PDA

View Full Version : Любов без пари или пари без любов



daniel1995
01-08-2013, 17:53
Вчера докато мислех за нещо ми изникна тази тема и ми стана интересно какво биха казали най-вече момичетата.
Представете си, че сте в ситуация с перфектното момче като характер, външен вид, отношение към вас, живеете заедно, но той няма постоянна работа и се налага да се лишавате от вашите глезотийки (маникюр, фризьор, кола маска, обикаляне по моловете). Та ще останете ли с него заради това, което е или ще го зарежете и ще си намерите по-заможен "батко", който няма гаранция, че ще ви обича така.

DeadSilence
01-08-2013, 18:11
Парите нямат значение, щом има пълна хармония и любов, другото няма значение. НО за жалост много малко момичета в днешно време биха разбрали това.

daniel1995
01-08-2013, 18:16
Да знам. Точно затова го задавам този въпрос. Стана ми интересно каква е позицията на мнозинството.

TheBeliever
01-08-2013, 18:18
Перфектното за мен момче не би останало за дълго в подобна ситуация. Не бих била с безперспективен човек.

Markuss
01-08-2013, 18:22
Парите доставят сигурност. Това е едно от 3те първични нужди на една млада дама, да се чувства сигурна. Та това е обяснението защо се хващат със заможни прасета :Д . Тук обаче идва моментът, когато човек си задава въпроса "какво е за мен думата "достатъчно"". Когато човек си отговори на този въпрос, ще осъзнае, че нормалният пич без много средства (според стандарта на някой кифльок) е правилният избор.
Трябва да се търсят принципите и добродетелите първо, а човек с тях никога не е беден.. дори материално :Р

xXxPETYAxXx
01-08-2013, 18:25
той няма постоянна работа и се налага да се лишавате от вашите глезотийки (маникюр, фризьор, кола маска, обикаляне по моловете). Та ще останете ли с него заради това, което е или ще го зарежете и ще си намерите по-заможен "батко", който няма гаранция, че ще ви обича така.

Боже...аз ако завися от приятеля си да ме води на фризиор или по магазините(в моловете не ходя) бих се чувствала много тъпо...
Бих излизала с човек, който не може да ме издържа или глези. Лошо би било аз да му покривам сметките!
Но повече би ме тревожило и най-вероятно не бих излизала с непукист, който няма работа, просто защото не е търсил и е мързелив, без грам амбиция!

marilyn
01-08-2013, 18:31
Човек описан като "перфектното момче като характер, външен вид, отношение към вас" не мисля, че би стоял дълго без работа. Не обичам да общувам с безперспективни хора, дума да не става да ми е гадже такова момче. Не е до парите, а до това иска ли да се развива и да прави нещо или не.

ForzaFelipe
01-08-2013, 18:43
Любов без пари..друг е въпроса колко може да издържи пък една връзка само на любов,без пари в днешно време..

purpledawn
01-08-2013, 18:49
Не смятам, че тук ще откриеш мнението на мнозинството. Знай, че не всички момичета търсят пари, въпреки че се намират и такива.
Аз лично мисля, че любовта е най-важна - ако я има, винаги си струва да останеш с този човек. Всичко останало ще се нареди, стига да се подкрепяте.

shmatarok
01-08-2013, 19:01
Ако под "любов без пари" имаш предвид точно лишаване от простотиите, които си изброил - маникюри, фризури и харчене по моловете, не мисля, че има какво точно да се обсъжда. Всяко уважаващо себе си момиче, което не е пълна лигла, би избрала първата ти опция, не знам що за робот трябва да си, за да избереш лиготиите пред истински чувства.
За другото съм съгласна с TheBeliever.

