PDA

View Full Version : Не ме пускат никъде



muhtesemfan
01-10-2013, 14:49
Добре..Живея с баща ми,баба и дядо.Нашите са разведени и мама не е в България.Проблемът е,че не ме пускат никъде БУКВАЛНО.Когато поискам да изляза баба започва да мрънка"къде ще отидеш,с кого ще си,защо ще излизаш,стой си вкъщи,прекаляваш,излизаш всеки ден"...А като попитам татко той се съгласява...Дори на нова година не ме пуснаха да празнувам,стоях вкъщи и и какво?Според баба и дядо нормално е да си имам гадже,когато стана на 15-16,сега съм била малка...През лятото когато изляза и то около 18:00 часа,трябва да се прибера към 8:30,например един път трябваше да се прибера и осем и половина,и татко ми звъна беше някъде осем часа и ме попита какво правя,такива неща и чувам баба до татко крещи "тая няма ли да се прибира" и след около 10 минути татко ми звъни и ми крещи " прибирай се" , през зимата ако ще излизам трябва да е след като си науча,което е около 4 или 5 часа, и да се прибера преди пет...Дори сега казах "хаха,догодина аз пък ще празнувам нова година с приятели" и ме изгледаха много тъпо...
На 13 съм,отличничка съм,не разбирам къде им е проблема.
/ако ще казвате да говоря с мама,тя не може да направи нищо,а да говоря с тях-пробвала съм,не помага/
Някакви съвети? :)

DisappointedDreamer
01-10-2013, 15:12
Ми, мъничка си. 20:30 е напълно нормално време. Напълно нормално е и това, че не те пускат да излезеш, докато не си научиш. Излизай, но не злоупотребявай с часовете.

Изчакай да пораснеш.

complicated_
01-10-2013, 15:33
ем сори ама найстина си малка.. само на 13 си какво очакваш ? Радвай се даже че те пускат и до 20:30 ;)
Много ми е странно няк'ви на по 12-13-14 да кажат " ама аз вече съм на толкова години и не ме пускат.. "

muhtesemfan
01-10-2013, 15:50
Знам,че съм малка,не искам да ходя по дискотеки..Но просто..Нова година без приятели,да не излизам,да нямам гадже? :|

anonymous708973
01-10-2013, 16:04
Сестра ми е на 13, излиза си през деня, а за Нова година с приятели дори не си е направила устата.

tonssy
01-10-2013, 16:10
Аз пък като съм била на 13-14, дори не ми е минавало през ума да празнувам НГ с приятели....... Бързаш да пораснеш, съвет- недей. Ще си дойде времето за всичко.

DisappointedDreamer
01-10-2013, 16:56
Знам,че съм малка,не искам да ходя по дискотеки..Но просто..Нова година без приятели,да не излизам,да нямам гадже? :|

Никой не те кара да не излизаш. За гаджета си малка. Поосъзнай се малко, пък тогава почни да търсиш някого. Пък това за Нова Година е просто :Д 4 години по-голяма съм от теб, а никога не съм изпитвала ужасно нужда да я прекарам с приятели (то мен не ми и харесва :Д)

shmatarok
01-10-2013, 17:03
Малка си още, какво очакваш?
За какво ти е гадже на 13, какво ще го правиш?
И това с Нова Година, какво ще му празнувате банда лапета?
Като станеш на 15-16 тогава можеш да мислиш за такива неща. Опитай се да се поставиш на мястото на роднините си, те се тревожат за теб и искат да си на сигурно място, въпреки че очевидно не го показват по правилния начин. Излизай си през деня щом искаш, продължавай да си гледаш уроците, постепенно колкото по-голяма ставаш, толкова повече доверие ще ти имат и ще те пускат повече навън.

muhtesemfan
01-10-2013, 17:53
Аз излизам през деня,не излизам вечерта,обаче трябва да си науча преди това и то става 4,4:30,и в 5 трябва да се прибера.И през лятото излизам през деня:|

bitchezz9
01-10-2013, 17:57
Няма как друго да помогне освен разговорите ;)

Mladenoff
01-10-2013, 18:15
Освен да искаш да ти позволяват да се гримираш, що да не и прашки да носиш ? Жулиш ли пико из квартала ? Ебах ва и в малките дечица

BuBzzz
01-11-2013, 08:59
Знам,че съм малка,не искам да ходя по дискотеки..Но просто..Нова година без приятели,да не излизам,да нямам гадже? :|

Да те светна,че мене за пръв път ме пуснаха на НГ с приятели като станах на 16.Къде си тръгнала да излизаш,гаджета и щуротии.Я си гледай уроците най-добре :) Прави са вашите

3oPuTy
01-11-2013, 09:39
То пък щот' има къде да ходите и к'во да правите група 12-14 годишни деца на НГ :lol:
Малка си още и е нормално да не те пускат до късно.Вместо да мрънкаш си седни на Д-то,учи си,излизай през деня и изчакай да минат още година-две.

