PDA

View Full Version : Травма със скъсани/разкъсани/разтегнати връзки на ходилото .. и аз не знам вече..



blashit
01-10-2013, 19:09
Така... Преди един месец се контузих докато играех футбол.. Отидох на лекар веднага и ми снимаха крака, за радост нямаше нищо счупено.. Лекаря ми каза, че най-вероятно съм разтегнал връзка на ходилото, но всъщност по - късно разбрах, че не е 1, а 2, защото болката се усещаше на 2 места. Лекаря каза, че няма да го гипсират/обездвижват, и нямало и смисъл.. След това отново питах ако има нещо разкъсано/разтегнато ще е по-добре да се обездвижи, но той вика, че на ходилото имало 5 връзки нямало голямо значение.. И така вече 1 месец не ми минава тази травма, което по принцип е нормално за такива контузии, но имам чувството, че вече не се възстановявам.. Каза също, да ме освободат от физическо за 1 месец, и че спокойно ще си играя футбол отново..
Първата седмица накуцвах, болеше докато ходех и ме караха до даскало с кола и... въпросът ми е - ако е била скъсана и сега да е зараснала на криво ?Защото като изпъна крака(шпиц) изпъква нещо като топче около глезена(възможно е да е възпаление,оток) ... Не мога да разбера точно какво ми има защото чакане за Ядрено магнитен резонанс е няколко месеца, ако нямаш връзки.. Нека някой по разбиращ да изкаже мнение, какво да правя и т.н, много ще съм благодарен :)

npp
01-10-2013, 21:46
защо ядрено-магнитен резонанс, след като за крайници е достатъчно дори и рентген(-ография)?!, по-добре да намериш добър травматолог

DisappointedDreamer
01-11-2013, 06:24
Ядрено магнитния резонанс е за меки тъкани. На рентген те не се забелязват хубаво.

Откъде си? Ядрено магнитния резонанс може да се плати и веднага да си осигуриш място, ако имаш възможност.

blashit
01-11-2013, 17:38
От пловдив съм, на рентген не се виждат хубаво... За резонанса нашите не са съгласни ..

DisappointedDreamer
01-12-2013, 07:12
Защо да не са съгласни? Можеш да минеш с направление (само дето се чака много). Не е опасно, дори и на бебета го правят. Малко е гадно, защото си е клаустрофобично малко място, което се друга и шуми ужасно, но не е нещо опасно.

bloodyF
01-12-2013, 07:23
пусни си направление или там нещо от личната и по-добре да си се записал и да чакаш отколкото да не правиш нищо по въпроса
тоя лекар е цифра безотговорен
не може ти да не може да ходиш и той да те пусне..

WesSneijder
01-13-2013, 09:50
Лекарят ти явно е пълен бездарник. Нямало значение. Глупости. Ходи на друг, тоя най-вероятно отбива номера. Не казвам, че няма да можеш да ходиш, но няма смисъл да се мъчиш. Ако се подува контузеното място, най-елементарното е за момента да му слагаш лед. Не бързай с мазила и подобни лекарства, защото ако ползваш загряващи такива, може да има обратен ефект.

magneticfields
01-13-2013, 12:34
Върви на ядрено магнитен резонанс. Само там могат да ти кажат. На ренген се виждат само костите, докато на резонанс-сухожилия, връзки...