N1ksun
01-08-2013, 19:08
Хубав въпрос , но ако смяташ че някой би ти дал обективно мнение от тях ? Нима някой от тях да е усетил , какво е да имаш досег с много пари , хохохо моля ви се ... Нима смятате , че не бихте се изкушили да имате всичко което поискате ? Света за съжаление се върти около парите и властта .Надали можете да ме убедите че бихте избрали любовта пред парите ! Като някой грозник , с няколко милиона в банката ви предложи , а пък от другата страна момчето на вашите мечти, което обаче е на минимална работна .. Като изберете момчето на мечтите в реална ситуация -> Call me maybe (music)

daniel1995
01-08-2013, 19:15
Ако под "любов без пари" имаш предвид точно лишаване от простотиите, които си изброила - маникюри, фризури и харчене по моловете, не мисля, че има какво точно да се обсъжда. Всяко уважаващо себе си момиче, което не е пълна лигла, би избрала първата ти опция, не знам що за робот трябва да си, за да избереш лиготиите пред истински чувства.
За другото съм съгласна с TheBeliever.
Съжалявам, но това "изброила" не ми подхожда на пола. ;д



Хубав въпрос , но ако смяташ че някой би ти дал обективно мнение от тях ? Нима някой от тях да е усетил , какво е да имаш досег с много пари , хохохо моля ви се ... Нима смятате , че не бихте се изкушили да имате всичко което поискате ? Света за съжаление се върти около парите и властта .Надали можете да ме убедите че бихте избрали любовта пред парите ! Като някой грозник , с няколко милиона в банката ви предложи , а пък от другата страна момчето на вашите мечти, което обаче е на минимална работна .. Като изберете момчето на мечтите в реална ситуация -> Call me maybe (music)

Честно да ти кажа се разбира, когато едно момиче иска просто да се направи на по-прилежна и по-добра.

3oPuTy
01-08-2013, 19:17
След като живеем заедно би следвало до скоро да е имал работа,а сега да е в процес на търсене на нова.Ако е така въобще не ми пука,че ще трябва да се лиша от нещо или че ще трябва известно време аз да се грижа за сметките.В крайна сметка на всеки може да се случи да остане временно без работа.

shmatarok
01-08-2013, 19:22
Съжалявам, но това "изброила" не ми подхожда на пола. ;д


Извинявам се, не съм ти прочела ника правилно. *изброил :Д

daniel1995
01-08-2013, 19:30
Щи простя, кво да те правя.. :D

PurpleSand
01-08-2013, 20:22
Но повече би ме тревожило и най-вероятно не бих излизала с непукист, който няма работа, просто защото не е търсил и е мързелив, без грам амбиция!

най-точния отговор по темата ;)

anonymous708973
01-08-2013, 21:00
Вчера докато мислех за нещо ми изникна тази тема и ми стана интересно какво биха казали най-вече момичетата.
Представете си, че сте в ситуация с перфектното момче като характер, външен вид, отношение към вас, живеете заедно, но той няма постоянна работа и се налага да се лишавате от вашите глезотийки (маникюр, фризьор, кола маска, обикаляне по моловете). Та ще останете ли с негo заради това, което е или ще го зарежете и ще си намерите по-заможен "батко", който няма гаранция, ч е ще ви обича така.

Извинявай, кво!? Че откога той ми плаща фризьорa, маникюрa и ми финансира разходките по моловете?

Съгласна съм с коментара за безперспективността.

3oPuTy
01-08-2013, 21:21
Имам чувството,че или само аз съм разбрала темата или въобще не съм разбрала нищо от нея :D
Само аз ли мисля,че в темата става дума за човек,който временно е без работа?!Все пак трябва да си представим,че вече живеем с този човек,а едва ли някоя би заживяла с някой,който не работи.Все пак едно такова съжителство води до доста разходи - сметки,храна и прочие.
Също така мисля,че под "и се налага да се лишавате от вашите глезотийки" не става дума,че той ми ги плаща тия неща,а че щом живеем заедно разходите ни са общи и след като той в момента е безработен е по-зле финансово и може да се наложи аз да се лиша от въпросните неща за да ни стигнат парите за по-важните. :)

VHack
01-09-2013, 01:54
Кирилицата е задължителна.

LadyDi
01-09-2013, 06:53
Първо бях готова да напиша едно смело мнение за това, че на любов само семейство не се издържа.
После реших да не го правя, защото си дадох сметка за възрастовата група. Тинейджърите обикновено нямат навика да мислят за покриване на ежедневни и ежемесечни разходи, за да живеят добре. При повечето от тях, животът и "глезотийките" са даденост. Затова и не ги притеснява факта, че "момчето на мечтите" не може да си купи чифт нови долни гащи. Нали ги обича безмерно. А и мама и тати пак ще дадат пари за мола и за кола маска.
Така че всяка уважаваща себе си тинейджърка, ще избере първата опция :)

anonymous708973
01-09-2013, 10:45
Първо бях готова да напиша едно смело мнение за това, че на любов само семейство не се издържа.
После реших да не го правя, защото си дадох сметка за възрастовата група. Тинейджърите обикновено нямат навика да мислят за покриване на ежедневни и ежемесечни разходи, за да живеят добре. При повечето от тях, животът и "глезотийките" са даденост. Затова и не ги притеснява факта, че "момчето на мечтите" не може да си купи чифт нови долни гащи. Нали ги обича безмерно. А и мама и тати пак ще дадат пари за мола и за кола маска.
Така че всяка уважаваща себе си тинейджърка, ще избере първата опция :)

Не си права. Питаше се за глезотии, не за ежедневни и есемесечни разходи. Фризьорът не е лукс, де (ако е само за подстригване), ама спокойно ще преживея и без ноктопластика (не че имам), кола маска при козметичка и т.н., ако се наложи при съвместно съжителство и ограничени разходи. Иначе да, само на любов не се живее. Поне аз не бих живяла с мъж без работа - ако отсъствието на работа се дължи на безкрайни претенции или мързел.

Зори, каних се да отговоря, че темата е неуместна, ако е предназначена за тийнейджъри, които само имат връзка, ама реших да не пускам безполезно мнение.
Замислих се и за другата страна - от все повече мъже чувам, че плащат за глезотиите на приятелката си, а не живеят заедно (то и да живеят, едва ли е нормално това положение, ама...) - купуват козметика, плащат маникюри, сметки за телефони и пр.

LadyDi
01-09-2013, 11:40
Не си права. Питаше се за глезотии, не за ежедневни и есемесечни разходи. Фризьорът не е лукс, де (ако е само за подстригване), ама спокойно ще преживея и без ноктопластика (не че имам), кола маска при козметичка и т.н., ако се наложи при съвместно съжителство и ограничени разходи. Иначе да, само на любов не се живее. Поне аз не бих живяла с мъж без работа - ако отсъствието на работа се дължи на безкрайни претенции или мързел.

Зори, каних се да отговоря, че темата е неуместна, ако е предназначена за тийнейджъри, които само имат връзка, ама реших да не пускам безполезно мнение.
Замислих се и за другата страна - от все повече мъже чувам, че плащат за глезотиите на приятелката си, а не живеят заедно (то и да живеят, едва ли е нормално това положение, ама...) - купуват козметика, плащат маникюри, сметки за телефони и пр.
Аз обаче пуснах безполезно мнение.
Да, права си, затова така го написах. Въпросът просто е безсмислен. Ако си говорим за тинейджъри, които са си "гадженца" тогава какво общо имат парите? Освен ако девойките не очакват някой да се грижи така за тях.
Някак си "Любов или пари" не е дилема, която стои пред подрастващите. Не и ако не мислят за сериозно бъдеще.

Takaki Tono
01-09-2013, 13:03
Иначе всички момичета тука казвате, че предпочитате любовта пред парите. Но вътрешно знаете, че не това искате наистина. Човека, в това число и жената, е алчно същество :) А и парите винаги са част от играта. Обичайте си се двата па живейте в кашон от хлдилник под някоя тераса

anonymous708973
01-09-2013, 13:10
Никой не говори за крайности.

JoLLiE92
01-09-2013, 13:28
Трябва и от двете. Няма как. Не бих ходила с чичко паричко разбира се, но не и с някой хрантутник, който не е направил нищо през живота си и стоя с него, защото "го обичам" . Как би издържал детето ни един ден, ако не си мърда пръста? Изключително лошо впечатление ми прави ако постоянно се оплаква за пари, но пуши. Не си търся мъж с готов куп пари, те не са стока. Търся си мъж с амбиция и възможност да изкарва такива и да има семейство в екип с мен.
И никой не е казвал, че приятелят ми ми плаща "глезотийките".
Извод - ако има проблеми, ще го подкрепя. Ако сам си е виновен - не е моят човек.

