PDA

View Full Version : Английски език у дома



aannoonniimmeenn
01-09-2013, 14:50
Първо ще започна с моята история, аз съм момче на 15 години.
Нали знаете как в българските училища няма никаква дисциплина и повечето ученици не изобщо не знаят защо са там ?
Аз бях от тях до миналата година, но вече не съм. Въпреки това осъзнах, че съм изпуснал ценен материал. Искам да науча английски език. От вас искам да ми кажете:
- Според вас възможно ли е да се научи английски език сам от компютъра.
- Колко време би отнело.
- Ако сте учили тъка да споделите.
- Ако знаете някой добри програми или сайтове.
Ако случайно искате да знаете защо толкова искам да го науча. Искам да го науча за да мога да гледам анимета с английски субтитри защото българските много се бавят, а и не само английският отваря много врати, който не бих искал за мен да останат затворени.

Мерси предварително

ninjaiscrazy
01-09-2013, 18:35
1-Да,възможно е,повечето хора го правят(с основни знания от училище естествено) и го импровизират на много по-високо ниво.
2-Няколко години,но ще го владееш добре
3-Всеки ден "уча" като гледам клипчета/филми играя игри и по принцип ровя нета
4-Чичко гугъл,иначе други сайтове не знам.

pifiella
01-10-2013, 15:20
Аз слушам песни,които ми харесват и от 2-4-то слушане запомням текста на английски,после си прочитам превода и така научавам нови думи.Като гледаш филми, все нещо ще ти остане в главата.Четеш,превеждаш,уч ш и така.

emi4ka__98
01-15-2013, 14:54
хейй.... може ли някой да ми каже какво се учи в 5 клас по АЕ (не си спомням)

DanieLa_SmiLe
01-16-2013, 12:21
Има много сайтове с граматика + упражнения върху нея. Важно е да слушаш английска реч - гледай филми на АЕ, слушай тескстовете на английските песни.. Също така, пиши си с англичанчета по скайпа да практикуваш :)

Raymond
01-16-2013, 21:28
Възможно е, въпреки че ще ти бъде малко по-трудно. Като малък гледах много cartoon network и от там го понаучих, после с помощта на учителката ми от 9-ти до 10-ти клас го доусъвършенствах, дори втората ми матура беше по английски, макар и да не го бяхме учили в 11-ти и 12-ти клас. Гледай филми на английски, дори и с английски субтитри, като не разбереш нещо си го превеждай, пиши си с някой англичанин, направи го част от ежедневието си, дори може да си мислиш на английски (правя го понякога и до ден днешен) и ще го научиш.

rabbito
01-17-2013, 07:44
Не можеш да научиш език у дома, освен ако не си гений, също както бебето не може да проходи, ако родителите му не са около него да му помагат.

Virjii
01-17-2013, 07:50
Първо ще започна с моята история, аз съм момче на 15 години.
Нали знаете как в българските училища няма никаква дисциплина и повечето ученици не изобщо не знаят защо са там ?
Аз бях от тях до миналата година, но вече не съм. Въпреки това осъзнах, че съм изпуснал ценен материал. Искам да науча английски език. От вас искам да ми кажете:
- Според вас възможно ли е да се научи английски език сам от компютъра. ДА, ДОРИ КАТО СЕ ГОТВИХ ЗА ТОЕФЛ ГОСПОЖАТА МИ КАЗА ДА СЯДАМ И ДА ЧЕТА В ИНТЕРНЕТ И ДА СИ ПИША С ХОРА ОТ АНГЛИЯ.
- Колко време би отнело. ЗАВИСИ ОТ ЗАИНТЕРЕСОВАНОСТТА ТИ И КОЛКО БЪРЗО СХВАЩАШ, КОЛКО ВРЕМЕ МОЖЕШ ДА ОТДЕЛЯШ
- Ако сте учили тъка да споделите. ДА, НО КАТО ПОМОЩНО СРЕДСТВО
- Ако знаете някой добри програми или сайтове. ENGLISHTIPS.ORG, THESTUDENTROOM.AC.UK - ПЪРВИЯТ САЙТ ИМА КНИЖКИ И ПОМАГАЛА ЗА УПРАЖНЕНИЕ, А ВТОРИЯ Е ФОРУМ И Е СТРАХОТЕН ЗА ЛЕКСИКА И ВЪОБЩЕ ВСИЧКО СВЪРЗАНО С АНГЛИЙСКИЯ
Ако случайно искате да знаете защо толкова искам да го науча. Искам да го науча за да мога да гледам анимета с английски субтитри защото българските много се бавят, а и не само английският отваря много врати, който не бих искал за мен да останат затворени.

Мерси предварително

:)

Golemiqmalyk123
01-24-2013, 10:07
Английският съм го научил за 2 години в ютуб :) гледаш клипове и така малко по малко схващаш всяка една дума особено добре ще е ако гледаш влогове на повече от 1 човек защото там се създават диалози и схващаш граматиката и т.н. ако ще гледаш на игри гледай да е на някоя която я разбираш

-Karina-
01-24-2013, 11:21
Съвсем възможно е :D Брат ми не беше добре с английския през първата година на гимназията, но точно тогава излезнаха компютърни игри от сорта на Civilization и Age of Empires... Зариби се и в крайна сметка след много игране на английски това доста му помогна :д Станах толкова добър с езика, че на един изпит, нужен за кандидатстване в Америка, изкара 1590 точки от общо 1600 на четене с разбиране и писане :}

Стига да си мотивиран, можеш да направиш всичко :>