PDA

View Full Version : Какво мислите за "Публична Администрация"



TheNormalGuy
01-10-2013, 12:27
И аз като дъртата да попитам, какво мислите за специалността "Публична администрация" искам да уча тази специалност, тъй като ми харесва идеята да се занимавам с чиновническа работа, макар и да не съм развил достатъчно нужни качества за това, също така тази специалност мисля че, е най-близка до политологията, и за това съм си я избрал, до колкото съм разучил(не съм разучил много, но тепърва ще почна да разучвам тази специалност) с тази специалност мога да работя както в държавния сектор, така и в частния.

Canis_Dirus
01-10-2013, 21:58
Един виден съфорумник завърши това. В момента е известен хилиярдер и меценат!
Мисля, че ще се включи.

NomNomNom
01-10-2013, 22:26
ако разчитате на виШИту за занаят, гг

Oldschool
01-11-2013, 09:10
ПА в СУ е доста близка до политологията, като се учат и доста юридически дисциплини, но аз препоръчвам да се пробваш в УНСС, където са доста по-сериозно застъпени икономическите такива, както и финанси, различни управления, маркетинг и т.н.
Специалността е добра, защото те подготвя доста разностранно и не е точно за скучна чиновническа работа на ниско ниво, а ти дава добра теоритическа подготовка в три основни направления. Отделен е въпроса за това дали самият индивид е от "качествен матр'ял" и какво ще му влезе в главата. :)

TheNormalGuy
01-11-2013, 11:24
А кои са направленията ?

EinGutesKind
01-11-2013, 15:26
Един виден съфорумник завърши това. В момента е известен хилиярдер и меценат!
Мисля, че ще се включи.

Ама как, те тия специалности са толкова перспективни, всички завършили стават милиардери :lol: