PDA

View Full Version : Мнение хмм?



AnarchyBoy
01-09-2013, 17:30
Здравейте, на всички.
Затънах в една много сложна "любовна" ситуация и нито знам какво да правя, нито мога да хвърля обективен поглед над нещата, за това ще се допитам до вас.

Warrning: Wall of text

Преди около 2 месеца, ходихме на бар с едни приятели, и един "познат" дойде с нас и приятелката си.
В бара, пиене едно друго, знаете. По едно време приятелката на този мой "познат" каза, че е гладна и след 20 минутно навиване тя вече беше попитала почти всички в компанията (не ме питайте що приятеля и не я откара и аз не знам) та нали попита мен аз и казах, че няма проблем (бях изпил само 1 бира) взех ключовете от колата и тръгнахме. Хапнахме взехме няколко сандвича за няколко човека, но изгубихме сигурно 1 час общо и през цялото време си говорихме много на всякакви теми, много ми допадна като характер, като човек и си личи, че е добър приятел. После се върнахме и си продължахме с купона. Всички ме молеха да правя снимки понеже носех апаратчето. На другия ден тя ме намери в
фейс-бук за да и изпратя снимките от вечерта, и така просто започнахме да си пишем, имаме страшно много общо даже тя няколко пъти вметна шеги, че е възможно да сме отдавна изгубени брат и сестра :D и някакви подобни.
Намирам я страшно забавна, интелигентна и разбрана.
Та почнахме да си пишем мина първият месец, и случайно попаднахме на един рожден ден, тя не беше с приятеля си. Той беше някъде по София (ние сме от провинциален град но сравнително голям) и там на рождения ден седнахме един до друг и цяла вечер лаф, закачки и алкохол, В края на вечерта и се обадиха по телефона и не знам какво и казаха, но тя се разплака, и отиде в другата стая да плаче сама, аз отидох при нея да я успокоя и да я питам какво е станало.
И не знам точно как стана, но се целунахме, 1 целувка и тя каза, че трябва да си върви.
На другия ден отидох до тях да я попитам какво означаваше това снощи, а и вече бях влюбен до полуда.
Тя отбягваше темата и все едно нищо не е станало.На мен ми стана кофти и то много, но какво да се прави.
След още няколко дни я видях на вън в парка и се разходихме заедно и тя ми каза че много ме харесва, но не иска да се разделя с приятеля си заради мен защото още не ме познавала добре, не знаела какъв съм и не била сигурна в мен.
Аз разбрах, че трябва да престана да се занимавам и минахме само на някакви чатове и разговори по 2-3 минути, не както преди. Проблема е че съм лудо влюбен в нея и ако искам ще я спечеля, но това означава да направя мръсно на "познатия", а това не ми харесва като опция, защото са ми го правили на мен и е много долно и не достойно.
Не знам какво да правя постоянно мисля за нея.
Спечеля ли я, му правя мръсно на пича.
Седя ли си без да правя нищо, си правя мръсно на мен.

За тези, които сте изчели стената от текст, според вас какво да правя?!
За тези, които ще питат аз съм почти на 19 тя е на 17 приятелят и е на 21.

ninjaiscrazy
01-09-2013, 18:04
Ами ти сам си го каза-или мръсно на теб или мръсно на познатия.Вярно,заради достойнство не би го направил,ако можеш изчакай и ако не ти минат чувствата действай.Преди да действаш обаче се подсигури,че онзи няма да ти направи живота гаден след това.Това е моята гледна точка.

Fizz
01-09-2013, 18:10
От теб зависи и по точно от това какъв си .. кофти е да направиш мръсно . но ако говориш с него ? От друга гледна точка и тя не знае какво иска .. ако не си егоист ти казвам да говориш с този твой "познат" , че така и така .. Не се знае и той какви ги върши , може и да те разбере и да ти я "отпусне" , ако ли не си траеш и отиваш на дискотека .. :D има риба бол , преживява се ..