DownloadVirus
01-11-2013, 09:47
То пък щот' има къде да ходите и к'во да правите група 12-14 годишни деца на НГ :lol:
Малка си още и е нормално да не те пускат до късно.Вместо да мрънкаш си седни на Д-то,учи си,излизай през деня и изчакай да минат още година-две.

На 12-14 години вече се събират 3ма 4ма и пукат по 7-8 литра вино,кво ми говориш :D

muhtesemfan
01-11-2013, 11:21
Когато кажа на приятелите си да излезем през лятото и когато се прибирам в 20:30,всички са като " олееее,вашите са ужасни,как не те пускат,аз ако съм,няма да издържа" :|

jasmins
01-11-2013, 11:34
Не се тревожи аз също съм на 13 и лятото, когато се стъмва в девет и половина максимум до 7 часа ме пускат.И странно защо никога не съм се оплаквала от това :) Без това мен ме е страх по тъмно да се прибирам :D

Pesho0«●»♥™
01-11-2013, 16:34
ем сори ама найстина си малка.. само на 13 си какво очакваш ? Радвай се даже че те пускат и до 20:30 ;)
Много ми е странно няк'ви на по 12-13-14 да кажат " ама аз вече съм на толкова години и не ме пускат.. "

хах, аз на 12 и ме пускаха до 11 часа вечерта през лятото :/

Pesho0«●»♥™
01-11-2013, 16:35
Добре..Живея с баща ми,баба и дядо.Нашите са разведени и мама не е в България.Проблемът е,че не ме пускат никъде БУКВАЛНО.Когато поискам да изляза баба започва да мрънка"къде ще отидеш,с кого ще си,защо ще излизаш,стой си вкъщи,прекаляваш,излизаш всеки ден"...А като попитам татко той се съгласява...Дори на нова година не ме пуснаха да празнувам,стоях вкъщи и и какво?Според баба и дядо нормално е да си имам гадже,когато стана на 15-16,сега съм била малка...През лятото когато изляза и то около 18:00 часа,трябва да се прибера към 8:30,например един път трябваше да се прибера и осем и половина,и татко ми звъна беше някъде осем часа и ме попита какво правя,такива неща и чувам баба до татко крещи "тая няма ли да се прибира" и след около 10 минути татко ми звъни и ми крещи " прибирай се" , през зимата ако ще излизам трябва да е след като си науча,което е около 4 или 5 часа, и да се прибера преди пет...Дори сега казах "хаха,догодина аз пък ще празнувам нова година с приятели" и ме изгледаха много тъпо...
На 13 съм,отличничка съм,не разбирам къде им е проблема.
/ако ще казвате да говоря с мама,тя не може да направи нищо,а да говоря с тях-пробвала съм,не помага/
Някакви съвети? :)


Подкупи ги :) КОРУПЦИЯ!!

dude99
01-11-2013, 16:50
Освен да искаш да ти позволяват да се гримираш, що да не и прашки да носиш ? Жулиш ли пико из квартала ? Ебах ва и в малките дечица

Ти пък на колко си бе ?

BuBzzz
01-11-2013, 17:14
хах, аз на 12 и ме пускаха до 11 часа вечерта през лятото :/

Ако си пред блока да си играеш и майка ти да те вижда и да знае къде си ДА!Но да си някъде по улиците незнайно къде това е лудост просто

Bomber
01-11-2013, 17:24
да нямам гадже? :|
на 13 си и вече се тормози че няма гадже още си малка не си толкова голяма за колкото се мислиш ;)

muhtesemfan
01-11-2013, 18:26
Ами не знам,просто като гледам съучениците и съученичките ми колко много са ги отпуснали,през зимата вечерния им час е 8,а през лятото на повечето е 11, а на другите 10..и повечето могат да прекарат НГ с приятели.. :|

BuBzzz
01-11-2013, 18:58
Ами не знам,просто като гледам съучениците и съученичките ми колко много са ги отпуснали,през зимата вечерния им час е 8,а през лятото на повечето е 11, а на другите 10..и повечето могат да прекарат НГ с приятели.. :|

Не ги гледай тях.Разбери,че си малка.Твоите родители се интересуват от тебе и се притесняват.И аз да съм и аз щях,защото в тези времена е много опасно.Мене ме е страх да се примирам по нощите сама,та камо ли едно 13 годишно дете.Има ги всякакви изродии.Учи си уроците,не бързай да пораснеш-ПРАВИШ ГРЕШКА

scrooper
01-11-2013, 20:30
[QUOTE=shmatarok;10557674] "За какво ти е гадже на 13, какво ще го правиш?"
:D Еми, такъв ти бил късмета с родителите. Не е болка за умиране, по - добре така, отколкото изобщо да не се интересуват от тебе.

EternalDream
01-13-2013, 06:36
Виж сега, те съучениците ти могат и до 1 да са навънка, ама ако са пред блока какъв е проблема?

