PDA

View Full Version : Фитнес програма + добавки , малко помощ ?



Shanzyy
01-09-2013, 13:28
Може ли да ми кажете хубава фитнес програма ? 1.70 висок , 55кг , 13 год . Въпроса за добавките ми е полезни ли са ? И на каква възраст ще мога да ги употребявам :) + Ако може да ми кажете и диета :)

firstdiesel
01-09-2013, 21:08
хубава програма се дава лесно ... обаче програма дето ти пасва на тебе не-толкова ...
а и си доста крехък като ти гледам данните
1. научи базовите упражнения - клек зад врат, мъртва тяга, повдигане от лег с лост, рамена преса с лост, набирания/хоризонтален скрипец, гребане с щанга, кофички
2. започни да тренираш с кръгови тренировки с тези упражнения 3 пъти седмично
3. започни да търсиш информация за храненето - метаболизъм, групиране на храни, броене калории ...
4. "добавките" е доста обща дума и ДА някои добавки в големи количества доста товарят организма, но не е по-зле от алкохол и цигари ... добавките представляват синтезирани хранителни вещества, пример: една чаена лъжица креатин (5гр) се равнява на около 2кг телешко месо(най-богатия източник), по отношение на съдържанието на креатин, разбира се (креатин монохидрат се произвежда от ядки), друг пример: 30 грама суроватъчен протеин се равнява на около 150г извара(времето за усвояване не е аналогично). Освен количеството, при добавките времето за усвояване е по-бързо (освен при тези добавки, които се правят за да се усвояват бавно)

____
сега едни нахвърлени съвети и направления
кат влезеш в залата обиколи всички уреди и щанги и научи повечето упражнения (прави по 15-25 повторения, и колкото е нужно серии за да научиш движението)
след това тренирай по 3 серии - 10 повторения (да затвърдиш знанията :D) и да "събереш" малко сила цялото тяло.....
тогава .. дай кръгова тренировка с 6-7 упражнения по 6-8 повторения пак за цялото тяло ... след тва раздели тренировката - 3сплита, гърди-бицепс, гръб-трицепс, крака-рамо-корем - тия през ден ... след известно време дай една програма за сила 5х5 или "Старата школа" .... и кат заякнеш достатъчно, почваш да комбинираш последните 2 вида тренировки - 1 ден превиш базови бутащи упражнения 3серии по 5 повторения + 7х3 повт, 2ри ден базови дърпащи (пак 3х5 + 7х3) почиваш и след тва 3 дена правиш тренировка с 12-10-8 повторения - гърди-гръб, крака, рамена-ръце

и извода до сега е:
ако си разбрал нещо, значи не си много тъп :D

за повече въпроси във фейсбук намираш един селенин на име Richy Harlov (Bankera) и питаш на лично съобщение, без да му спамиш много много по стената и да му изпращаш лайняни покани за игри ;)

Shanzyy
01-10-2013, 10:58
В мометна моята програма е следната :)

1ден гърди
2ри гръб и трицепс
3ти почивка
4ти бицепс и гърди
5ти рамене. + Винаги правя кардио , и корем :)

firstdiesel
01-10-2013, 13:38
според мен, който ти е казал така да тренираш, трябва да се застреля или обеси ... но its just me :D

Shanzyy
01-10-2013, 15:31
Еми тогава я ме аддни в скайп да ми обясниш по подробно :D ? Провери ЛС

firstdiesel
01-10-2013, 15:49
я скуресо го не ползвам

DownloadVirus
01-10-2013, 17:40
Ако някой ти е правил програмата ти иска злото 100% :D Сега сериозно ако има и по 15-20 серии за бицепс направо може да го стреляш :D

pipoto
01-12-2013, 20:20
Вие сте луди бе! Как още от началото ще дели на мускулни групи?! Отиваш във фитнеса и молиш да ти направят програма за начинаещ. Все пак ако, те е срам ето ти моята първоначална програма. Прави се 3 пъти седмично. * означава загравяща серия (с лека тежест):
1. Повдигане на щанга от тилен лег (лежанка) 1 серия - 12* повторения, 2 серии - 8 повторения
2. Флайс - 2 серии - 10 повторения
3. Дърпане на вертикален скрипец с широк хват, пред гърди 1 серия - 12* повторения, 2 серии - 8 повторения
4. Теглене на дъмбел от водоравен наклон 2 серии по 10 повторения (една серия ти се брои като направиш 8 повторения с лявата и 8 с дясната ръка)
5. Раменни преси от седеж 1 серия - 12* повторения, 2 серии - 8 повторения
6. Разтваряне с гири в страни 2 серии - 8 повторения
7. Сгъване за бицепс с "EZ" лост 1 серия - 12* повторения, 2 серии - 8 повторения
8. Разгъване за трицепс на скрипец с права ръкохватка 1 серия - 12* повторения, 2 серии - 8 повторения
9. Клякане 1 серия - 15* повторения, 2 серии - 10 повторения
10. Коремни преси 3 серии - 15-20 повторения
Изпълняваш програмата 1-2 месеца. После разделяш на дни както е описано горе, но не по-рано! Тялото ти трябва да се приспособи плавно, инак в началото ще има ефект, но после ще спре да расте сила, обем релеф и т.н. Казал ми го е човек шампион на България по натурален културизъм, от него и програмката. :)
Ако не знаеш упражнения ги потърси в гугъл или директно виж тук: http://bb-team.bg/
Надявам се да съм ти помогнал! :)

SpiritInBlack
01-12-2013, 21:17
програмата ти , която ти е дадена , е за начинаещи. на твоята крежка възраст не си прави ташак с хранителни добавки

pipoto
01-13-2013, 19:17
Колкото до добавките - аз ползвам единствено протеин (не след всяка тренорвка - понякога пропускам) и комплекс от витамини. Преди да започна витамини, пиех обогатена биране мая хем за витамините в нея, хем да ми се изчисти малко кръвта и кожата, че бях пъпчасал. :D

Everytime
01-23-2013, 22:42
Може ли да ми кажете хубава фитнес програма ? 1.70 висок , 55кг , 13 год . Въпроса за добавките ми е полезни ли са ? И на каква възраст ще мога да ги употребявам :) + Ако може да ми кажете и диета :)

Ми брат,това всичкото,което искаш да ти се "сервира" струва пари. www.bb-team.org е твоят сайт.
Ще отговоря на 2 от твоите въпроса - НЕ ТИ ТРЯБВАТ ДОБАВКИ ВСЕ ОЩЕ,ТЪЙ КАТО НА 13 ГОДИНИ САМО ЯДЕНЕ И ЩЕ РАСТЕШ.
Ам и да,ХРАНИТЕЛНИТЕ добавки не са вредни.Не мога да кажа,че са полезни,но няма човек умрял от добавка,тъй че. :)