Mojito0
01-09-2013, 18:15
Написах подобно мнение в една друга тема.Само че там автора беше се изказал доста по-кифленски и общо взето бях по-рязка.Но и на теб ще кажа същото.Била съм в ситуацията на момичето, била съм в твоята ситуация, била съм и в ситуация, където са ми задявали гаджето "познати".И нито едната не е готина.Но ако го гледам от твоя ъгъл, бих те посъветвала да се самоанализираш наистина ли си толкова лудо влюбен или просто мисълта, че тя е готина, разбрана и всичко там в комбинация + това, че е малко "забранен плод".Сега, знам какво ще ми отговориш: ама не, има истинска тръпка, ама влюбен съм, ама, ама.Мен това не ме интересува.За теб си е.Общо взето, фактът, че пишеш тук за някакви мнения, на мен ми говори, че хем искаш да се убедиш, че не е лошо да мислиш за себе си и да се хвърляш да я печелиш, хем не те кефи идеята да прецакваш друг.Кофти дилема, да.
Просто си помисли толкова ли си влюбен, че да рискуваш и ако да - готов ли си да понесеш последиците, каквито и да са те.Било онзи да се ядоса, да се депресира, да водите разговори, да иска да те набие, хаха или пък девойчето да стане твоя официлано, ама да мисли и за прителя си от време на време и да се двоуми дали е постъпила правилно.Илии пък да си бъдете прекрасно щастливи намерени брат и сестра :D
Тва е, няма какво да се мисли тук.Или рискуваш и не мрънкаш, щот си мъж и не те гризе гузността, или се дърпаш и чакаш евентуално тя сама да реши, че нещата във връзката й не вървят, понеже те харесва, или пък те забравя и си продължавате напред.

umri
01-09-2013, 18:24
От теб зависи и по точно от това какъв си .. кофти е да направиш мръсно . но ако говориш с него ? От друга гледна точка и тя не знае какво иска .. ако не си егоист ти казвам да говориш с този твой "познат" , че така и така .. Не се знае и той какви ги върши , може и да те разбере и да ти я "отпусне" , ако ли не си траеш и отиваш на дискотека .. :D има риба бол , преживява се ..

Ти чуваш ли се?

Сега е на един клон и проверява дали другият клон е стабилен. Ако е стабилен, ще се прехвърли на него. Според мен, не се занимавай. Ако толкова те харесваше, нямаше да мисли толкова и щеше да се пробва въпреки шансът с теб да не се получи. Просто я е страх да не остане сама. С него много не ѝ харесва, но я устройва дотолкова, че да има някой, а ако изпадне нещо по-интересно, както си ти в случая - ще го смени. Жалко е за мен това. Ти си решавай.

AnarchyBoy
01-09-2013, 18:27
Написах подобно мнение в една друга тема.Само че там автора беше се изказал доста по-кифленски и общо взето бях по-рязка.Но и на теб ще кажа същото.Била съм в ситуацията на момичето, била съм в твоята ситуация, била съм и в ситуация, където са ми задявали гаджето "познати".И нито едната не е готина.Но ако го гледам от твоя ъгъл, бих те посъветвала да се самоанализираш наистина ли си толкова лудо влюбен или просто мисълта, че тя е готина, разбрана и всичко там в комбинация + това, че е малко "забранен плод".Сега, знам какво ще ми отговориш: ама не, има истинска тръпка, ама влюбен съм, ама, ама.Мен това не ме интересува.За теб си е.Общо взето, фактът, че пишеш тук за някакви мнения, на мен ми говори, че хем искаш да се убедиш, че не е лошо да мислиш за себе си и да се хвърляш да я печелиш, хем не те кефи идеята да прецакваш друг.Кофти дилема, да.
Просто си помисли толкова ли си влюбен, че да рискуваш и ако да - готов ли си да понесеш последиците, каквито и да са те.Било онзи да се ядоса, да се депресира, да водите разговори, да иска да те набие, хаха или пък девойчето да стане твоя официлано, ама да мисли и за прителя си от време на време и да се двоуми дали е постъпила правилно.Илии пък да си бъдете прекрасно щастливи намерени брат и сестра :D
Тва е, няма какво да се мисли тук.Или рискуваш и не мрънкаш, щот си мъж и не те гризе гузността, или се дърпаш и чакаш евентуално тя сама да реши, че нещата във връзката й не вървят, понеже те харесва, или пък те забравя и си продължавате напред.

Ндаа аз кифла ни съм :oops:
И аз не знам какво да правя, да може би наистина ми е малко "забранен плод" Но честно ви казвам думата "обича" я използвам много рядко, а ако се продължава така скоро може би ще мога да и го кажа.
Наистина много съм хлътнал..
Искам да е моя, но не искам да правя мръсно, на които и било.
Тука е въпрос на морал и ценности и още един куп глупости...

