PDA

View Full Version : Какво да правя с живота си?



paro
01-08-2013, 23:20
Здравейте :) От доста време следя форума и много често намирам отговори на въпросите си, но напоследък има един въпрос, който не ме оставя на мира - какво правя с живота си ? 11 клас съм, на 17 години. До края на тази година трябва вече да съм решил какво ще следвам и къде. Но така и не мога да си избера професия, която да ме влече. Безкрайният свят на работата в офис свързана със скучните финанси или икономика не ми е по вкуса изобщо. Винаги съм искал да върша нещо, което ще ми доставя удоволствие. Нещо, което няма да върша с мъки и да се чудя защо изобщо го правя. Имам приятели, които от малки си знаят какво ще правят и си следват мечтата. Аз лично имах също мечти, но те постепенно умряха и загубих вяра в тях. Сега дори нямам нито мечти, нито някакви цели. Не мога да кажа, че съм както някои казват "асоциален" и доста често се случва да ходя по купони както всеки обикновен тинейджър на моите години. Но сякаш след всеки купон се питам "Наистина ли това ме прави щастлив?". Не се чувствам пълноценно. Нямам страст, която да следвам и която да ме кара да прекарвам безсънни нощи от вълнение. Знам, че имам нужда да върша някаква дейност, но искам нещо, което да знам, че ще ми носи наслада.
Та, въпросите ми са: Има ли други, които така да се чувстват или да се чувствали? Ако да, дойде ли ви после музата, за да решите какво искате да правите? Нормално ли е това чувство на незнание на тези години?
P.S: Благодаря предварително :)

airpump
01-08-2013, 23:58
Искаш ние да ти кажем какво да правиш ли?
Стани шофьор на "Чистота". Тази професия кефи ли те? :)

boklukaaa
01-09-2013, 00:09
Като малък мечтаех да стана футболист, скъсах менискус на коляното си 2/3 пъти и отдавна съм аут. Сега страстта ми е да играя CS. :) Пробвай и ти с някоя игра или спорт...

ACrimeNovelist
01-09-2013, 07:42
Пробвай този тест:
http://www.ivillage.co.uk/what-career-will-suit-your-personality/121527#ixzz1yia41XVX
Има и други, но този е достатъчно задълбочен. След като го направих ми предложи около 15 професии и 4 от тях определено бяха в най-желаните.
Също така оставам с впечатлението, че нямаш много интереси. Можеш да оправиш това като влезеш в интернет и сърфираш на воля. Регистрирай се в някой сайт като www.stumbleupon.com и се забавлявай.
Успех!

BuBzzz
01-10-2013, 19:23
В коя област си добър в училище?Ако си добър в математиката и физиката можеш да станеш инженер или пилот .Аз много бих искала да стана докторка,но за съжаление този живот няма да ме огрее.Ако умееш да рисуваш можеш да станеш архитект,ако обичаш да снимаш можеш фотограф..имаш много варианти,помисли си :)

BlackWings
01-11-2013, 16:55
Много интересен тест , макар че точно това , което се захванах да уча , го няма в списъка . Но половината от предложенията ми отговарят на предпочитанията.
Та сериозно , аз на 17 и аз не знаех какво да правя с живота си , също като теб. Знаех , че ще отида нещо да уча , но не исках да е нещо просто така , за да отбия номера , колкото да не е без хич. Родителите ми ми помогнаха и ме насочиха , без да ме бутат насила. Питах и най-близките си приятели - "Абе вие как си ме преддставяте като професия , някой ден?" Те ми казаха , че ме виждат като творческа личност , и може би нещо креативно , което да ми развива и фантазията , и логиката. Замислих се и се усетих , че наистина обичам да рисувам , да измислям , да подреждам елементи , дори не го бях осъзнала. Записах курс по рисуване , кандидатствах архитектура , и мисля че ми пасва много добре :)
Та ако не си ориентиран , което е нормално , прави си такива тестове , помоли родителите си за съвет , питай приятелите си как те те виждат през техните очи - няма да повярваш колко неща не си осъзнал че харесваш. Какви са ти били мечтите , толкова ли нереални , че тотално да загубиш вяра във тях?