PDA

View Full Version : Може би малко глупав проблем, но ...



bloodyred
01-08-2013, 19:57
Здравейте :)
Историята е такава: от около година се занимавам с едно момче, ту се разделяме, ту се събираме.. като цяло той е доста несериозен, може би го заобичах с времето, свикнах с тия игрички. Но не това е проблема. Аз съм роднина, по-точно втора братовчедка ( или трета ) с една жена, чиито мъж пък е негов роднина.. мисля, племенник на майката на момчето, с което съм, или не съм, хаха.. абе общо взето, някакви сватове излизаме, по не толкова близка линия, не знам.. това проблем ли е ..
Щото преди баба ми ми каза нещо на шега за въпросното момче, може би е усетила, че има нещо и ми казва " ами той ни е роднина, да не се влюбиш ", но всякаш на шега го каза .. не знам, мисля си, че щом тя се шегува с това няма проблем, пък и ние нито ще се женим .. аз знаех от самото начало за това, но не се бях замисляла толкова.. сега не знам какво ми става, напоследък в много филми се вкарвам.. а и една приятелка е в горе-долу същото положение, но няма проблем от страна на родителите й .. Чудя се ако стане нещо сериозно, какво ще е ..
Та, ако някой е попадал подобна ситуация, нека се изкаже.. мерси на тези, които ще разберат какво исках да напиша, най-вече, щото и аз много не си разбрах, хаха.. :))

djipsito
01-08-2013, 23:10
олеле... каката на братовчедката на лелята на бабата на чичото на тати...
Разбирам да ти беше първи, втори братовчед, ама аз даже не можах да загрея ква ви е връзката (роднинската), че да се притесняваш.

LadyDi
01-09-2013, 06:56
Ти си втора, а може би трета братовчедка на жената на неговия братовчед?!
Вземи си изясни първо на кой клон от семейното дърво сте кацнали, тогава ела пак да попиташ.

Markuss
01-09-2013, 07:20
Просто баба ти е усетила, че не е стока хлапетията и ти е намекнала нежно, като ти е казала това :) Инак няма проблем, от това, което аз прочитам нямате абсолютно никаква кръвна връзка. Ти си 2-3 братовчедка на жената на мъжа, когото има роднинска връзка с момчето :Р

Azoria
01-09-2013, 09:22
Аз доколкото разбрах от объркания начин на писане - нямате кръвна връзка, следователно няма проблем.

LadyDi
01-09-2013, 09:26
Няма законов проблем.
Друг е въпросът как семейството ще гледа на нещата :)

Azoria
01-09-2013, 09:44
Относно това - роднинската им връзка е далечна и би било глупаво да им правят проблем. Но все пак ние не сме от семейството ти и няма как да знаем как биха реагирали. Аз не бих направила проблем на дъщеря си, ако ходи с 5ти братовчет на мъжа на 3тата ми братовчедка... или нещо такова :lol:

GLaDOS
01-09-2013, 10:31
Нямате кръвна връзка,пък и е толкова далечен "роднина" дори и на мъжа на 2рата ти братовчедка,че и да не потръгне и после да ви е срам да се погледнете,пак няма да се видите и по роднинските сбирки...

sexa_na_kompleksa
01-09-2013, 10:34
И аз до колкото разбрах нямате кръвна връзка.

Dark_Angel_
01-09-2013, 11:15
ами ако примерно сте от малко градче, където по-голяма част от хората са свързани по между си с някви стари родове и всеки се пада някаква далечна рода на някой друг, излиза, че ти с тези хора не трябва да имаш нищо ..... ако разсъждаваш по тази логика ще ти е зверски трудно да намериш даден човек, с когото нямаш никаква връзка ..... такива далечни роднински връзки хората даже не ги знаят, така че да не ти пука :D основното е на лице - нямате пряка кръвна връзка, така че дори и нечии родители да вземат да реват, можете много лесно да им затворите устите ;)

bloodyred
01-09-2013, 19:08
Доста хора поразпитах днес по въпроса, наистина няма от какво да се притеснявам.. благодаря и на Вас :))

Mary_Jane_69
01-09-2013, 19:26
Релаксирай... В циганските гета като гледаш как се чифтосват, братя, сестри, майки, бащи.... :D

Mojito0
01-09-2013, 20:26
Нема страшно.По закон можете да се ожените ако ти е роднина по съребрена линия след 4-та степен хахахаа.Тоест, ако сте втори братчед или трети, пети, десети, хората са счели, че няма проблеми.Уж няма да имате изорди деца, ама като гледам какво става с хората, почвам да си мисля, че всички се женят за братчедите си.

Amore-Mio*
01-11-2013, 17:10
Никакъв проблем няма.
Братовчед на еди-си кой, еди-си какъв на еди-си кой.

Tsukuda_Hiroshi
01-15-2013, 19:57
Щом не ти яде на масата, проблем няма ;)