сешоара,а и моя е един смотан и духа гадно, ама в тоя студ.. не мога без.

rubby179
01-10-2013, 11:52
Мисля, че не е необходимо да изправяте всеки ден къдравата коса. Нанасяйте продукт с мокър ефект за оформяне на къдрици. Така косата стои перфектно и няма тази бухнала форма.

marilyn
01-10-2013, 12:00
Проблемът е, че аз нямам къдрици...

strawberry88
01-10-2013, 16:39
Проблемът е, че аз нямам къдрици...

Имаш естествена обемна и права коса?!Завиждам ти! :D :(

marilyn
01-10-2013, 17:04
Имаш естествена обемна и права коса?!Завиждам ти! :D :(

Не ми завиждай, няма за какво! :D Нямам къдрици, ама не ми е права косата.. никаква е. Ето една снимка как изглежда към момента.

http://prikachi.com/images/941/5722941B.jpg

strawberry88
01-10-2013, 18:22
Не ми завиждай, няма за какво! :D Нямам къдрици, ама не ми е права косата.. никаква е. Ето една снимка как изглежда към момента.

http://prikachi.com/images/941/5722941B.jpg

Оу, помислих,че ти е перфектно права и обемна. 8-) Пак е хубава де. :) По-добре така, отколкото никакъв обем, като мен.:)

marilyn
01-10-2013, 18:26
Ягодке, тука обемът е в обузданата си форма. Има балсам без отмиване и като я суша я оформям доколкото може с кръгла четка. И тук даже е на 2-3 дни. Иначе е някакъв ужас... :D

Понякога искам хич да нямам обем! :D

pepa97
01-11-2013, 08:07
Не ми завиждай, няма за какво! :D Нямам къдрици, ама не ми е права косата.. никаква е. Ето една снимка как изглежда към момента.

http://prikachi.com/images/941/5722941B.jpg
Моята изглежда абсолютно същата !