BuBzzz
01-13-2013, 07:39
Виж сега, те съучениците ти могат и до 1 да са навънка, ама ако са пред блока какъв е проблема?

Точно,точно!! +1
__

Хайде стига вече,100 човека ти казаха,че си малка и ти пак продължаваш.Въобще,не ти трябват никакви гаджета.Радвай се,че вашите се интересуват от тебе,защото има родители,които въобще не им пука къде са децата им,с кого и т.н.На тебе дори и през ума не трябва да ти минава да ходиш да празнуваш НГ с приятели!!Гледай си уроците,има време за всичкоо!!!!!

yony.pain
01-13-2013, 22:21
Аз съм на 13 и честно да ти кажа...много си малка за такива своеволия :D

prysnata_ti4inka
01-15-2013, 07:37
Сестри Белнейски, 17-годишната Мирослава... Да изброявам ли още каква кЪсметлийка си, че си жива да пишеш вЪв форума??? Едно време децата стояха до тЪмно и никой не го беше страх. Сега обаче лудите, пияните, педофилите, убийците, наркоманите са на свобода, никой не ги дЪржи по клиниките и затворите. Роднините ти се притесняват за теб. Това е. След време ще те пускат, но сега ако си в голям град има голяма вероятност да станеш топ-новината на криминалната емисия. "Момиче беше насечено и хвЪрлено в канавка"... или "Разчлененото тяло на еди-коя си бе открито, след като момичето беше в неизвестност от 2 седмици..."

shaunaa
01-17-2013, 16:26
Сега зимата се стъмнява рано и трябва да се прибираш по-рано! Излизай събота и неделя по-рано и се прибирай в 5. НЕ е хубаво да си хайта и цял ден да си навън и все още си малка да празнуваш НГ без семейството си . Аз съм на 14 след няколко месеца става на 15 и лятото винаги съм до 20:30 - 21:00, защото после се стъмнява много и не ми е приятно да се прибирам посред нощите !! И нова година също си прекарах със семейството си , въпреки че имах няколко предложения :)) Баба ти постъпва правилно според мен, случват се много страшни работи навън и е напълно разбираемо да се притеснява !!

muhtesemfan
01-18-2013, 12:12
Като се замисля и родителите са ми прави :)
-пред нас може да стоя дори и до сутринта :D

bwef
01-20-2013, 09:21
Хахахаха .. гадже на 13, кви пет лева ? От личен опит ти казвам, че това е излишно (на тия години ) от където и да го погледнеш. Наистина си малка за тия неща на тия години колкото и да не ти се вярва, седи си у вас и чети книги например, ще ти бъде в пъти по-полезно ! След време ще се осъзнаеш. .. надявам се

sweetcake
01-21-2013, 18:29
На 14 съм и дори не смея да попитам нашите да ме пуснат на НГ с приятели. Няма какво да се прави, вкъщи, със семейството. Какво от това? Има време за порастване, наслаждавай се на детството си, преди да е отминало. Слушай родителите си, те имат доста по-голям опит от теб. Щом са решили, че не си готова, значи не си. Що се отнася до вечерния ти час през лятото-повече от нормален. Мен ме пускат до 21:00. От друга страна не съм съгласна, че ние "дечурлигата" не можем да се забавляваме или нещо подобно.

pipoto
01-21-2013, 19:46
К'во се оплаква за НГ - мен на 16 ме заставих да съм детегледач на нова година и най-забавното от тая проклета нова година беше, че се прибрах към 1 и успях да измисля яко пожелание за новата година за всички важни за мен хора у фейса :)

waffenss
01-22-2013, 18:45
Добре..Живея с баща ми,баба и дядо.Нашите са разведени и мама не е в България.Проблемът е,че не ме пускат никъде БУКВАЛНО.Когато поискам да изляза баба започва да мрънка"къде ще отидеш,с кого ще си,защо ще излизаш,стой си вкъщи,прекаляваш,излизаш всеки ден"...А като попитам татко той се съгласява...Дори на нова година не ме пуснаха да празнувам,стоях вкъщи и и какво?Според баба и дядо нормално е да си имам гадже,когато стана на 15-16,сега съм била малка...През лятото когато изляза и то около 18:00 часа,трябва да се прибера към 8:30,например един път трябваше да се прибера и осем и половина,и татко ми звъна беше някъде осем часа и ме попита какво правя,такива неща и чувам баба до татко крещи "тая няма ли да се прибира" и след около 10 минути татко ми звъни и ми крещи " прибирай се" , през зимата ако ще излизам трябва да е след като си науча,което е около 4 или 5 часа, и да се прибера преди пет...Дори сега казах "хаха,догодина аз пък ще празнувам нова година с приятели" и ме изгледаха много тъпо...
На 13 съм,отличничка съм,не разбирам къде им е проблема.
/ако ще казвате да говоря с мама,тя не може да направи нищо,а да говоря с тях-пробвала съм,не помага/
Някакви съвети? :)
ех да те еба и у разгонената малка курветия отсега ли си отваряш краката бе