DragonLady
01-09-2013, 13:37
Трябва и от двете. Няма как. Не бих ходила с чичко паричко разбира се, но не и с някой хрантутник, който не е направил нищо през живота си и стоя с него, защото "го обичам" . Как би издържал детето ни един ден, ако не си мърда пръста? Изключително лошо впечатление ми прави ако постоянно се оплаква за пари, но пуши. Не си търся мъж с готов куп пари, те не са стока. Търся си мъж с амбиция и възможност да изкарва такива и да има семейство в екип с мен.
И никой не е казвал, че приятелят ми ми плаща "глезотийките".
Извод - ако има проблеми, ще го подкрепя. Ако сам си е виновен - не е моят човек.


+1ес
Споделям това мнение напълно.
Иначе съм била в ситуация при която ме сваляше мъж на моите години, богат, със собствен бизнес, апартаменти, коли и тн., но не ме поблазни първо защото си имам мъж до мен, които обичам, и второ, дори и да не бях обвързана, не бих си продала задника за пари на някой, към който нямам чувства.

ranieri
01-09-2013, 13:51
Вчера докато мислех за нещо ми изникна тази тема и ми стана интересно какво биха казали най-вече момичетата.
Представете си, че сте в ситуация с перфектното момче като характер, външен вид, отношение към вас, живеете заедно, но той няма постоянна работа и се налага да се лишавате от вашите глезотийки (маникюр, фризьор, кола маска, обикаляне по моловете). Та ще останете ли с него заради това, което е или ще го зарежете и ще си намерите по-заможен "батко", който няма гаранция, че ще ви обича така.

Пич , ако си падаш по момиченца , който обикалят по моловете нямаш много голям избор освен да ги храниш ти.А иначе спрямо другите съм на мнение ,че в една връзка особено , ако живеете заедно е нормално да си поделяте сметките.Все пак сме в 21ви век , еманципация на жените а у .Всичко зависи ти какъв човек си и какъв човек търсиш.

Hayashi
01-09-2013, 19:49
Не държа приятелят ми да ме издържа, дори ми е леко неудобно когато получа подарък без повод или той плати сметката. Но не бих имала връзка с човек, който не би могъл да си намери работа. Фактът, че в момента не особено богат не ми пречи, но определено държа след няколко години да можем заедно да си осугирм даден стандарт на живот.
Може да ме наречете материалистка, но не бих приела насериозно човек, който не иска и няма намерение дори да опита да се развива. Парите определено са важни и никой не може да ме убеди, че вие ще мизерствате от глад заедно, защото той не може да си намери работа, но все пак сте много щастливи.
Не бих излизала с някой заради парите му от друга страна. Дори това би ме притеснило. Бих се чувствала някак си по-низша от него.

TROLLDADLOLCAKE
01-09-2013, 22:00
Любов за мен няма , ами я давай парите поне да си страдам по баровете и дискотеките ! :D

Azoria
01-09-2013, 22:06
Така наречените глезотийки принципно не бих позволила той да плаща (освен,ако не настоява сам, но тогава бих се замислила за външния си вид :lol: ) Иначе бих му помогнала доколкото мога да си намери работа и да си стъпи на краката заради него самия - сигурна съм,че няма да има и грам самочувствие в такъв случай.

soul1199
01-09-2013, 23:46
Смятам,че жените можем сами да се издържаме,тъй че може само любов.

LadyDi
01-10-2013, 05:53
Смятам,че жените можем сами да се издържаме,тъй че може само любов.

A смяташ ли, че можеш да издържаш И него.
Понеже казваш "жените".

Seattle
01-10-2013, 06:17
Всеки търси любовта, но като не може да я намери, взима квото е най-изгодно че поне да е "лесно".

И въпросче от моя страна. Защо всички мамини синчета с многото пари (хубави и грозни) винаги имат жена/и под ръка (или чехъл), а в същия момент никоя жена не би си признала че би тръгнала с него заради парите му?

bloodyF
01-10-2013, 09:38
любов без пари.
въпреки че ,ако заживеем заедно както той ще продължи работи, така и аз ще работя, за да допринасям към семейния бюджет
нито искам той да ме издържа и да му лежа на гърба, нито искам той да лежи на моя
двустранен процес е

Pesho0«●»♥™
01-10-2013, 16:13
50 на 50 ;д

daniel1995
01-10-2013, 17:46
Хубав въпрос , но ако смяташ че някой би ти дал обективно мнение от тях ? Нима някой от тях да е усетил , какво е да имаш досег с много пари , хохохо моля ви се ... Нима смятате , че не бихте се изкушили да имате всичко което поискате ? Света за съжаление се върти около парите и властта .Надали можете да ме убедите че бихте избрали любовта пред парите ! Като някой грозник , с няколко милиона в банката ви предложи , а пък от другата страна момчето на вашите мечти, което обаче е на минимална работна .. Като изберете момчето на мечтите в реална ситуация -> Call me maybe (music)


Хаха! Видя ли, че си личи?

tori
01-10-2013, 18:01
Ами аз по принцип не ходя на маникюр, педикюр, кола маска и в мола. Принципно никакъв проблем не ми е сумата в портмонето му, защото сме били и с много пари в джоба, и с по 10 стотинки за сокчета и някак си няма разлика в отношенията ни. Обаче пък дайте да гледаме и от другата страна. Ако и двамата нямате работа и образование, как ще създадете деца и ще ги отгледате нормално? Как ще им осигурите храна, дрехи, учебници и такива основни работи дето всяко дете трябва да ги има? Не, не говоря за айфони, плейстешъни, лаптопи и редица други изгъзици. Как ще си гледаш детето през зимата като стане -10, -15? За пореден път го казвам в тоя форум - не става нито без любов, нито без пари. От първото трябва да имаш неизчерпаем запас, от второто - достатъчно, за да свързваш двата края и все пак да останеш човек. Това е моето мнение.

bloodyF
01-10-2013, 18:06
Хубав въпрос , но ако смяташ че някой би ти дал обективно мнение от тях ? Нима някой от тях да е усетил , какво е да имаш досег с много пари , хохохо моля ви се ... Нима смятате , че не бихте се изкушили да имате всичко което поискате ? Света за съжаление се върти около парите и властта .Надали можете да ме убедите че бихте избрали любовта пред парите ! Като някой грозник , с няколко милиона в банката ви предложи , а пък от другата страна момчето на вашите мечти, което обаче е на минимална работна .. Като изберете момчето на мечтите в реална ситуация -> Call me maybe (music)

дай си номера освен

с приятелят ми сме заедно от 4 месеца, хубав е, но не е типичният харесващ се на жените мъж -нито е висок ,нито рус , нито със светли очи /описвам най-често харесваните мъже, не ме хапете заради това/
не е богат по наследство, работи доста, но не изкарва толкова, че да ''ме води по молове и да ми плаща ноктопластиката''

преди два месеца се появи идеалният-кавалер,мил, висок, рус , синеок, БОГАТ , мечтата на всяка жена


е, още съм с моето момче и колкото и имперфектно да е то го обичам, такъв какъвто е
винаги ще предпочета истинската любов пред някаква несигурна и повърхностна такава

Muaythaifighter
01-10-2013, 18:09
ммм аз преди време като имах приятелка , никога не е давала пари на заведение или кафе.Винаги аз плащах всичко навсякъде и гледах постоянно да и правя подаръчета ,'щото мн ме кефише.Но и бих шута след 2рия месец , понеже твърде много се разглези... Така че тва ми е за урок , ! :Д

N1ksun
01-10-2013, 19:19
дай си номера освен

с приятелят ми сме заедно от 4 месеца, хубав е, но не е типичният харесващ се на жените мъж -нито е висок ,нито рус , нито със светли очи /описвам най-често харесваните мъже, не ме хапете заради това/
не е богат по наследство, работи доста, но не изкарва толкова, че да ''ме води по молове и да ми плаща ноктопластиката''

преди два месеца се появи идеалният-кавалер,мил, висок, рус , синеок, БОГАТ , мечтата на всяка жена


е, още съм с моето момче и колкото и имперфектно да е то го обичам, такъв какъвто е
винаги ще предпочета истинската любов пред някаква несигурна и повърхностна такава

Ок ... if u say so .
При теб може и така да е станало , макар и да не е 100% сигурно че нещата са стояли баш така ^^ . Говорейки за масата обаче, нещата не седят баш така .