ПП. Илии пък да си бъдете прекрасно щастливи намерени брат и сестра :D - това ме уби :D

Mojito0
01-09-2013, 18:57
Тука е въпрос на морал и ценности и още един куп глупости...


Именно.Ето това е.И ние не можем да ти помогнем, защото то си е в твоята глава и само ти знаеш какви принципи си готов да пристъпиш или съответно - да не.
Както ти дойде, както го усетиш, може да е дълго обмисляно решение, може и да е спонтанно.Ние не знам дали дори можем да те насочим нанякъде.
Каквото и да се случи - важното е да не съжаляваш после заради пропуснат шанс или заради прибързано действие.
със здраве : )

102
01-09-2013, 19:07
Морал, ценности....? На война и в любовта.....

Wednesday666
01-09-2013, 19:20
Един въпрос, преди да си дам мнението - ти нямаше ли приятелка или се бъркам?

Fizz
01-09-2013, 19:29
Ти чуваш ли се?

Сега е на един клон и проверява дали другият клон е стабилен. Ако е стабилен, ще се прехвърли на него. Според мен, не се занимавай. Ако толкова те харесваше, нямаше да мисли толкова и щеше да се пробва въпреки шансът с теб да не се получи. Просто я е страх да не остане сама. С него много не ѝ харесва, но я устройва дотолкова, че да има някой, а ако изпадне нещо по-интересно, както си ти в случая - ще го смени. Жалко е за мен това. Ти си решавай.
Това имах в предвид под "и тя не знае какво иска..." , но така и така, надали ще се спре да се занимава с нея ... в днешно време твърде много станаха тия маймуни ...

Mojito0
01-09-2013, 19:31
Морал, ценности....? На война и в любовта.....

Да, точно така.Морал и ценности!Защото видно е в какво положение сме от войни и любовни драми, където всички средства са позволени.Айде, стига оправдания за човешката жестокост и простотия.
Трябва да има граници.За каквото и да става дума - любов, война, шега

AnarchyBoy
01-09-2013, 19:32
Един въпрос, преди да си дам мнението - ти нямаше ли приятелка или се бъркам?
Имах, но се разделихме по взаимно съгласие преди време, а аз не съм от типа дето ще се затворят и ще реват, смисъл бяхме заедно обичахме се хубаво ни беше, накрая не се получи, прекалената рутина уби връзката ни, разделихме се и всеки пое по свой път,разделихме се още като бяхме в Англия. Аз се върнах, тя остана.
Можеш да си дадеш мнението :)

102
01-09-2013, 19:46
@Mojito0, я кажи.. в кво положение сме... човешка жестокост и простотия в това да се бориш за любовта си (звучи гадно)..? Само не намесвай околната среда и изчезването на пчелите....

Mojito0
01-09-2013, 20:20
@Mojito0, я кажи.. в кво положение сме... човешка жестокост и простотия в това да се бориш за любовта си (звучи гадно)..? Само не намесвай околната среда и изчезването на пчелите....
Не ми се спори, но си представи ситуация, в която твърдиш, че си влюбен в някого, ама друг ти го е отнел и ти си отишъл набил си го или по-лошото - теглил си му ножа/куршума.Щото видиш ли, страстта те е заслепила.И не, това не са единични случаи, тва, дето дават по телевизията е съвсем малка част.Имам известни наблюдения върху това какви престъпления извършват хората "от любов".Крадене, побоища, саморазправа, средни и тежки телесни повреди, заливане с киселина и прочие.Тва не е ли жестокост?И е замаскирана под предлога: аз обичам човека и не можах да превъзмогна еди си какво.За войните какво са ни причинили на всички - мисля, че е излишно да се говори.Историята сама говори.
Затова казвам, че трябва да има граници.Не звучи гадно да се бориш за любовта си, въпросът е какви средства подбираш, колко точно си готов да рискуваш и готов ли си да поемаш последствията.

102
01-09-2013, 20:33
@Mojito0, по принцип не ям локум и прочетох отгоре-отгоре кво си написал/а.... искаш да ми кажеш, че ако си влюбен в някой, трябва да си траеш...? (било то и ако е обвързан.. всъщност на 15-20 години за кво обвързване говорим), за да е мирен света...?

Mojito0
01-09-2013, 20:57
Очевидно не си прочел последния ми месидж добре, а другия, за който се хвана, ако си го прочел, то не си го разбрал :)
Така или иначе, мисля, че говорим почти за едно и също, ама разгледано от различни ъгли

Wednesday666
01-09-2013, 21:03
Можеш да си дадеш мнението :)

Добре тогава. Аз питах просто информативно, щом така е станало - така е трябвало да стане.

