PDA

View Full Version : Upgrade на преносим компютър.



iceto20
01-11-2013, 18:12
Такаа... На 12 съм и вече сигурно сте се досетили, че съм някъф "nolifer", който по цял ден е на "компа". Е не точно, но нещо такова :D. Искам да си направя ъпгрейд на лаптопът ми. Напоследък загрява доста и утре мисля да го отворя и да го почистя, както и да му сменя термопастата. Лаптопът ми е Acer Aspire 5738ZG. На 2 годинки стана тази коледа :).Видео картата му е ATI Mobility Radeon HD 5650 и не ми прави никакви проблеми, даже напротив, НО процесорът ми е Intel Pentium T4500 2.3 Ghz Dual Core и както вече се досетихте това е главния проблем.Имам 3gb DDR3 1333 MhZ. От доста време се каня да си сложа 2x4 gb ram DDR3 1066 mhz и следователно ще трябва да си ъпгейдна и версията на windows-а ми от 32 битова ултимейт седмица на 64 битова за да може да поддържа 8-те гигабайта рам,които тези дни ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ще си закупя.Харда ми е 500 ХДД и си "бачка" супер.НО ми остава тези дни да си купя "някъф" процесор също. Иска ми се да работи добре с другите ми компоненти, и воубще да ги "поддържа". ОХХХ забравих да кажа, видеото ми е вградено :(. (Като ми е вградена видеокартата, не мога да я сменя с друга нали ;) кажете, моля ). И писах, писах безмислици непоследователно и не в ред и най-накрая стигаме до грандьозният финал ,където ви моля да ми препоръчате процесор, който работи добре с 64 битова ултимейт седмица, 8 gb ddr3 1033 Mhz Ram и ATI Radeon HD 5650 1gb. Благодаря ви за отделеното време и съответно ако оставите по едно коментарче. :)

iceto20
01-11-2013, 18:22
Извинявам се за неграмотното ми писане,няма да се оправдавам с нищо, но моля не коментирайте писането ми. Ако ще пишете коментар пишете по темата моля ! Благодаря.

ThEKiNgG
01-11-2013, 19:56
Ще те разочаровам с това ,че да сложиш и намериш процесор за лаптоп не е никък лесно и точно при твоя случай ,не е нужно защото ако успееш да сложиш нещо на лаптопчето то няма да бъде много по добре защото платформата е стара. Рам можеш да добавиш ,но пак ми се струва ненужно защото пак няма да получиш кой знае каква производителност в игри или други приложения най - добре си остави машинката така и я почисти да не грее много. И събирай пари за настолна конфигурация.

iceto20
01-12-2013, 10:09
Ще те разочаровам с това ,че да сложиш и намериш процесор за лаптоп не е никък лесно и точно при твоя случай ,не е нужно защото ако успееш да сложиш нещо на лаптопчето то няма да бъде много по добре защото платформата е стара. Рам можеш да добавиш ,но пак ми се струва ненужно защото пак няма да получиш кой знае каква производителност в игри или други приложения най - добре си остави машинката така и я почисти да не грее много. И събирай пари за настолна конфигурация.

И какво от това, че е стара платформата? Ако сложа малко рам и един хубав процесор ще е бияч лаптопчето. Не мисля, че е трудно да се намери един микропроцесор, а до сглобяването и поставянето на компонентите, ако възникне проблем, братовчед ми е специялист в сферата на компютрите (работи като техник в една фирма) :)

Pesho0«●»♥™
01-12-2013, 10:15
Пхах, зимай си нов и ми пращай тоя .. Ще ти дам адреса на PM :D :D

ThEKiNgG
01-12-2013, 10:27
И какво от това, че е стара платформата? Ако сложа малко рам и един хубав процесор ще е бияч лаптопчето. Не мисля, че е трудно да се намери един микропроцесор, а до сглобяването и поставянето на компонентите, ако възникне проблем, братовчед ми е специялист в сферата на компютрите (работи като техник в една фирма) :)
Какво мислиш да правиш с този лаптоп за браузване не ти ли стига процесора ами за охлаждане мислил ли си? Не го пипай за да си нямаш проблеми

iceto20
01-12-2013, 15:47
Какво мислиш да правиш с този лаптоп за браузване не ти ли стига процесора ами за охлаждане мислил ли си? Не го пипай за да си нямаш проблеми

Не отричам, че ако сменя процесора може да имам проблеми с охлаждането. Но пък ако сменя термопастата, почистя прахта, която се е събирала вече 2 години и си взема една охлаждаща подложка ... Не знам, може би си прав, но имам 2 настолни конфигорации. Единия компютър е от 2002 и нищо не мога да направя с него, а пък другия се сдобих с него без да го искам. Беше наложително да го взема поради няколко причини, които са лични и няма да ги казвам в форума. Така де този, който не го исках, имам чувството, че само взема място. Ако тръгна да го пипам ще трябва да метна поне 500-600 лева минимум, което мисля че е много само за един компютър. Ако закупувам нова настолна машина няма да се стискам да дам поне 1000-1200 лева, но за ъпгрейд ми се виждат много ...

ThEKiNgG
01-12-2013, 20:48
Не отричам, че ако сменя процесора може да имам проблеми с охлаждането. Но пък ако сменя термопастата, почистя прахта, която се е събирала вече 2 години и си взема една охлаждаща подложка ... Не знам, може би си прав, но имам 2 настолни конфигорации. Единия компютър е от 2002 и нищо не мога да направя с него, а пък другия се сдобих с него без да го искам. Беше наложително да го взема поради няколко причини, които са лични и няма да ги казвам в форума. Така де този, който не го исках, имам чувството, че само взема място. Ако тръгна да го пипам ще трябва да метна поне 500-600 лева минимум, което мисля че е много само за един компютър. Ако закупувам нова настолна машина няма да се стискам да дам поне 1000-1200 лева, но за ъпгрейд ми се виждат много ...

Оф ми купувай само като не разбирам за какво ти е ясно е ,че за игри не става и няма как да стане за да си показваш оценката в уиндолс ли ти трябва като друга съществена работа няма да ти върши. Word и Еxcel ще ги подкарва на пълни настройки ;)

dangerlol
01-12-2013, 21:23
Процесор под 200 лева няма да намериш.
Core 2 Duo X9100 и Core 2 DuoT9900 са горе доло единствените процесори с които можеш да смениш твоя.
И цената им не е евтина,още повече че трудно ще ги намериш в България.

draid
01-12-2013, 21:27
Не забравяйте, че на много от лаптопите процесорите дори не могат да се свалят по обикновеният начин. Лаптоп не се ъпгрейда, а се сменя или ремонтира ако изгори. Като цяло общо взето нещата се изчерпват при тоя ъпгрейд със слагане на повече рам или SSD.