Тааа по темата - според мен не си заслужава да се занимаваш.
Най-малкото, защото има приятел.
От там се започва с всичко останало, но аз смятам, че тя просто я е страх да остане сама.
Не мисля, че би зарязала приятеля си, просто защото той в момента й е сигурен.
Недей да чакаш от умрял-писмо. Продължи напред по-добре, тя не е единствена.

102
01-09-2013, 21:12
@Mojito0, аз говоря за тва, че ако съм наистина влюбен, ама наистина... едва ли някъв си познат ше ме спре да се бзл (ше го съкратя, че не ме кефи да го чета) на дамата на сърцето ми.... хич не ме ебе дали са женени и имат 30 деца... примерно.

Mojito0
01-09-2013, 21:53
Ама, да беее, това казвам!Всеки действа според своите си принципи.Ти няма да мислиш за слабо познатия ти неин приятел, нито за 30-те им деца.Взимаш си девойката и се фокусираш върху чувствата и емоциите между и само между вас.Ама има такива, дето може и да не познават и никога да не са виждали приятеля на момичето, който пък може и да е в Багдад дори.Но просто не могат да направят нищо.А ако направят - после ще се тровят, ще ги гризе нещо, ще се упрекват и самосъжаляват.И няма да си изживеят хубаво момента.Всеки да си процедира както си иска.
Разбрахме ли се сега:)
Авторе, сори за спама

shmatarok
01-09-2013, 22:03
Авторе, аз съм съгласна с умри, че ако момичето те харесваше достатъчно, щеше да ти каже и да остави приятеля си заради теб. Най-вероятно когато двамата сте говорили за това, тя е имала предвид, че си ѝ симпатичен, но с гаджето поне играе на сигурно.
Бих те посъветвала да почакаш известно време и да видиш как се развива връзката им, ако се появи добра възможност за теб - опитай се да я спечелиш. Ако не - продължавай напред, момичета има много.
Успех :)

AnarchyBoy
01-10-2013, 17:36
Стана квото стана, днес излязохме на разходка (приятеля и пак по София) и разходката свърши в леглото, за детайли не знам, тя ме покани у тях да и кача снимките иии то стана от само-себе си ;x но тя не ми каза нищо, за раздяла с него, сега си мисля да не съм и любовник или кво.. честно ви казвам иде ми да си счупя главата от някъде, сега се чудя, че любовник няма да съм няма, но според вас да настоявам ли тя да го зареже, уфф бахсимуси долното.

И да това е едновременно "оплакване - тип help me , хем хвалба :) (това за заядливите потребители)

Mojito0
01-10-2013, 19:11
Лошо, Седларов, лошо.И ти си същия лицемер като доста други.Да не те е*е вече.Моралният кодекс си си го скъсал.Ся ако ми кажеш: кофти ше ми е заради приятеля й, ще те постна на статус във фейсбука ми, хаахха.
След като така са се развили нещата, просто й постави въпроса кво прай тя?Иска ли нещо от теб и ако да - какво смята да направи по въпроса, щот няма да си любовник.Макар че като те чета така, ще си :D

102
01-10-2013, 20:54
Къв морал, кво лицемерие..... просто поредната жена.

SisiStrange
01-11-2013, 03:58
Лепите се по к*рви, но после се оплаквате, че ви зарязват и ви поставят в неудобни ситуации. Както се е хванала да ти се натиска, докато си има приятел, спокойно може да направи същото с теб, когато и писнеш.

Kaena Smith
01-11-2013, 06:25
Защо трябва да лепим етикети на момичето?!Нито знаем защо е със сегашния си приятел,от кога и т.н.,нито какви са чувствата и/намеренията към автора.Твърде лесно е да кажем : "к*рва",не се занимавай!Може би просто е объркана.Чувствата към приятеля и охладняват,появява се нова тръпка и същата дилема,"да направя мръсно на приятеля си или да тръгна с някой,който познавам от толкова скоро".Сама е заявила на автора - "тя ми каза че много ме харесва, но не иска да се разделя с приятеля си заради мен защото още не ме познавала добре, не знаела какъв съм и не била сигурна в мен."

Към автора,говори с нея.Но не и поставяй ултиматум,"или с мен или с него".Заяви и,че няма да си "резерва" и че трябва да реши какво иска.Или какво чувства.Ако така или иначе скъса с него,го прави,заради самата себе си,Но и приятелят и вероятно не се чувства добре във връзка,в която не е обичан.Не виждам нищо мръсно,тя е щастлива,ти си щастлив,приятелят и ще го преживее и ще осъзнае,че така е по-добре.

Колкото и гадно да звучи,понякога трябва да си малко егоист!

LadyDi
01-11-2013, 06:26
На мен ми направи впечатление това:

След още няколко дни я видях на вън в парка и се разходихме заедно и тя ми каза че много ме харесва, но не иска да се разделя с приятеля си заради мен защото още не ме познавала добре, не знаела какъв съм и не била сигурна в мен.

Уважаващите себе си момичета и момичетата, които заслужават уважение, не постъпват така. Нито с приятеля си, нито с обекта, който изказва симпатии. Не се тъче на два стана, освен ако становете не са съгласни с това. Тя те е целунала... или ти нея, но във всеки случай е отговорила на целувката ви, докато е била обвързана. С това е предала приятеля си веднъж. Целунала те е, при условие, че не те познава и след това използва това оправдание, за да се отърве от последиците. С това е предала теб. За мен слабата връзка в тази верига е тя. Помисли си.

Niakoitam
01-11-2013, 09:11
@Mojito0, аз говоря за тва, че ако съм наистина влюбен, ама наистина... едва ли някъв си познат ше ме спре да се бзл (ше го съкратя, че не ме кефи да го чета) на дамата на сърцето ми.... хич не ме ебе дали са женени и имат 30 деца... примерно.

Ебаси и тъпото мислене честно.Ти да не се казваш Златко Димитров случайно.И за да си начешаш тъпата краста ще развалиш цяло семейство та било то и с деца,които ще караш да страдат,защото си тъп егоист.Аз специално видя ли омъжена жена с деца вече за мен не е жена,защото щом е стигнала до там значи е преценила,че обича даденият човек дотолкова,че да направят тази важна стъпка и аз няма да съм човека,който иска едвали не да ги раздели.

Така относно автора. Тези думи,които ти ги е казала мацката, а именно:"тя ми каза че много ме харесва, но не иска да се разделя с приятеля си заради мен защото още не ме познавала добре, не знаела какъв съм и не била сигурна в мен." може и да са напълно искрени.Може би наистина те харесва,изпитва тръпка към теб и си и интересен,неща,които вече може би ги няма между нея и приятеля и,но не знае докога ще е това и дали след време нещата няма да се попроменят.Особено пък когато вече ти е напълно сигурна.Може би дори и да не и харесва напълно вече съжителството с приятеля и тя го приема като нещо сигурно.Действа според написаното в подписа ми и не и стиска да го зареже заради някой, който може и да не е толкова сигурен.Тя знае как се развиват нещата с приятеля и,но не знае как ще се развиват с теб.Търси по- сигурното и затова не иска да се раздели с приятеля си,но в същото време понякога не може да овладее тръпката си и затова стават тези 'случайни" неща.Друг е въпроса,че това си е изневяра откъдето и да го погледнеш и в един момент може да падне и от двата стола на земята. Та така.

AnarchyBoy
01-11-2013, 09:37
Към автора,говори с нея.Но не и поставяй ултиматум,"или с мен или с него".Заяви и,че няма да си "резерва" и че трябва да реши какво иска.Или какво чувства.Ако така или иначе скъса с него,го прави,заради самата себе си,Но и приятелят и вероятно не се чувства добре във връзка,в която не е обичан.Не виждам нищо мръсно,тя е щастлива,ти си щастлив,приятелят и ще го преживее и ще осъзнае,че така е по-добре.

Колкото и гадно да звучи,понякога трябва да си малко егоист!

Опитвам се да и звънна цяла сутрин, никакъв отговор. Знам, че трябва да я оставя малко да помисли да и дам малко време, но от сутринта и звъннах сигурно 5 пъти.
Мислех си сега аз да се отдръпна, и да видя дали тя ще ме потърси според вас, кво би станало?

И да искам съвети щото 3 години и малко бях в връзка и то (1вата ми сериозна) и буквално съм закърнял, в областта на свалките, пък и тя е малка и я тресат хормоните.. :oops:

Tsukuda_Hiroshi
01-15-2013, 20:01
"И не във спора истина се ражда,
най-хубаво е всеки сам да си огажда..."